Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

28 травня, 00:00

«Разом» куди?

Визначилася ще одна група «за інтересами» у фракції «Наша Україна». У рамках об’єднання утворено депутатську групу «Разом», до якої увійшли переважно представники великого бізнесу і банкіри — всього 17 чоловік. Групу очолив народний депутат Олег Рибачук, який був у уряді Віктора Ющенка керівником служби прем’єр-міністра. Виходячи з того, що для створення й існування незалежного парламентського утворення необхідно 14 «душ», можна припустити, що «Разом» цілком може скласти — згодом — окрему фракцію. Щоправда, прес-служба блоку «Наша Україна» тенденцію до все більшої «структуризації» фракції оцінює спокійно. Ще 13 травня було визначено 4 партійні секції — Народного руху України, Українського Народного Руху, партії «Реформи і Порядок» і партії «Солідарність». Розподіл на секції, за словами представників прес- служби блоку, зумовлений необхідністю чіткої організації роботи фракції, прийняття, формування і супроводу рішень, а також координацією за професійною ознакою, повiдомляє Наталія ТРОФІМОВА, «День». За якою «професійною ознакою» до складу «Разом» нарівні з бізнесменами увійшли найближчі соратники Ющенка — Роман Безсмертний, Євген Червоненко, Микола Жулинський, Петро Ющенко, Юрій Павленко та інші — сказати важко. Швидше за все, «грошi окремо»?

Українських зірок «замурували»

Роздача звань та зірок в умовах перманентної кризи суспільства вже нікого не дивує. Невідомі герої несподівано з’являються на горизонті й так само тихенько в колі друзів проживають своє лауреатство. З другого боку, існує чимала когорта людей, чиї досягнення не мають аналогів на наших теренах (а іноді й у світі), яка водночас не обтяжена вседержавним визнанням. Випадок з посмертним присвоєнням Героя України В. Лобановському — один з останніх переконливих прикладів подібних недоглядів. Започаткування нового проекту «Зірка України», що його ініціаторами були Адміністрація Президента та Кабінет Міністрів України, очевидно, має на меті виправити ситуацію. Акція «Зірка України» заснована 2001 року та має три номінації: «Зірка української естради», «Зірка українського мистецтва» та «Зірка українського спорту». Її першими лауреатами стали: 17-кратна чемпіонка світу (9-кратна олімпійська, за що занесена у Книгу рекордів Гіннесса) зі спортивної гімнастики Лариса Латиніна, народні артистки України та СРСР Євгенія Мірошниченко і Софія Ротару. Також золотий орден «Зірка України» за результатами акції отримав народний артист України Василь Зінкевич.

Церемонія нагородження лауреатів відбулася минулого місяця в Палаці «Україна». Саму ж алею закладено наприкінці минулого тижня біля Міжнародного центру культури і мистецтв. Її відкриття відбулося за участю самих героїв, їхнiх близьких та VIP-гостей, серед яких годі було відшукати й десяток відомих облич. Не було на акції й жодного представника від держави — як ініціатора акції — ні членів академічної ради. Натомість на протилежному боці вулиці прибулих героїв вітали прості перехожі. Першим приїхав В. Зінкевич, потім Є. Мірошниченко, Л. Латиніна та С. Ротару, що зірвала найгучніші оплески. Побачивши свої «зірки», вмуровані у площадку перед Центром, лауреати розхвилювалися — навіть Латиніна не змогла зберегти олімпійський спокій. До речі, самі «голлівудські» знаки являють собою восьмикутні зірки з жовтуватого сплаву, які замуровані під броньованим склом у рамці з нержавіючої сталі (ексклюзивний нагрудний знак «Зірка України» виготовлено із золота 585 ґатунку). Розмір квадратів, як три «омельченківські» плитки — приблизно 60 см. На двох зображено скрипічні ключі, на двох інших — олімпійські кільця та ліра. Враховуючи обмежений простір площадки та відстань між знаками, алея претендує на елітну, бо кількість можливих місць на відзнаку вкрай обмежена. Ігор ОСТРОВСЬКИЙ, «День»

Ветлікар виправив помилку природи

Шестиноге теля «знайшлося» на фермі села Киселі Старокостянтинівського району. «Наступного дня на «консиліум» до новонародженої прибули мої старші колеги з Старокостянтинова і Хмельницького, вирішили позбавити тварину від зайвих кінцівок», — розповів для «Дня» молодий місцевий ветлікар Анатолій Якобчук. Він згадав, що «теля йшло дуже тяжко». Одначе операцію, яку А. Якобчук зробив власноручно із застосуванням місцевого наркозу, пережило нормально. Тепер ветлікар продовжує спостерігати за теличкою і хоче з’ясувати, чому «на ній природа перестаралася». У цій справі йому допомагає представлена у Киселях служба селекції ВРХ, яка, докопавшись аж до сьомого коліна родоводу тварини, повідомила, що «аномалій, якихось відхилень раніше не було». Відомо, що шестиноге теля з’явилося на білий світ «в результаті штучного запліднення корови чорнорябої породи». Після рукотворного виправлення помилки природи теля росте-підростає не гірше за нормальних ровесникiв та ровесниць, «забезпечує заплановані добові прирости». Киселі ж висунули версію, що «бідолашна тварина постраждала через Чорнобиль». Хоча жодна сотка території Старокостянтинівського району офіційно не була визнана такою, що постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Не схильні драматизувати подію у Хмельницькому облуправлінні ветмедицини. Кажуть, що різні аномалії траплялися «й до Чорнобиля». Вони стали експонатами відомих у світі паноптикумів. Треба, вважають, почекати, побачити, яке продовження дасть ця телиця, і чи взагалі дасть. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати