Коротко / УКРАЇНА
Київська міліція визнає помилки під час затримання студентів
Столична міліція визнає, що під час арештів студентів на залізничному вокзалі у Києві 9 березня діяла «не зовсім кваліфіковано». Про це учора на апаратній нараді в Київській міськадміністрації заявив заступник начальника Головного управління МВС у Києві Олександр Савченко. З його слів, під час затримання студентів на залізничному вокзалі «були допущені помилки», повідомляє Інтерфакс-Україна. «Однак нас також можна зрозуміти: якщо події сталися о 15 годині (безпорядки ІФ ), а о 19 відбувалося затримання, то за 4 години виділити з 6-тисячного натовпу і конкретизувати кожну особу за прикметами нереально», — підкреслив О. Савченко. Разом з тим він заявив, що при здійсненні якого-небудь злочину на основі прикмет злочинця звичайно затримується більше 10 підозрюваних. На вокзалі були затримані 85 молодих людей, з яких лише 12 були відпущені відразу ж, і ще 13 — за рішенням суду наступного дня. Таким чином, «це було непогане попадання в масу правопорушень», — вважає він.
Для українських підприємств «перепустка» на світові ринки подешевшає
Український центр стандартизації, метрології і сертифікації (УкрЦСМ) та Міжнародне товариство Бюро Верітас підписали у четвер установчі документи нового спільного підприємства — міжнародного сертифікаційного центру «Інтерсерт». Участь сторін у статутному фонді СП розподілено порівну.
Виступаючи на презентації проекту, голова Держстандарту України Петро Кабан сказав, що основною метою створення центру «Інтерсерт» є підвищення експортного потенціалу та конкурентоспроможності вітчизняних підприємств. Новостворений центр видаватиме одразу два сертифікати: один — у національній системі УкрСЕПРО, другий — міжнародний від Бюро Верітас, який здобув визнання більш ніж у 150 країнах світу. Сертифікація систем якості здійснюватиметься на відповідність вимогам міжнародних стандартів серії ISO 9000. У світі зараз понад 400 тисяч підприємств мають сертифікати про відповідність вимогам цього стандарту. В Україні таких підприємств поки що 230, але із початком роботи «Інтерсерту» їх повинно стати більше: адже, як вважає П.Кабан, відбудеться здешевлення вартості сертифікації для українських підприємств у півтора-два рази (в середньому створення сертифікованої системи якості зараз обходиться малим і середнім підприємствам у 25—35 тис. грн., великим підприємствам — у 50—60 тис. грн.).
Транснаціональна група Бюро Верітас, яка є провiдним міжнародним технічним і сертифікаційним товариством і має 580 офісів в 150 країнах світу, вважає створення спільного з Держстандартом України центру взаємовигідним і ефективним. На думку старшого віце-президента Бюро Верітас Бернара Анна, таке об’єднання зусиль стане ще одним фактором для розвитку конкурентоспроможності українських підприємств, а отже, і для економіки в цілому, оскільки це «буде сприяти адаптації до сформованої міжнародної практики в цій сфері», повідомляє кореспондент «Дня»
«Реквієм» як мистецтво насолоди
Цієї неділі, на самому початку страсного тижня, в Будинку органної і камерної музики відбудеться київська прем’єра Реквієму «Lux aeterna» донецького композитора Михайла Шуха на канонічні латинські тексти та вірші російських поетів-символістів Миколи Мінського, Володимира Соловйова і Костянтина Бальмонта.
Голос, що співає прості мелодії; гітара — то іскриста пасажами, то умиротворена; ударні інструменти, панують дзвоники та віброфони, — все це сплітається в музичне полотно дивовижного звучання. У композиції немає звичної драматургії — тобто віддалено поставленої мети та її досягнення. У «Реквіємі» слухач отримує тривалий стан, де мета вже досягнута і можна просто милуватися переливами голосів та акордів.
Михайло Шух — учасник 25 міжнародних форумів сучасної музики, серед яких десять фестивалів органної духовної музики в Бонні (Німеччина, 1991), Міжнародний фестиваль органної музики по 11 містах СНД (1992) і т. д. Сьогодні у творчому багажі композитора — симфонічні, кантатно-ораторіальні, органні, хорові та камерно-інструментальні твори, музика для театру та кіно. Значна частина його творчості, починаючи з 1988 року, пов’язана з традиційними жанрами сакральної музики: меси «І сказав я в серці моєму» та «In excelsis et in terra», органна меса «Via dolorosa», духовні концерти, хори «Dies irae», «Lacrimosa», «Stabat Mater» та інші. І, безумовно, однією з вершин творчості композитора можна вважати його Requiem «Lux aeterna», який і буде вперше виконано в Києві 8 квітня. Інф. «Дня».
Партнерство на ниві вільної преси
У четвер Академія української преси у присутності посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Дітмара Штюдемана провела презентацію своєї діяльності. Академія — перший спільний медіа-проект між Німеччиною та Україною. В її роботі поряд з українськими викладачами беруть участь і німецькі. Девіз короткочасних курсів, які діють на базі закладу, «З практики — для практики», їхня програма орієнтується на розробки Академії баварської преси в Мюнхені, повідомляє Олександра ЛАВРІНЕНКО,
Випуск газети №:
№64, (2001)Рубрика
День України