Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

05 лютого, 00:00

Кабмін визнав проблему-2005

Прем’єр-міністр України Анатолій Кінах і голова Громадського комітету- 2005 Віктор Медведчук обговорили вчора в Києві питання уникнення й попередження техногенних аварій та інших кризових явищ. Як повідомили агенції Інтерфакс-Україна в прес-службі Кабінету Міністрів, В.Медведчук передав прем’єрові підготований членами Комітету-2005 меморандум із пропозиціями щодо вирішення порушених проблем. На зустрічі обговорювалися результати нещодавнього засідання Комітету-2005, темою якого були проблеми ресурсу та безпеки конструкцій, споруд і машин народного господарства країни. Потрібно відзначити, що прем’єр-міністр у цьому випадкові зустрічався з В. Медведчуком не як із посадовою особою, а як із лідером партії. Схоже, що уряд усвідомив існування та гостроту проблеми-2005, а також необхідність її якнайшвидшого розв’язання.

Зміна газового караулу

Колишнього голову правління ЗАТ «Укртатнафта» Юрія Бойка призначено головою правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Відповідний указ Президент України Леонід Кучма підписав ще 31 січня, повідомили Інтерфакс-Україна достовірні джерела в органах влади. Іншим указом з цієї посади звільнено Вадима Копилова. Заступник керівника управління інформації і зв’язків з громадськістю Адміністрації Президента Андрій Чирва підтвердив призначення Юрія Бойка головою правління НАК «Нафтогаз України». «Так, указ такий є», — сказав він; але зазначив, що не має в своєму розпорядженні інформації щодо указу про звільнення з цієї посади В.Копилова.

Кредити Світового банку для поліської «глибинки»

Минулої п’ятниці у Житомирі пройшли переговори щодо початку реалізації на території області проекту «Фонд соціальних інвестицій». У них взяли участь делегація Українського фонду соціальних інвестицій на чолі з її директором Наталією Ясько, а також губернатором Миколою Рудченком, його заступником Ігорем Рафальським, головою облради Архипом Войтенком і деякими посадовими особами облдержадміністрації. Як розповіла на спеціальній прес-конференції Н.Ясько, основною метою проекту є поліпшення умов життя особливо вразливих верств населення, функціонування соціальної сфери переважно в сільській місцевості, підвищення активності місцевих громад у визначенні і вирішенні важливих для них проблем. За її словами, його вартість складає близько $70 млн., з яких трохи більше $50 млн. — це позика Світового банку, що надається на вигідних умовах, а ще майже по $10 млн. повинні внести уряд України і територіальні спільноти. Орієнтовний термін втілення проекту — 6 років. У Житомирській області, сказала вона, попередньо розглядається можливість втілення місцевих інвестиційних проектів у двох найбільш проблемних районах на загальну суму $1 млн. 800 тис. У кожному районі можуть впроваджуватися по 20—25 мікропроектів, зокрема в напрямках покращання якості дошкільної та базової освіти, покращання якості надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості, реабілітація каналізаційних і очисних споруд. Заявки щодо здійснення мікропроектів збиратимуться обласною спостережною радою спільно з представниками УФСІ до 1 квітня поточного року, після чого експерти здiйснять оцінку найбільш актуальних і обгрунтованих запитів. А далі піде робота з їх реалізації. Буде дуже шкода, якщо мешканці поліської «глибинки» (а серед них переважають люди передпенсійного і пенсійного віку), що звикли ще з радянських часів передовіряти головам колгоспів і секретарям райкомів турботи щодо сільської «соціалки», усунуться самі (або будуть усунені) від клопотів iз вирішення нагальних питань. У такому випадку може вийти, що допомога буде спрямована туди, куди вигідно чиновникам, а не їм самим, повiдомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Русисти об’єднуються в Криму

У Білому залі Лівадійського палацу 1—3 лютого відбувся II форум русистів «Русистика України: сучасний стан і перспективи розвитку», а також Дня російської книги, що проводиться в його рамках. Заступник голови Ради міністрів Криму Володимир Казарін повідомив, що в форумі беруть участь філологи з Москви, Санкт-Петербурга, Мінська, Києва, Криму і ще 18-ти областей України, а також Польщі і Греції. Учасникам форуму надіслали привітання постійний представник Президента України в Криму Анатолій Корнійчук, мер російської столиці Юрій Лужков, голова Держдуми Росії Володимир Лукiн, — повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО. Учасники форуму прийняли резолюцію, в якій зазначається, що за рік зроблено певні кроки у бік покращення ситуації в розвитку української русистики. Але одночасно залишається невирішеним ряд питань, у зв’язку з чим учасники форуму вважають за доцільне повторно звернутися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів країни із закликом звернути належну увагу на стан російської філології. Крім того, русисти планують продовжити формування Всеукраїнського інформаційного суспільно-наукового центру з проблем русистики, до функцій якого буде входити узгодження тематики кандидатських і докторських дисертацій в галузі російського мовознавства і літературознавства, координація планів науково-дослідної роботи і проведення конференцій і симпозіумів. Учасники зустрічі в Криму підкреслюють необхідність щорічного скликання Всеукраїнської наради з проблем науково-видавничої діяльності русистів України, а також збираються привернути увагу до вирішення проблеми державної розробки навчальних програм і підручників з російської мови та російської літератури для шкіл і вузів України. З цих питань учасники форуму надіслали звернення до Президента України Леоніда Кучми та до міністра освіти і науки Василя Кременя.

Майже 900 американських літаків пролетіло над Україною

891 літак військово-повітряних сил США скористався повітряним простором України в рамках антитерористичної операції в Афганістані. Як повідомили агенції Інтерфакс-Україна в прес-службі Міністерства оборони, з 9 жовтня 2001 року до 4 лютого 2002 року зону відповідальності України перетнули 458 військово-транспортних літаків і 433 заправники. Iз 3 по 4 лютого українським повітряним простором скористалися 18 літаків американських ВПС. Всі польоти пройшли в штатному режимі. Всі літаки супроводжувалися радіотехнічними військами ППО України й відповідними службами «Украероруху». На випадок форс-мажорних обставин американські літаки були готові прийняти аеродроми «Кульбакіне» в Миколаєві та Львовi.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати