Коротко / УКРАЇНА
Євгена Червоненка оголошено в розшук
Колишнього керівника Держкомрезерву України Євгена Червоненка оголошено в розшук, повідомив учора на прес-конференції заступник Генпрокурора України — прокурор Києва Юрій Гайсинський. Він нагадав, що кримiнальні справи стосовно Є. Червоненка порушено за невиконання ним судового рішення, і минулого року у зв’язку з цим йому було пред’явлено обвинувачення. «У січні Є. Червоненку пропонувалося як обвинуваченому прибути до прокуратури Києва, однак він ухилився і його було оголошено в розшук», — сказав прокурор. Відповідаючи на запитання журналістів, Ю. Гайсинський зазначив, що згідно з Кримiнальним кодексом України за здійснення такого злочину покарання у вигляді позбавлення волі не передбачене.
15 березня журналіст Дмитро Понамарчук обнародував інформацію про те, що кандидат до Верховної Ради від блоку «Наша Україна» Євген Червоненко є громадянином Ізраїлю, а значить, не може, згідно із законом, брати участь в українських виборах. В інтерв’ю Україні.Ru (www.ukraina.ru) Євген Червоненко заявив, що ніколи не був громадянином Ізраїлю, ніякої нерухомості і рахунків там не має. «Що ж до цього «документа», цієї фальшивки, то я ніколи в руках його не тримав, — сказав Є. Червоненко, — не бачив, не торкався до нього і взагалі не знав про його існування. Тижні два тому мені сказали: є, мовляв, ось така ксерокопія, просили за неї 200 тисяч доларів, нічого особистого, інакше загрожували віддати його тій силі, яка не любить блок «Наша Україна». І назвали цю силу». Однак назвати цю силу Є. Червоненко відмовився, мотивуючи свою відмову тим, що не хоче робити ніяких кроків без рішення політради блоку, «щоб не нагнітати істерію». «Я, як особа, що охороняється, порадився зі спецпідрозділом міліції, який мене охороняє, — додав Є. Червоненко, — і вони на цифровій техніці записали всю цю розмову. Коли я відкинув шантаж, Понамарчук обнародував цю ксерокопію». Він також сказав, що подав заяву до ЦВК з поясненнями і проханням розібратися.
«Райдужний» лідер просить у США політичного притулку
Лідер знятого з реєстрації блоку «Райдуга», народний депутат України Михайло Гуцол позавчора звернувся до посла США в Україні Карлоса Паскуаля та міністра закордонних справ України Анатолія Зленка з письмовим проханням надати йому, його сім’ї та кандидатам від блоку політичний притулок у США. «Мене і мою сім’ю переслідують в Україні за мої політичні переконання, за те, що я веду боротьбу за розбудову правової, демократичної, вільної й суверенної України, за те, що я стою на позиції захисту прав людини й відстоювання її честі та гідності», говориться в листі М. Гуцола, переданому в агентство Інтерфакс-Україна вчора. «Мені стало відомо про те, що проти мене та членів моєї сім’ї готуються акції фізичного знищення», — заявляє М. Гуцол. За словами М. Гуцола, він звертався до Президента та правоохоронних органів з проханням забезпечити безпеку собі й своїй сім’ї, однак «відповіді не отримав». М. Гуцол заявляє, що має у своєму розпорядженні «документальні свідчення, зафіксовані на аудіо- й відеоматеріалах, про фальсифікації виборів в Україні». Крім того, М. Гуцол звернувся до Генерального прокурора України Михайла Потебенька з приводу «фальсифікації Центрвиборчкомом» поданих ним оригіналів документів і незаконного рішення про зняття з реєстрації блоку «Райдуга» з проханням порушити кримінальну справу щодо глави ЦВК Михайла Рябця. В посольстві США в Україні агентству не коментували прохання М. Гуцола про політпритулок, посилаючись на те, що його документи ще не розглянуті, а міністр закордонних справ А. Зленко повідомив агентству у вівторок, що він не має у своєму розпорядженні копій листа М. Гуцола.
Мороз сподiвається на повернення Мельниченка
Екс-майор держохорони Микола Мельниченко повернеться в Україну тільки як кандидат в народні депутати за списком Соцпартії, повідомив учора в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна секретар політради СПУ Юрій Луценко. За словами Ю. Луценка, юристи СПУ «проводять ряд дій, направлених на відновлення Мельниченка в статусі кандидата в депутати». Нагадаємо, що М. Мельниченка було висунуто кандидатом у народні депутати за списком СПУ під номером 15. Разом із тим, Центрвиборчком відмовився зареєструвати М. Мельниченка у зв’язку з тим, що він вказав неправильну інформацію про місце свого проживання за останні 5 років. Крім цього, стосовно М. Мельниченка порушено карну справу. Верховний Суд України не задовольнив скаргу СПУ на рішення ЦВК про відмову в реєстрації М. Мельниченка. М. Мельниченко підготував звернення до Європейського суду з прав людини про порушення його прав з боку української держави.
Вбивство Александрова: процес не йде
Адвокат Богдан Ференц, який представляє інтереси потерпілої сторони у справі про вбивство журналіста Ігоря Александрова, заявляє, що вимоги про обов’язкову фіксацію судового процесу технічними засобами переслідують мету затягнути розгляд справи. Учора в інтерв’ю агентству Iнтерфакс-Україна Б. Ференц повідомив, що направив скаргу такого змісту на ім’я судді Донецького апеляційного суду Івана Корчистого, який веде справу І. Александрова. У ній зокрема говориться, що «суд продовжує, ніби у виправдання своїх первинних неправомірних дій, вишукувати уявні, суб’єктивні мотиви» для перенесення слухань у справі. «Вимоги підсудного Юрія Вердюка про необхідність фіксації судового процесу технічними засобами процесуально обгрунтовані, хоч потерпілі та їх представник однозначно стверджують, що його клопотання надумане, має сторонній характер і переслідує мету затягнути розгляд справи», — сказано у скарзі. «Декілька громадських і журналістських організацій» готові надати у розпорядження суду необхідну техніку, відмітив Б. Ференц, що, на його думку, «повністю спростовує аргументи і мотивацію» судді про неможливість вести фіксацію процесу. Адвокат також відмітив, що необхідна техніка «недорога, доступна і проста у застосуванні».
Африканець-гінеколог хоче стати депутатом Євпаторійської міськради
Як повідомляє Кримська агенція новин, виходець із Центрально-Африканської Республіки, громадянин України Дьєдоне Селло вирішив стати депутатом Євпаторійської міської ради. «У міськраду я вирішив балотуватися для того, щоб поліпшити роботу установ охорони здоров’я Євпаторії, щоб місто-курорт мало привабливий вигляд, а на міських ринках торгували лише екологічно чистими продуктами», — сказав він журналістам. Дьєдоне Селло сподівається «своєю роботою в міськраді повернути Євпаторії колишню славу всесоюзного курорту». Він мешкає в Україні з 1967 року, після закінчення Кримського медінституту працює в Євпаторійському пологовому будинку лікарем-гінекологом, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Випуск газети №:
№51, (2002)Рубрика
День України