Коротко / УКРАЇНА
Відроджені святині передачі Церкві не підлягають?
Відновлені Свято-Успенский собор Києво-Печерської лаври і собор Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві, згідно з постановою уряду, не підлягають передачі в постійне користування релігійним організаціям. Ці святині мають загальнодержавне значення і будуть служити об’єднанню людей, а також досягненню взаєморозуміння між християнськими конфесіями, повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі Кабінету Міністрів. Для проведення богослужіння і відправлення обрядів приміщення соборів можуть надаватися за окремими проханнями релігійних громад. Зараз служба в Михайлівському соборі проводиться Українською православною церквою Київського патріархату. Зведення обох соборів завершене Київською міськадміністрацією згідно з Указом Президента України «Про заходи з відновлення визначних пам’ятників історії і культури», виданому в 1995 році, а також відповідною програмою уряду. Успенський собор є головним собором Києво-Печерської лаври, частина споруд знаходиться в користуванні Української православної церкви (Московський патріархат).
Штрафувати за торгівлю без чеків поки що не будуть
Податкові органи не застосовуватимуть фінансові санкції за торгівлю без чеків до внесення змін і доповнень до закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Про це повідомила Державна податкова адміністрація. Закон про ЕККА, прийнятий 1 червня 2000 року, викликав різко негативну реакцію серед представників малого бізнесу, в зв’язку з чим Верховна Рада перенесла термін його введення на 1 січня 2001 року.
План приватизації: 700 мільйонів за два тижні
Фонд держмайна України вже перерахував до держбюджету від приватизації 1 млрд. 700 млн. грн., (загалом зібрано 1,868 млрд. грн.)що на 1 млрд. грн. більше, ніж минулого року. Про це повідомив голова ФДМУ Олександр Бондар. Щодо виконання завдання на 2000 рік О.Бондар висловився так: «Незважаючи на те, що недобір становить близько 700 млн. грн., ФДМУ ще має можливість забезпечити заплановані надходження до бюджету на рівні 2,5 млрд. грн.». За його словами, Фонд, зокрема, розраховує на надходження близько 255 млн. грн. від продажу пакету акцій Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, інформує УНІАН. О.Бондар також сказав, що в разі підписання договору купівлі-продажу з покупцем ЗалКу, Фонд наполягатиме, щоб до кінця року було перераховано частину з $101,5 млн., запропонованих за пакет.
З теплотраси, що веде від АЕС, вкрадено десять метрів алюмінієвого покриття
Стовп пари, за яким не стало видно енергоблок Хмельницької АЕС, геть налякав слабкий на нерви прошарок населення Нетішина, міста атомників. З’ясувалося, що з ділянки надземної теплотраси, що веде від атомної станції до міста, вкрадено десять погонних метрів алюмінієвого кожуха, — повідомив кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ перший заступник начальника Нетішинського міськвідділу міліції Микола Губернатор. «Роздягнена» ділянка теплотраси справляла до краю гнітюче враження клоччям мокрої та брудної скловати. Тепло йшло не в помешкання городян, а в атмосферу. «Кожух виготовлено з алюмінію», — пояснює причину, через яку сталася крадіжка, Микола Губернатор. Він каже, що невтомні пошуки, до яких вдалися оперативники, не були марні: 15 грудня затримано двох осіб, 1973 і 1974 р.р. народження, із села Кам’янка Славутського району. Речдоки вилучено. Затриманих примусили встановити кожух «назад». Однак населення Нетішина прогнозує, що цим діло не закінчиться: надземна теплотраса притягує, наче магнітом, вражених металевою лихоманкою. Тому дехто пропонує замінити алюмінієвий кожух на очеретяний. Ця раціональна пропозиція вивчається...
«Лабіринт» самвидаву в Мережі
Український сегмент Інтернету поповнився ще одним цікавим сайтом — «Лабіринт українського самвидаву» (www.samvydav.net). Презентація нового проекту відбулася учора в офісі IREX ProMedia. Одночасно з реальною прес-конференцією пройшла і віртуальна (в формі чат-сесії), в якій взяв участь і кореспондент «Дня». На конференції було повідомлено, що ідея створення подібного сайту, який би об’єднував звук, графіку і тексти, прийшла в голову Андрію Горбалю (одному з авторів «Лабіринту») близько двох років тому, після чого був створений проект, що отримав грант Міжнародного фонду. Біля чотирьох місяців пішло на втілення ідеї в життя. На думку Андрія Горбаля, одна з проблем українського самвидаву — відсутність можливостей для реалізації. Новий інтернет-проект якраз і спрямований на розв’язання цієї проблеми. Особливо важливо те, що матеріали, подані для розміщення на сайті, цензурі підлягати не будуть (але будуть «вичитуватися» літредактором). Як зазначають автори проекту, одна з особливостей «Лабіринту» — його інтерактивність. Тобто, на відміну від більшості літературних самивидавчих інтернет-проектів, які часто являють собою бібліотеки, що лише регулярно (або не регулярно) поповнюються, «Лабіринт» передбачає активну взаємодію користувачів з сайтом (спілкування у формі чата, додання нових текстів: чи то відгуки в гостьовій книзі чи нові авторські проекти в рамках «Лабіринту»). Як зазначається в розміщеному на сайті «Маніфесті», проект відкритий «для участі всіх зацікавлених в некомерційному, вільному вияві особистості», — повідомляє Михайло МАЗУРИН , «День».
Випуск газети №:
№232, (2000)Рубрика
День України