Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

25 вересня, 00:00

Міністр оборони: Україна не продавала «Кольчугу»

Міністр оборони України Володимир Шкідченко заявив про цілковиту безпідставність обвинувачень України у продажу Іраку систем «Кольчуга». «Ми маємо весь облік виготовлених цих систем, на підприємствах є військова прийомка, а також відповідний облік у Збройних силах України, і це дає мені підстави стверджувати, що такі обвинувачення цілком безпідставні», — заявив В. Шкідченко учора у Києві в інтерв’ю журналістам, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Відповідаючи на запитання, чим викликано черговий виток обвинувачень, міністр відзначив: «Це, на мій погляд, виходить за межі повноважень Міністерства оборони. Безумовно, я маю свою особисту думку, але, дозвольте, я залишу її при собі».

З першого січня Угорщина до українців стане жорсткішою

Генеральне консульство Угорської Республіки в Ужгороді повідомило всіх, що у зв’язку з прийнятими зобов’язаннями, що пов’язані з наближенням вступу Угорщини до Євросоюзу, наприкінці 2002 року очікується денонсація угорсько-української угоди щодо спрощеного перетину кордону мешканцями прикордонних районів Закарпаття. Тому громадяни, котрі раніше перетинали кордон із українськими паспортами та перепустками на спрощений перетин кордону, з 1 січня 2003 року зможуть виїжджати на територію Угорщини лише за дійсними закордонними паспортами. Для жителів інших областей обов’язковими будуть додаткові документи для відвідин Угорщини (запрошення, ваучери), а закарпатці про них можуть не турбуватися. Цьому посприяла велика кількість родинних зв’язків прикордонної області й сусідньої держави, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Сумське село втягується в наркобізнес

Як повідомив представникам ЗМІ на початку цього тижня начальник управління УМВС України в Сумській області, генерал- майор міліції Микола Плеханов, останнім часом в регіоні намітилась небезпечна тенденція щодо поширення наркоманії. Якщо раніше проблема в основному стосувалася міста, то нині у зазначену протиправну діяльність все більше втягується село.

Основний споживач, як відомо, молодь. Зараз в області на обліку з підтвердженим діагнозом перебуває майже 1700 наркозалежних осіб, 450 з них зареєстровано нинішнього року. За цей період місцевими органами правопорядку вилучено 715 кг наркосировини, ліквідовано 280 незаконних посівів маку, повідомляє Алла АКІМЕНКО , Суми.

«Про Янка-дурня, Чорта і сиротинку Мариську»

На міжнародному фестивалі дитячих театрів, що днями завершився у сербському місті Суботиця, гідно представили Україну закарпатські лялькарі. Обласний театр ляльок репрезентував експресивну виставу «Про Янка-дурня, Чорта і сиротинку Мариську» за мотивами народних казок. Вибір упав на Закарпаття через те, що популярності лялькарському колективу додало традиційне проведення в Ужгороді міжнародного фестивалю «Інтерлялька», повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Шахта «Україна» не отримала половини обіцяних Кабміном коштів

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на мера міста Селідове Віктора Ремизова. З його словами, на виплати родичам загиблих і потерпілим гірникам, а також на відновлення шахти уряд обіцяв виділити близько 8 млн. грн. Натомість на сьогоднішній день у повному обсязі перераховано лише гроші на виплати потерпілим і родичам загиблих. З коштів на відновлювальні роботи надійшло 1,3 млн. грн., тоді як для забезпечення роботи шахти після аварії потрібно понад 4 млн. грн, заявив В. Ремизов. У цей час, за словами мера, шахта «Україна» не видобуває вугілля, i «незрозуміло, з яких грошей гірники отримуватимуть заробітну плату». В. Ремизов також додав, що соціальну напруженість у Селідовому загострює й те, що не видобуває вугілля ще одна шахта — ім. Коротченка, яка не отримала фінансування на будівництво нової лави, передбачене в рамках Державної програми «Українське вугілля».

Свободи слова більше не стало

За останні чотири роки ситуація зі свободою слова в Україні практично не змінилася на краще, вважає старший радник представництва ОБСЄ з питань засобів масової інформації Олександр Іванко. Про це він заявив учора на «круглому столі», присвяченому проблематиці приведення українського законодавства у сфері засобів масової інформації у відповідність з міжнародними та європейськими стандартами. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, О. Іванко переконаний, що «законодавча база в Україні непогана, але проблема в тому, як ці закони працюють». «Коли одна з гілок влади вважає за необхідне давати вказівки ЗМІ про те, як висвітлювати основні політичні події у країні, коли не допускають провідних політиків до ефіру — це викликає серйозну стурбованість», — заявив представник ОБСЄ. «Сьогодні країн з подібною практикою серед 55 членів країн-учасниць ОБСЄ не більше 2-3. Дуже не хочеться, щоб Україна була в цьому списку», — зазначив він. Під час виступу О. Іванко також звернув увагу на те, що зараз у «справі Гонгадзе» все ще «більше питань, ніж відповідей», і «мало що змінилося з лютого 2001 року», коли ОБСЄ опублікувала доповідь за результатами власного розслідування цієї справи. Він також підкреслив, що під час обговорення українського законодавства у сфері ЗМІ слід пам’ятати про те, «як це законодавство буде впроваджуватися, використовуватися, і як воно допоможе громадянам України отримувати доступ до повної та об’єктивної інформації про те, що відбувається у країні».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати