Коротко / УКРАЇНА
Замість полеміки з питань адмінреформи — законодавча робота
Учора на прес конференції перший віце-спікер Віктор Медведчук зазначив, що швидке закінчення «прем’єріади» запобігло політичній дестабілізації. «Затвердження прем’єра сталося закономірно, з першого заходу. Вибір Президента був зважений — про це говорить результат голосування в парламенті. Цей результат влаштовує всіх: і тих, хто голосував і тих, хто з тих або інших причин утримався від голосування» — заявив Віктор Медведчук. За словами Медведчука, новий прем’єр, на відміну від колишнього має намір активно працювати з Верховною Радою. Найближчим часом буде створено групу співпраці парламенту і уряду, членами якої, крім прем’єра, стануть керівники Верховної Ради і ключові міністри. За словами Медведчука, новий орган почне працювати вже через тиждень і сприятиме щонайшвидшому проходженню законів в парламенті. Відповідаючи на питання про коаліційність уряду Кінаха перший віце-спікер відзначив: «Уряд, який через тиждень остаточно сформується, буде коаліційним. Я гадаю, що не помилявся, коли говорив раніше, що кабінет буде коаліційним на 40—50%». За словами Медвечука, відразу після формування уряду буде оголошено, яка політична сила за якого чиновника несе відповідальність. «Тоді й стане ясно, що уряд дійсно коаліційний» — завірив перший віце-спікер. При цьому Медведчук додав, що фракція висувала на пост голови держкомітету з питань будівництва і житлової політики Валерія Черепа (це питання майже узгоджене) і Василя Рогового на пост міністра економіки. На думку Медведчука, до інституту держсекретарів не можна поки ставитись однозначно. «Поки є прогалина в законодавстві з цього питання, а тому потрібно втриматися від негативних оцінок цього інституту доти, доки він не захищений відповідними законами. До таких законів належать — закон про Кабінет Міністрів і закон про міністерства і відомства, про які останнім часом забули» — заявив Медведчук. «Я проти того, щоб в міністерстві було створено два центри керівництва. Там має бути один центр і він має бути політичним», — зазначив він. Інститут держсекретарів може бути тільки інструментом реалізації цієї політики. На думку Медведчука, якщо законодавче проблему вирішити не вдасться, то тоді підтвердяться найбільш негативні прогнози опозиції і управлінський апарат буде керувати міністрами, повідомляє кореспондент «Дня» Денис ЖАРКИХ .
Держсекретарів слід обмежити в часі
Політолог Михайло Погребінський вважає, що указ Президента про запровадження інституту держсекретарів в уряді слід було б доповнити тимчасовими рамками й надати йому чинності до вирішення питання про політичну відповідальність уряду. «Я бачу добрі наміри, — сказав М.Погребінський в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна. — По-перше, ми отримуємо поштовх до певної нової системи професійної державної служби, системи, вільної від політичної кон’юнктури та невпевненості в завтрашньому дні». Однак політолог зазначає наявність «декількох проблем», зокрема, «різке відділення міністрів, а також i прем’єр-міністра, від можливості контролювати діяльність державних секретарів». На його думку, доцільно було б зазначити в указі, що така система запроваджується «на перехідний період», до «конституційного врегулювання самого факту політично відповідального уряду». М.Погребінський вважає, що в ситуації, коли «уряд буде максимум на 35% тільки коаліційним, а інша частина уряду не несе відповідальності перед якимись конкретними фракціями або партіями, ми сьогодні маємо перехідний уряд». «У цьому разі, той факт, що Президент контролює виконавчий механізм», він вважає «припустимим для перехідної ситуації». Політолог зазначив, що в нього «взагалі не було б ніяких заперечень», якби «в цьому указі був останній пункт, що указ діє доти, доки не буде врегульовано всі питання в законодавстві України, зокрема в Конституції».
Нагороди журналістам
В ознаменування Дня журналіста Президент Леонід Кучма вручив групі українських працівників ЗМІ державні нагороди й почесні звання. Згідно з Указом Президента, орденом «За заслуги» II ступеня нагороджено головного редактора журналу «Жінка» Лідію Мазур. Головного редактора газети «Київська правда» Івана Чумака нагороджено орденом «За заслуги» III ступеня, повідомляє Інтерфакс-Україна. Завідуючій відділу газети «Житомирщина» Галині Проніній та ведучій програми «Берегиня» Національної радіокомпанії України Таїсії Косенко було вручено ордени Княгині Ольги III ступеня. 23 журналісти отримали почесне звання «Заслужений журналіст України». Серед них, зокрема, головний редактор газети «День» Лариса Івшина, начальник управління інформації та зв’язків iз громадськістю адміністрації Президента України Ігор Сторожук. Декільком журналістам присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури».
Випуск газети №:
№98, (2001)Рубрика
День України