Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

04 квітня, 00:00

До «полтавської битви» підключився Тоні Блер

Занепокоєність з приводу спроб Фонду держмайна України експропріювати власність, що належить британській енергетичній компанії «JKX», яка займається розвідкою та видобуванням нафти і газу на території України, висловив минулого тижня в листі до Президента України Леоніда Кучми прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер. З листа випливає, що Тоні Блер попередив Кучму про те, що іноземні інвестори остаточно покинуть Україну, якщо не буде забезпечено верховенство закону, повідомляє Інтернет-газета Forum, викладаючи статтю у Financial Times від 2 квітня 2001 року. У ній наводиться наступне висловлювання посадовця британського МЗС: «Зміст листа — то особиста справа Блера і Кучми. Проте нещодавно «JKX» висловила стурбованість діями українського Фонду державного майна, і тепер прем’єр-міністр хоче, щоб Кучма знав, що він (Блер) стежить за розвитком цієї справи». «JKX» через свою українську філію «JP Kenny Exploration and Production (JPK)», що володіє 49% акцій Полтавської нафтової компанії, стверджує, що український Фонд держмайна, якому належить 25% акцій ПНК, минулого місяця зробив спроби усунути «JPK» від керівництва ПНК і передати акції, які їй належать, приватній українській групі «Нафтогазтехнологія». Виконавчий директор «JKX» Пол Девіс, пише FT, впевнений, що за всіма цими спробами стоять впливові українські політики.

Леся і Мирослава Гонгадзе подали позов на Генпрокуратуру

У понеділок Леся і Мирослава Гонгадзе подали судовий позов на Генпрокуратуру у зв’язку з тим, що вони після надання їм статусу потерпілих так і не були допущені до матеріалів попереднього слідства у справі зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, зокрема, до висновків проведених експертиз тіла, знайденого у таращанському лісі. За словами дружини Георгія, Мирослави, висновки німецької експертизи їй надав народний депутат Сергій Головатий. З висновками ж російської експертизи родичі Георгія так і не були ознайомлені. Мирослава Гонгадзе підтвердила вчора «Дню», що готова дозволити взяти зразки крові дітей для ідентифікації «таращанського тіла», але за умови, якщо родина журналіста буде ознайомлена з результатами усіх експертиз, проведених під час попереднього слідства. Свою наполегливість пані Мирослава пояснює елементарним бажанням зрозуміти, які експертизи планує провести Генпрокуратура і які з них насправді необхідні, адже, за словами М. Гонгадзе, у планах слідства провення експертизи ДНК (у той час коли родина Гонгадзе наполягає на комплексній експертизі. — Ред. ). «Я хочу сприяти слідству, але не бачу з боку Генпрокуратури бажання ефективного розслідування справи», — наголосила М. Гонгадзе. Олександра ЛАВРІНЕНКО , «День».

Середня офіційна зарплата-2000 — 230 гривень

За два перші місяці нинішнього року реальна зарплата в Україні збільшилася на 13,1% порівняно з кінцем минулого року. Про це у вівторок у Києві повідомив міністр праці та соціальної політики України Іван Сахань. Міністр відзначив, що за підсумками 2000 року середня зарплата в галузях економіки України склала 230 грн. на місяць, у січні 2001 року — 253,4 грн., у лютому — 263,6 грн., повідомляє Інтерфакс-Україна. Тим часом надходження до бюджету Пенсійного фонду України в першому кварталі 2001 року склали понад 4 млрд. грн., що на 33,9% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це у вівторок у Києві на семінарі для регіональних ЗМІ заявив голова Пенсійного фонду Борис Зайчук. При цьому Б.Зайчук зазначив, що без суттєвого збільшення розмірів зарплат, які виплачуються в Україні, не вдасться домогтися значного збільшення розміру пенсій у країні. Глава Пенсійного фонду висловив упевненість, що у квітні пенсії будуть виплачені за відповідним графіком і з урахуванням їх останнього, квітневого підвищення. Він нагадав, що в цей час із фонду в Україні одержують пенсії 13,8 млн. пенсіонерів.

Лише 2 вiдсотки українців знають про плани щодо змін у правописі

Учора відбулася презентація даних загальнонаціонального соціологічного опитування «Українське суспільство«-2001, яку було проведено Інститутом соціології НАН України спільно із Центром соціологічних досліджень СОЦІС. Надані результати є продовженням щорічних моніторингових опитувань, які проводяться з 1994 року. Організатори проекту оприлюднили результати опитувань дорослого населення України з найактуальніших питань сьогодення, а саме: «справа Гонгадзе» та її наслідки, політичні пріоритети населення, ставлення до змін в українському правописі та основні ціннісні категорії, що переважають у сучасному суспільстві. Як виявилось, тільки 22,6% дорослого населення України добре знайомі і цікавляться скандалом, що пов’язаний зі зникненням журналіста, і вони в основному довіряють версії про причетність влади до справи (69%). Наполягати на відставці Президента можна буде лише в тому випадку, якщо міжнародна експертиза повністю доведе його причетність до зникнення журналіста, вважає 29,7%, хоча в той же час негайну відставку Президента підтримують 27,4% населення. У питанні про політичні пріоритети, за словами докторанта Інституту соціології НАН України Ірини Бекешкіної, порівняно з 1998 роком громадська думка народу майже не змінилася: кількість тих, що віддали б голос за лівих, дорівнює кількості тих, котрі у своєму виборі схиляються до правоцентристських партій. Однак 35% потенційних виборців ще не визначилося з вибором партії. Сучасна ситуація в країні вплинула і на основні цінності населення: 83,1%, крім здоров’я, матеріальної забезпеченості та благополуччя сім’ї, до домінуючих відносять також і загальний гарний стан у країні, створення в суспільстві рівних можливостей для всіх і цікаву роботу. За останні роки зменшилося бажання населення брати участь у суспільно-політичних об’єднаннях та партіях (лише 5,6% вважають це для себе важливим). Порівняно з минулими роками не набули необхідного рівня важливості цінності освітнього та культурного зростання. Доказом цього є те, що тільки 2% добре знайомі із проектом про зміни в українському правописі, а понад 34% ніколи про них і не чули. Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати