Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

21 березня, 00:00

КОП пропонує Ющенку чоловічу розмову

Блок «Наша Україна» перестає бути правою силою і опускається до використання популістських лозунгів. Таку думку висловив учора на прес-конференції лідер виборчого блоку «Команда озимого покоління» (КОП) Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ, додавши, що тим самим Ющенко допомагає лівим зміцнювати свої позиції. Крім того, лідер «копів» вважає, що «Наша Україна», представлена політиками старого покоління, ставиться до їх ліберального об’єднання з упередженням. Зокрема, це підтверджується тим, що лідер «нудистів» під час поїздок по регіонах постійно згадує «озимих» з явною неприязню. Коментуючи висловлювання Ющенка про те, що ніби КОП — це віртуальний блок і одноразова PR-кампанія, Валерій Хорошковський сказав: «Екс-прем’єр веде не парламентську, а президентську кампанію. Тому з усіма, хто йому заважає, він хоче розібратися саме зараз». В. Хорошковський також закликав В. Ющенка не займатися «віртуальною», «заочною» критикою: «Я запрошую Віктора Андрійовича у будь-який час і у будь- якому місці обговорити існуючі між нами розбіжності». Ділячись iз журналістами своїми враженнями від поїздки по регіонах, лідер Команди озимого покоління відзначив, що з ними, як з політиками нового покоління, починають «боротися з усіх сторін». Зокрема, в Західній Україні рекламні плакати «копів» ночами заклеюються плакатами «Нашої України», а на сході країни «озимим» взагалі не дають можливості провести зустрічі з виборцями. На думку Хорошковського, це пояснюється сьогоднішньою боротьбою поколінь у політиці, зокрема, за право висунути зі своїх рядів майбутнього президента України, а також сформувати програму розвитку держави на найближчі 10 років. Що стосується теледебатів, то «озимих» існуючий стиль не влаштовує. Мета теледебатів, на їхню думку, — ознайомити виборців iз програмними розробками партій і блоків, а не демонструвати обмін особистими образами. Говорячи про особливості виборчої кампанії 2002 року, В. Хорошковський відзначив, що його радує процес оновлення влади, що розпочався, і упевненість у неможливості комуністичного реваншу, однак, засмучує традиційний для виборів популізм і криза програм, повідомляє Дмитро ЖИРЕНКО.

Надії на спонсорів, благодійників і «лікарняну касу»

Незважаючи на те, що згідно iз затвердженими планами, бюджетне фінансуваня медицини на Житомирщині у 2002 році має збільшитись приблизно на 9 відсотків і в перерахунку на 1 жителя області скласти майже 96 гривень, галузь і надалі потерпатиме від гострої нестачі коштів, оскільки бюджетом покриватиметься лише трохи більше 80 відсотків її потреб. Названі дані оприлюднив на прес-конференції, що пройшла минулого вівторка в Житомирській облдержадміністрації, начальник обласного управління охорони здоров’я Зіновій Парамонов. При цьому він наголосив, що за останні 5 років бюджетне фінансування в розрахунку на 1 жителя і співвідношення з падінням курсу національної валюти стосовно долара США зменшилося майже у 2 рази. Із отриманих у минулому році 126 мільйонів гривень, сказав начмед області, 65 відсотків склали видатки на заробітну плату медикам, 11 відсотків — на оплату спожитих цими закладами енергоносіїв, 10,8 відсотків — на медикаменти у лікувальних установах і 4 відсотки — на харчування в них хворих. В розрахунку на один ліжкодень витрати за двома останніми статтями складають 4,02 грн. і 1,55 грн. відповідно. Деяку допомогу у 2001 році заклади охорони здоров’я отримали за рахунок позабюджетних надходжень, які склали майже 11 млн. грн., з яких майже 40 відсотків — це спонсорська допомога, а 26 відсотків — благодійні внески. Великі надії, зi слів керівника галузі, покладаються, і про це говорилося досить докладно, на благодійну неприбуткову організацію «Лікарняна каса» Житомирської області, яка почала діяти з 2001 року. Члени цієї організації, роблячи щомісячні внески до 5 грн. (на дітей — 2 грн.) мають змогу отримати за рахунок коштів «ЛК» основні види медичної допомоги. Саме подібна модель, на переконання З. Парамонова, повинна братися за основу при впровадженні в Україні страхової медицини, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Підлітки вчинили погром на сільському цвинтарі

Глухе село Мала Стружка Новоушицького району ще не отямилося від шоку. 19 березня серед білого дня четверо місцевих у віці від 11 до 13 років влаштували погром на тихому сільському цвинтарі. Вони вивертали важкі металеві хрести, трощили таблички з написами про померлих, перевертали надгробні плити. Глумління над мертвими продовжувалося б, якби за сигналом когось із дорослого населення на місце злочину не прибув дільничний інспектор міліції Віктор Вербовський. «По сімох могилах наче бульдозер ходив». — повідомив для «Дня» перший заступник начальника Новоушицького райвідділу внутрішніх справ Валентин Миськів. Разом з Малою Стружкою він не йме віри у те, що скоїлося. Звертає увагу на вік юних варварів: чогось подібного ні у Малій Стружці, ні у близьких і далеких від неї селах не було. Вражає, що ці гвалтівники пам’яті живих про мертвих не можуть хоч якось пояснити, з якого лиха вчинили цей погром. «Щось на них найшло», — говорить Валентин Миськів. Продовжує: «Один з цих чотирьох, 1988 року народження, вже давно забув, коли востаннє ходив до школи. Двоє — з багатодітних бідуючих родин». Представники підростаючого покоління у Малій Стружці кинуті напризволяще. Беруть «приклад» з вражених «металевою лихоманкою» дорослих: тим байдуже, звідки метал. Під «безтранспортним» контролем дільничного інспектора міліції Віктора Вербовського аж дев’ять сіл. Він вважає,що місцевій владі разом із сівачами розумного, доброго та вічного треба щось робити, поки ще не все втрачено, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати