Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

30 листопада, 00:00

Президент заявив про необхідність розвитку вітчизняної соціології

Леонід Кучма, виступаючи позавчора на засіданні ради експертів із внутрішньополітичних питань заявив, що в його адміністрації готується указ про розвиток соціологічної науки в Україні. На думку глави держави, під час масштабних подій, таких як парламентські та президентські вибори в Україні, «соціологічну науку і центри просто використовують», повідомляє Інтерфакс-Україна. Л. Кучма вважає за необхідне долати цю негативну тенденцію. Президент зазначив, що в Україні «багато іноземних соціологічних центрів, щоправда, ми не знаємо, як вони працюють», у зв’язку з цим він висловився за необхідність підтримки вітчизняних соціологічних центрів. Крім того, Л. Кучма повідомив, що він у найближчі дні підпише розпорядження про проведення в Києві наукової конференції «Нові політичні реалії на рубежі тисячоліття». Передбачається, що цю конференцію буде проведено в першому кварталі 2001 року. За словами Президента, в цій конференції повинен взяти участь «широкий спектр вчених, а також політичних діячів, як в Україні, так і за кордоном, що дасть можливість залучити сили для вивчення процесів державного будівництва в Україні і внесення коректив у цей процес».

Після трирічних переговорів «Рогань» іде з молотка

Компанія Sun Interbrew Limited від свого імені і від імені своїх дочірніх підприємств зобов’язалася після придбання 50% акцій харківського ВАТ «Пивзавод «Рогань» не пізніше як 31 грудня 2001 року здійснити відчуження будь-яких прав на всі акції ВАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Крим», які належать їй прямо або опосередковано. Про це мовиться в документах, що є в розпорядженні агентства Інтерфакс-Україна, Антимонопольного комітету України (АМКУ), який видав SUN Interbrew дозвіл на пряму купівлю понад 50% акцій «Рогані». Крім того, зазначається в документах, SUN Interbrew зобов’язалася з моменту придбання понад 25% голосів акцій «Рогані» не використовувати права власника акцій пивкомбінату «Крим» задля визначення його конкурентної поведінки на ринках, реалізуючи ці права виключно для підготовки акцій пивкомбінату до продажу. АМКУ констатує, що після прямого придбання контрольного пакету акцій «Рогані» та опосередкованого — ВАТ «Олександрійський пивзавод» компанія SUN Interbrew контролює понад 35% виробництва пива в Україні. До цього придбання SUN Interbrew через свої дочірні підприємства контролювала в Україні ЗАТ «Чернігівський пивзавод «Десна», АТ «Миколаївський пивзавод «Янтар» та пивкомбінат «Крим». Як повідомлялося раніше, ряд портфельних інвесторів, що володіють понад 81% акцій «Рогані», майже три роки вели переговори із Sun Interbrew про продаж акцій. Сума операції оцінюється приблизно в $30 млн. У жовтні поточного року глава Sun Interbrew Андре Векс на придбаному в Омську пивзаводі «Росар» заявив, що Interbrew вважає Росію та Україну ключовими пунктами в розвитку компанії.

По-домашньому

Саме в такій атмосфері пройшов «клубний день» друзів «Мистецького березілля». Це перша з акцій, проведена батьком-фундатором «Березілля» Сергієм Проскурнею, напередодні десятого ювілейного видання фестивалю. За задумом Проскурні, десяте «Березілля», яке пройде традиційно в квітні наступного року, буде присвячене театральному глядачеві. Успіх у глядача Сергій формує завчасно. Так, велику частину аудиторії в «клубний день» складала вельми перебірлива публіка в особі театральних критиків і журналістів. Багатьом iз них протягом вечора було урочисто вручено клубні картки «друзів «Мистецького березілля». Слух представників ЗМІ весь вечір насолоджував Київський квартет саксофоністів, а зір — як артистичний господар вечора, так і театральна група Роберта Скотта. Все пройшло дуже мило і всі сторони зустрічі, як березільська, так і журналістська, залишилися одна одною задоволені, вважає Дмитро ДЕСЯТЕРИК , «День».

Віце-прем’єр України фігурує в карній справі, порушеній Генпрокуратурою Росії

Віце-прем’єр України Юлія Тимошенко фігурує в карній справі, порушеній Генеральною прокуратурою Росії стосовно колишнього заступника міністра оборони Росії з питань тилу В’ячеслава Литвинова «як особа, що передавала гроші для хабара заступнику міністра оборони з питань тилу». Про це агентству Інтерфакс-Україна вчора повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України. У ході розслідування російськими слідчими встановлено, що хабара було передано В. Литвинову за сприяння в операціях корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ). Установлено і посередника хабара. Ці факти підтверджуються протоколами допитів та документами, які були вилучені в ході слідства. За інформацією прес-служби, тільки після виголошення вироку в російському суді щодо цієї карної справи відповідні документи стосовно Ю.Тимошенко будуть направлені в Україну, після чого Генпрокуратура України дасть правову оцінку діям віце-прем’єра і ухвалить рішення про порушення або відмову в порушенні карної справи проти неї. Юлію Тимошенко було допитано російськими слідчими, які розслідували карну справу щодо одержання хабарів посадовими особами Міністерства оборони РФ від керівництва «ЄЕСУ». Крім цього, віце-прем’єра було допитано Генпрокуратурою України «щодо різних карних справ».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати