Коротко / УКРАЇНА

Президент затвердив новий склад РНБО
Учора Президент України Леонід Кучма затвердив своїм указом новий склад Ради національної безпеки й оборони України. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави, членами РНБО є: Л. Кучма, голова Верховної Ради України Іван Плющ, міністр iз надзвичайних ситуацій Василь Дурдинець, міністр закордонних справ Анатолій Зленко, міністр оборони Олександр Кузьмук, глава адміністрації Президента Володимир Литвин, міністр фінансів Ігор Мітюков, голова Держкомітету у справах охорони держкордону Борис Алексєєнко, президент НАН України Євген Патон, глава Служби безпеки України Володимир Радченко, глава МВС Юрій Смирнов, міністр юстиції Сюзанна Станик, начальник Генштабу, перший заступник міністра оборони Володимир Шкидченко, міністр економіки Олександр Шлапак. Секретарем РНБО, як і раніше, є Євген Марчук.
Мінекономіки прогнозує зростання промисловості
Міністерство економіки України прогнозує, що за підсумками нинішнього року приріст промислового виробництва в країні досягне більш ніж 14%, що майже на 4% більше раніше запланованих показників, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Про це в середу в Києві на прес-конференції під час засідання Кабінету Міністрів України сказав міністр економіки Олександр Шлапак. За його словами, згідно з раніше затвердженою постановою уряду, Кабінет Міністрів прогнозував зростання промислового виробництва 2001 року в розмірі 10,3%. Мінекономіки планує уточнити цей показник у державній програмі соціально-економічного розвитку України до більш ніж 14%. О. Шлапак повідомив, що ця програма має бути відіслана Міністерством у Кабмін 15 серпня. Певне зниження, до 16,8%, зростання обсягів промислового виробництва в липні нинішнього року, порівняно з липнем минулого року, О. Шлапак пояснив тим, що в другому півріччі 2000 року була «досить висока база» зростання промисловості (за шість перших місяців 2001 року цей показник, порівняно з аналогічним періодом минулого року, становив 18,5%). Міністр нагадав, що загалом зростання обсягу промисловості за 7 перших місяців 2001 року, порівняно із цим періодом минулого, становило 17,9%.
Споживчі настрої українців продовжують покращуватися
Індекс споживчих настроїв (ІСН) в Україні протягом другого кварталу 2001 року виріс на 2,5 пункти й становив 83,2 (при діапазоні значень від 0 до 200). Як зазначається у щоквартальному спільному дослідженні компанії GfK-USM та Міжнародного центру перспективних досліджень, позитивна динаміка індексу фіксується вже третій квартал поспіль. Як і на початку року, ІСН у другому кварталі виріс, головним чином, завдяки збільшенню позитивних очікувань громадян від розвитку економіки країни й у короткостроковій, і в довгостроковій перспективі (відповідний індекс економічних очікувань виріс у квітні—червні на 6,4 пункти). Згідно з дослідженням, більше половини українців сподіваються, що наступні п’ять років будуть вдалими для розвитку економіки країни: у червні 2001 року уперше відповідний індекс перевищив позначку 100 і досяг рівня 105 пунктів. У регіональному розрізі, споживчі настрої найбільшою мірою покращилися в Києві та північному регіоні. ІСН Києва виріс на 16 пунктів і вперше за історію досліджень перевищив позначку 100. У місті та сусідніх областях зафіксоване також зростання інших індексів. Згідно з отриманими результатами, споживчі настрої покращилися у всіх вікових групах, а індекс економічних очікувань молодих українців уперше за історію досліджень перевищив позначку в 100 пунктів. Одночасно дослідження зафіксувало перелом позитивної тенденції споживчих настроїв громадян iз прибутками нижче середнього, індекс яких у другому кварталі поменшав на 4,1 пункти. Зокрема, індекс очікувань змін особистого матеріального стану в цій групі поменшав на 7,1 пункти, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Закінчуй перекур — вмикай монітор!
Учора теплохід «Т.Г.Шевченко» прийняв на борт учасників, гостей і журналістів шостого міжнародного телефестивалю «Оксамитовий сезон» і вирушив за маршрутом Київ — Ялта — Одеса. А у вівторок у затишному сквері біля приміщення Національної Опери відбулося урочисте відкриття «Оксамитового сезону», який цього року пройде під девізом «За єдиний інформаційний простір в ім’я миру і згоди». Як своєрідний «стартовий постріл», прозвучала нова пісня Володимира Бистрякова, написана спеціально до дня фестивалю. Саме з неї запозичені бадьорі слова, винесені у заголовок. Відмовившись від гала-вистав з участю поп-зірок, що набили вже оскому, але аж ніяк не програвши у видовищності, організатори фестивалю своєрідно підкреслили серйозність тих завдань, які стоять перед його учасниками. Як вже писав «День», «Оксамитовий сезон» повинен стати не тільки святом дружнього спілкування телепрофесіоналів, але й місцем широкого обговорення актуальних проблем телебачення, визначення подальших шляхів його розвитку. Велика робота чекає і членів міжнародного журі (до якого увійшли телеведучі Віталій Вульф і Сергій Капіца, телекритик Наталя Лігачова, актриса Людмила Чурсіна, поет Юрій Рибчинський) на чолі з відомим українським режисером-аніматором Давидом Черкаським. Вони повинні переглянути й вибрати кращі з більш, ніж сотні телепрограм. Активну участь у роботі фестивалю приймуть і його почесні гості, серед яких — легенди театральної Москви і Пітера Володимир Зельдін та Ігор Дмитрієв, українські зірки Богдан Ступка, Євген Паперний, Лесь Задніпровський, Ада Роговцева, повiдомляє Сергій ЧЕРНЕНКО.
Випуск газети №:
№141, (2001)Рубрика
День України