Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

29 серпня, 00:00

Добробут населення зростає статистично

Учора Міністерство економіки з питань європейської інтеграції поширило відразу дві радісні новини. Обидві — статистичного характеру. По-перше, в липні заборгованість по зарплаті у всіх галузях економіки України знизилася на 74 млн. грн. (тобто майже на три відсотки) і за даними на 1 серпня становила 2,472 млрд. грн. Агентству Інтерфакс-Україна в міністерстві нагадали, що за даними на 1 січня поточного року заборгованість по зарплаті у всіх галузях української економіки становила 2,484 млрд. грн., а на 1 лютого — 2,647 млрд. грн. У цей час в Україні нараховується 2,453 млн. штатних працівників, яким своєчасно не виплачується зарплата — майже 20% від загальної кількості працівників. При цьому 46,4% заборгованості не перевищує 3-х місяців, 19,7% — від 3-х до 6-ти місяців, а 33,9% — зарплата не виплачена більш, ніж за півроку. Найбільша заборгованість серед галузей народного господарства України на 1 серпня склалася в промисловості — 1,429 млрд. грн. (за липень вона знизилася на 2 млн. грн.), а також у сільському господарстві — 412,6 млн. грн. (в липні вона знизилася на 56 млн. грн.) Серед регіонів найбільша заборгованість по зарплаті в Донецькій області — 691,5 млн. грн. (збільшилася майже на 8 млн. грн.), а також у Луганській області — 324,6 млн. грн. (знизилася на 6,2 млн. грн.). Крім цього, за даними міністерства, в липні середня зарплата в нашій країні збільшилася на 5,5% порівняно з попереднім місяцем і становила 398,1 грн. ($75). Найвища зарплата в липні залишалася у сфері фінансової діяльності — 1045,58 грн. (+6,3% в порівнянні з червнем), а найменша — в сільському господарстві — 216,7 грн. (+22,6%). Як і раніше найбільша зарплата серед регіонів зафіксована у Києві — в липні вона становила 678,3 (+2,4% порівняно з червнем), а також у Донецькій області — 470,84 грн. (+4%), а найменша — в липні в Тернопільській області — 248,58 грн. (+0,2% порівняно з червнем).

Скрипка Страдиварі допомогла скнилівським жертвам

На скрипці Страдиварі «Беатріс». 1665 рік» колишній львівський скрипаль та композитор Юлій Дімер–Малах в австрійському місті Райхенау, що поблизу Відня, виконав сольний доброчинний концерт, кошти від якого направлені у фонд допомоги потерпілим від скнилівської трагедії. У Відні Юлія називають «Паганіні 20-го століття», а тому зовсім не випадково, що його виступ зібрав 2000 глядачів. Свого часу Юлій Малах закінчив Львівську спеціалізовану школу-інтернат імені Соломії Крушельницької, музпедучилище та навчався у Львівській музичній академії ім. Миколи Лисенка. Згодом від переїхав до Відня і зараз завершує курс навчання в консерваторії на батьківщині Моцарта. Унікальний інструмент для його музичної акції спеціально надала родина Ротшильдів. Кілька тисяч євро, що «заробила» скрипка Страдиварі, у Львів передадуть завдяки організаторам концерту – Віденського клубу левів, інших австрійських громадських організацій, які підтримало Федеральне міністерство оборони Австрії. Долучилося до цього доброчинного заходу і посольство України в Австрії. Квитки ж на концерт придбали переважно члени австрійського парламенту, урядовці, представники політичних та громадських організацій країни. Присутні на концерті Федеральний канцлер Австрії пан Клестіль зокрема зазначив, що попри власну біду – катастрофічну повінь – його країна не може лишитися осторонь лиха, яке спіткало український народ 27 липня на Скнилові. Юрій КРІЛЬ , «День».

У Криму розгулює гімалайський ведмідь

Як повідомило Кримське агентство новин, «останнім часом між мисом Опук і мисом Чауда (район Феодосії) військовослужбовці розташованої там військової частини Чорноморського флоту Російської Федерації не раз зустрічали гімалайського ведмедя, то сплячого, то спокійно розгулюючого». За їхнiми словами, один iз рибалок колись привіз ведмежа і залишив у себе. Через якийсь час те виросло, і його довелося посадити на ланцюг. Однак ведмідь, що подорослішав, вже не раз зривався з ланцюга і тікав. Рибалки ловили його і знову саджали на ланцюг. Недавно ведмідь черговий раз втік… На минулому тижні одному з мічманів, що побачив незрозумілу волохату тушу, повідомляє агентство, «навіть довелося пару разів штовхнути ведмедя ногою. Туша несподівано перетворилася на ведмедя, що гарчить, після чого обидва кинулися у різні боки». Клишоногий гість Криму з далеких Гімалаїв аж ніяк не агресивний, запевняють військові. Білогрудий, або гімалайський ведмідь — Ursus (Selenarctos) thibetanus —найелегантніший і найдобродушнiший з ведмедів. Розміри його невеликі — при довжині тіла 160 см він має вагу 120 кг, деякі екземпляри досягають 240 кг. Віддає перевагу кедрово-широколистним лісам і споживає корм рослинного походження — жолуді, горіхи, ягоди, рослини, а також їсть комах. Дві третини життя гімалайський ведмідь проводить на деревах. До зими набирає жирові запаси, які становлять 30-35 відсотків маси тіла. Відтворення тварин невисоке — самиці приносять приплід тільки на 3-4 році; ведмежатка, розміром трохи більше огірка, мають вагу біля 300 грамів. Микита КАСЬЯНЕНКО Сімферополь.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати