Коротко / УКРАЇНА
Медведчук — готовий, Ющенко — завжди готовий
Учора в ході візиту до Луганська лідер Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Віктор Медведчук заявив про свою готовність до дебатів з лідером блоку «Наша Україна» Віктором Ющенком і висловив переконання, що дебати «багато що розставлять на місця». Відповідаючи на запитання про можливі шляхи розвитку України, В. Медведчук, зокрема, назвав «особливо небезпечним, коли шлях у минуле намагаються подати як дорогу в майбутнє». На його думку, це характерно для блоку «Наша Україна». 18 лютого канал «Студія «1+1» оголосив про початок політичних дебатів у прямому ефірі, нагадує агентство Інтерфакс-Україна. Дебати проходитимуть щотижня, починаючи з 5 березня, щовівторка і щочетверга в прямому ефірі, в прайм-тайм (21.00). Учасники дискусій ще визначаються, хоч вже точно відомо, що в дебатах візьме участь пара опонентів В. Ющенко — В. Медведчук. Лідер виборчого блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко, у свою чергу, підтвердив, що завжди був готовий до дебатів з колишнім віце-спікером парламенту України, лідером СДПУ(о) Віктором Медведчуком. Відповідаючи на запитання журналістів, В. Ющенко, зокрема, зазначив, що вже два роки веде з В. Медведчуком дебати — як «публічні, так і непублічні», і питання тільки в конкретному часі та місці проведення діалогу. Щоправда, лідер «Нашої України» тут же обмовився, що не перериватиме для проведення дебатів свої передвиборні тури, і висловив упевненість, що його штаб зможе узгодити дату та час і, таким чином, «діалог все-таки відбудеться».
Армії України та Словаччини «розв’язують однакові проблеми»
Учора глава Комітету з питань національної безпеки та оборони Верховної Ради Борис Андресюк і міністр оборони Словаччини Йозеф Станк обговорили питання реформування збройних сил двох країн. Б. Андресюк повідомив про те, що з 1999 року Верховна Рада прийняла понад 60 законів, які становлять законодавчу базу діяльності Збройних сил України, зокрема закони «Про Збройні сили», «Про загальнообов’язкову військову службу». За оцінками західних фахівців, ухвалені закони відповідають європейським стандартам, зазначив Б. Андресюк. Він також підкреслив, що схвалена Президентом програма реформування Збройних сил до 2005 року передбачає скорочення чисельності ЗСУ, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. За словами Б. Андресюка, на сьогоднішній день в Збройних силах нараховується 400 тис. осіб, з них 310 тис. військовослужбовців і 90 тис. цивільних. Внаслідок реформування цю чисельність пропонується скоротити на 25 тис. осіб. Головною перешкодою реформам в армії Б. Андресюк назвав недостатнє фінансування. Основними завданнями реформи, за його словами, є створення нечисленних добре укомплектованих і оснащених високоточною зброєю Збройних сил, а також соціальний захист військовослужбовців і осіб, які закінчили військову службу. Крім того, згідно з програмою реформування, до 2005 року на контрактну основу планують перевести до 30% військовослужбовців, до 2010 року — не менше ніж 50%, а до 2015 року — всіх без винятку. У свою чергу, Й. Станк зазначив, що Україна та Словаччина розв’язують однакові проблеми. За його словами, на сьогоднішній день у ЗС Словаччини перебуває близько 30 тис. військовослужбовців і в ході реформування їх кількість має зменшитися.
Верховний Суд відмовив «Жінкам України»
Учора Верховний Суд підтвердив рішення ЦВК про нереєстрацію партії «Жінки України». Нагадаємо, що з двох «жіночих» суб’єктів виборчого процесу, що залишилися, за даними соціологічних досліджень, лідером є партія «Жінки за майбутнє».
Випуск газети №:
№33, (2002)Рубрика
День України