Коротко / УКРАЇНА
РНБОУ: наклеп і психологічний тиск перетворилися на фарс
Апарат Ради національної безпеки і оборони України заявляє, що чергову кампанію наклепницьких матеріалів у ЗМІ стосовно секретаря РНБО Євгена Марчука і деяких працівників апарату розгорнуто у зв’язку з прийнятим РНБО рішенням про заходи з активізації співпраці України з НАТО.
У повідомленні для преси, поширеному вчора, апарат РНБО пояснює, що зроблена напередодні заява Євгена Марчука була відповіддю на запитання інформаційних агентств «із приводу наклепницьких матеріалів, які останнім часом з’явилися в деяких ЗМІ, де згадуються його і деяких працівників апарату РНБО прізвища». Агентство Інтерфакс-Україна нагадує, що Є. Марчук назвав дії організаторів і виконавців брудної кампанії політичним доносом у дусі 30—40-х років, минулого сторіччя. Апарат РНБО зазначає, що «14, 21 червня 2002 року на Iнтернет-сторінці «Грані» її шеф-редактором Віктором Воротниковим було розміщено матеріали, в яких секретар РНБО і два працівники апарату РНБО звинувачуються в здійсненні тяжких злочинів — державній зраді, шпигунстві, співучасті у шпигунстві, контрабанді зброї та поставці її у воюючі країни, які знаходяться під ембарго Ради безпеки ООН». «Наклепницькі матеріали», відмічається в повідомленні, було поширено низкою ЗМІ. «Такі абсурдні випади і психологічний тиск на секретаря і апарат РНБО відбуваються, як правило, після кожного прийнятого РНБО резонансного рішення (чи торкається це ухилянь від сплати багатомільярдних податків так званими спільними підприємствами, чи шахрайства у сфері залізничного транспорту, чи незаконної приватизації стратегічно важливих народногосподарських об’єктів, чи порушень у сфері зв’язку, митних органах)», — заявляє апарат РНБО. У повідомленні також зазначається, що «чергова спроба дискредитації перетворилася на фарс».
Власників паспортів радянського зразка штрафуватимуть
З 1 липня 2002 року в Україні стають недійсними паспорти радянського зразка. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в цей час «99,9% українців» уже обміняли паспорти старого зразка на українські. За даними на 1 червня, нові паспорти вже отримали 39,187 млн. осіб. За червень планувалося видати до 500 тис. нових документів, що дозволяло, в основному, вирішити питання з обміном паспортів у країні, оскільки чисельність населення старше 16 років становить трохи більше 39 млн. Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про програму діяльності Кабінету Міністрів (1996 рік)», видачу паспортів нового зразка передбачалося завершити у 1999 році. Як повідомили агентству в Управлінні громадянства, паспортної та імміграційної служби МВС України, згідно зі ст. 197 Адміністративного кодексу України громадянам, які не обміняли радянські паспорти, загрожує штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів (від 17 до 51 грн.). Людина, яка не отримала новий паспорт, фактично не має жодних документів, оскільки паспорт старого зразка вже не є документом, що посвідчує особистість. У той же час, в управлінні підтвердили, що обмін старих паспортів ще продовжується. Він розпочався у травні 1995 року, коли МВС України отримувало з держбюджету кошти на паспортизацію громадян країни, виготовлення та оформлення паспортів, створення Єдиної державної автоматизованої паспортної системи.
У Адміністрації Президента — «силові» й інформаційні новації
Микола Білоконь очолив нове Головне управління з питань судової реформи, діяльності військових формувань і правоохоронних органів Адміністрації Президента України, а Сергій Васильєв — Головне управління інформаційної політики Адміністрації, повідомляє Інтерфакс-Україна. Згідно з документом, Головне управління з питань діяльності військових формувань і правоохоронних органів реорганізоване в Головне управління з питань судової реформи, діяльності військових формувань і правоохоронних органів для підвищення ефективності діяльності Адміністрації Президента України. Назначивши М. Білоконя головою нового управління, Л. Кучма іншим розпорядженням звільнив його з посади керівника Головного управління з питань діяльності військових формувань і правоохоронних органів. Цим же указом управління інформації і зв’язків з громадськістю реорганізовано в Головне управління інформполітики Адміністрації Президента. Окремим розпорядженням керівника інформаційно-аналітичної служби Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) С. Васильєва призначено керівником цього управління.
Чому згасає «Іскра»?
Єдине в Україні підприємство з випуску електроламп загального призначення — львівське ВАТ «Іскра» — значно скорочує обсяги виробництва та відправляє своїх робітників у відпустки. І це при тому, що минулого року іноземні інвестори вклали у модернізацію цього підприємства біля 4 млн. доларів США. При тому, що продукція «Іскри» користується значним попитом на Заході — її експорт складає 30 відсотків. Але сьогодні підприємство зупинило виробництво — всі його склади заповнені готовою продукцією. А більше половини із 3-х тисяч робітників відправлено у відпустку. Чому, так би мовити, згасає сьогодні «Іскра»? Виявляється, головна причина її усіх нинішніх бід полягає в тому, що український ринок заполонили значно дешевші від українських лампочки із Киргизстану. Їх собівартість менша ніж українських, бо газ у Киргизстані втричі дешевший, ніж у нас. Удвічі менша і зарплата тамтешніх робітників. Крім того, при ввезенні в Україну киргизьких лампочок сплачується лише ПДВ, а від держмита киргизи, згідно з договором про вільну торгівлю між нашими країнами, звільнені. Іншими словами, немає надходжень до нашого держбюджету від реалізації ламп іноземного виробництва. Все це спонукало керівництво «Іскри» звернутись у Міжвідомчу комісію з питань міжнародної торгівлі з проханням доручити міністерству економіки провести антидемпінгове розслідування. Якщо «Іскра» виграє справу, то стосовно імпорту в Україну киргизьких електроламп запровадять режим їх квотування, повідомляє Юрій КРІЛЬ, «День».
Вітренко вимагає сатисфакції
Кандидат у народні депутати України по 201 виборчому округу Наталя Вітренко звернулася з заявою до голови СБУ Володимира Радченка, виконуючого обов’язки Генерального прокурора України Миколи Гарника та голови ЦВК Михайла Рябця. Як повідомляє прес- служба ПСПУ, у заяві, зокрема, йдеться про те, що 26 червня 2002 року по в/о 201 розповсюджено фальшивий випуск газети «Черкаські новини» та листівку «Відкрийте! — і ви побачите, хто проти Володимира Олійника» (нагадаємо, В. Олійник і Н. Вітренко балатуються в Верховну Раду на довиборах). Як газета, так і листівка виготовлені тиражем, значно більшим, ніж вказано, й таємно розповсюджуються по поштових скриньках та селах виборчого округу. «Зрозуміло, що працює злочинна група, виконуючи злочинне політичне замовлення конкурентів по дискредитації мене як кандидата у народні депутати України, — наголошує Н. Вітренко у заяві. — Вони використовують брехню, бруд, наклепи». Наталя Вітренко звертається до вищих посадових осіб вжити необхідних заходів по викриттю та оприлюдненню замовника такого матеріалу.
Випуск газети №:
№116, (2002)Рубрика
День України