Коротко / УКРАЇНА

Споживчий кредит на комп’ютери «Квазар-Мікро»
Банк «Аваль» і компанія «Квазар-Мікро» почали реалізовувати програму споживчого кредитування щодо комп’ютерів і комп’ютерного обладнання, яке виробляє й постачає «Квазар-Мікро», повідомляє Інтерфакс-Україна. У рамках цієї програми комп’ютерну техніку зможуть придбати в кредит як фізичні, так і юридичні особи. Приміром, фізичні особи мають сплатити 25,5% вартості покупки, а на решту 74,5% суми буде надано кредит з погашенням рівними частками протягом року. При цьому сумарні витрати для покупця в гривнях за рік зростуть на 17,7%. Фізичні особи теж зможуть придбати комп’ютери та комп’ютерну техніку за програмою банку «Аваль» — «Онікс-розстрочка» — в роздрібній мережі магазинів «Комп’ютери для всіх» компанії «Квазар-Мікро», сплативши при цьому 25% вартості покупки. На першому етапі програма «Онікс-розстрочка» працює лише в Києві й поширюється на громадян, які понад рік є утримувачами емітованих банком «Аваль» платіжних карт.
Вкладникам «Слов’янського» потрібно терпіння
За повідомленням першого заступника начальника Головного управління податкової міліції Олександра Спиридонова встановлено місцезнаходження близько 100 млн. грн., незаконно перерахованих акціонерним комерційним банком «Слов’янський» за кордон через банк «Науру». Податкова міліція вживає заходів для повернення в Україну цих коштів, котрі повністю перекривають всі заощадження вкладників банку «Слов’янський».
Як зазначив УНІАН радник голови правління Нацбанку України Анатолій Дробязко, подальше існування банку «Слов’янський» як фінансово-кредитної структури залежатиме значною мірою від терпіння кредиторів банку, в тому числі населення. За його словами, надія на поновлення функціонування банку залишається, адже кредити були видані банком не випадковим фірмам-«одноднівкам», а таким потужним промисловим структурам як Макіївський металургійний комбінат і Північний гірничо-збагачувальний комбінат.
Як раніше повідомлялося, проти керівників банку було порушено кримінальну справу за розкрадання в особливо великих розмірах та зловживання службовим становищем, а ДПА наклала арешт на значну частину активів банку.
«Потрібен диспетчер зі знанням німецької мови»
Рано чи пізно перед кожним випускником школи постає питання, куди піти вчитися, а тi, що закінчують вузи, задумуються стосовно майбутньої роботи. У часи Країни Рад питання працевлаштування, нехай iз примусу, а не за бажанням, але все-таки вирішувалося. Тепер власники заповітної червоної або синьої «корочки» безуспішно носяться по різних агенствах та центрах зайнятості в пошуках більш-менш пристойного місця впровадження своїх талантів.
Ось і вирішили допомогти бажаючим працевлаштуватися столичні центр зайнятості та Управління у справах сім’ї та молоді, організувавши з нагоди Міжнародного дня студента 24-25 листопада муніципальну виставку «Освіта. Робота. Бізнес». Були присутніми на даному заході як комерційні, так і державні структури, що запропонували молодим людям спеціальності від пожежника, кухаря-м’ясника і диспетчера із знанням німецької мови(!) до журналіста. Відвідувачі виставки мали можливість протестуватися на професійну придатність та поспілкуватися з психологом, котрий підкаже, яка робота більше підходить.
Зі слів директора центра зайнятості Олександра Мірошника, на сьогоднішній день центр не допомагає хіба тільки тим, хто не цікавиться наявним багатим переліком вакансій. Хоч на конференції зазначалося, що з приблизно двох тисяч випускників одного вузу працевлаштовується ледве чоловік 150, тобто державні кошти на підготовку кваліфікованих працівників використовуються неефективно.
Думка про те, що робиться, була різною і у відвідувачів виставки. Дві студентки Інституту народного господарства розповіли «Дню» про те, що не вважають подібні заходи ефективними, і єдиним варіантом знаходження пристойної роботи бачать в газетних оголошеннях, а не через службу зайнятості.
За даними, наведеними на прес-конференції, в центрі зайнятості, наприклад, на 201 вакансію в харчову промисловість претендують 1309 чоловік, у сфері інформаційних технологій — 50 вільних місць для 809 бажаючих. Як, в такому випадку, чинити з «відсіяними» по відбору, повiдомляє Наталія МЕЛЬНИК.
Випуск газети №:
№218, (2000)Рубрика
День України