Коротко / УКРАЇНА
Шість парламентських партій підтримують президентські ініціативи
Політреформі, ініційованій Президентом України Леонідом Кучмою, дано зелене світло у вигляді підтримки й готовності до співпраці з боку шести парламентських партій — Аграрної партії, Народно-демократичної партії, Партії промисловців і підприємців, Партії регіонів, Соціал-демократичної партії (Об’єднаної) та «Трудової України».
Лідери цих політичних сил заявляють про необхідність налагодження конструктивної співпраці всіх гілок влади, оскільки це єдиний спосіб реалізувати проголошені главою держави перетворення політичної системи держави. Перехід до парламентсько-президентської моделі потрібно провести не інакше як за допомогою проведення переговорів між Президентом і парламентською більшістю, з урахуванням думки парламентської меншості, стверджують автори заяви. При цьому переговори повинні вестися в дусі взаємоповаги та без висунення ультимативних вимог з будь-якої сторони. Саме останнє вони вбачають у діях блоку Віктора Ющенка, який наполягає на формуванні парламентської більшості виключно на базі «Нашої України», яка нібито є переможцем виборів-2002. У заяві такий підхід оцінено як ігнорування думки трьох чвертей депутатів парламенту. «Тільки шляхом переговорів і компромісу, а не політичного шантажу можна створити не ситуативну, а постійну більшість, здатну сформувати дієздатний коаліційний уряд», — переконані лідери партій.
Крим відстоює право на особливий бюджет-2003
Під час формування проекту державного бюджету України на 2003 рік влада Криму знову проситиме залишити в бюджеті автономії акцизний збір, прибутковий податок і плату за землю, а також збільшити розмір дотацій і субвенцій із держбюджету, повідомив голова Ради міністрів АРК Сергій Куніцин на селекторній нараді в уряді автономії.
З його слів, на нещодавньому засіданні Кабінету Міністрів України український прем’єр Анатолій Кінах цілком прихильно поставився до прохань кримчан і доручив робочій групі уряду, очолюваній міністром фінансів України Ігорем Юшком, спільно з міністерствами фінансів і економіки Криму «доопрацювати положення про бюджет на 2003 рік».
Сергій Куніцин доручив своїм заступникам і міністрам уряду «протягом тижня виїхати до Києва для відстоювання нашої бюджетної позиції». Сьогодні у Києві перебувають представники Мінфіну автономії. У зв’язку з цим глава парламенту Криму Борис Дейч і глава уряду Сергій Куніцин звернулися з листом до Президента України Леоніда Кучми. У ньому кримська влада нагадує, що з 1997 року з прибутків зведеного бюджету Криму до держбюджету України вилучили прибуткові надходження від ПДВ, податку на прибуток, держмита, адмінштрафи, прибутки від приватизації об’єктів держвласності, зовнішньоекономічної діяльності. У 2003 році передбачається вилучення до держбюджету акцизного податку. В результаті, як вважають керівники Криму, питома вага закріплених за автономією бюджетних прибутків знизиться майже втричі і становитиме всього 36 відсотків, тоді як дотації і субвенції з держбюджету України стануть основною частиною прибутків зведеного бюджету, а суми взаємних бюджетних трансфертів перевищать дві третини обсягу всього зведеного бюджету.
Нагадаємо, що право на особливий бюджет автономії закріплене в її Конституції, затвердженій Верховною Радою України. На практиці особливим бюджетом Крим користується з середини 90-х років, коли як експеримент ввели одноканальний бюджет. Відтоді практика формування бюджету автономії змінюється щороку. Бюджет Криму на 2002 рік сформовано з урахуванням залишення в Криму трьох податків: акцизного збору, прибуткового податку з громадян і плати за землю. Від акцизного збору Крим планує отримати цього року 323,6 мільйона гривень, від прибуткового податку — 125 мільйонів, від плати за землю — 16,5 мільйона гривень. У 2001 році на території Криму зібрали 1,397 мільярда гривень, із них — 1,159 мільярда, чи 83 відсотки, надійшли до зведеного бюджету Криму, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Невдалий крок до хокейної Європи
Невдачею закінчився для національної збірної України з хокею дебют у новому турнірі «Єврохокей челлендж». У першому турі, який пройшов у столиці Латвії, підопічні Анатолія Богданова поступилися господарям — 2:4, збірній Франції — 2:3 і розійшлися миром із датчанами — 3:3, зайнявши зрештою останнє місце. Результат гнітючий, враховуючи, що всі суперники у світовому хокейному рейтингу нижче від українців.
Нарівні з молодими хокеїстами наставники нашої збірної дали можливість виступити на турнірі великій групі гравців, які на даний момент не мають контрактів, сподіваючись, що для них це буде стимулом привернути до себе увагу тренерів російських і європейських клубів. Але, судячи по результатах, позбутися статусу «безробітних» їм буде нелегко.
Наступний етап турніру з участю української збірної відбудеться 10—12 листопада в Угорщині.
Випуск газети №:
№158, (2002)Рубрика
День України