Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

23 листопада, 00:00

У Генпрокуратурі поки що не знають, кому належала голова

За повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, генеральна прокуратура України поки що не володіє інформацією про того, кому належала людська голова, виявлена в Таращанському районі Київської області. Про це Генеральний прокурор України Михайло Потебенько повідомив у вівторок на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів. Він підтвердив той факт, що, дійсно, в понеділок в урочищі біля села Степок Таращанського району Київської області знайдена неопізнана голова. «Є інформація про те, що ця голова не чоловіка, а жінки», — сказав Генпрокурор. При цьому М.Потебенько підкреслив, що лише за результатами судово-медичної експертизи можна буде ідентифікувати знайдену частину людського тіла. «Поки що ми нічого з цього питання не можемо сказати», — зазначив він.

США пропонує міжнародні інспекції

Найближчим часом Верховна Рада України має розглянути у другому читанні зміни до закону, які чітко визначають ступінь відповідальності за незаконну, «піратську», діяльність, аж до карної, повідомив віце-прем’єр-міністр країни Микола Жулинський під час зустрічі у вівторок з послом США у Києві Карлосом Паскуалем. На зустрічі, яка відбулася на прохання американської сторони, обговорювалися проблеми захисту прав інтелектуальної власності в Україні, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. К.Паскуаль звернув увагу на важливість виконання попередніх домовленостей у питанні захисту прав інтелектуальної власності в Україні в повному обсязі та в обумовлені терміни. На думку американського посла, підтвердженням цього могло б стати, зокрема, проведення регулярних міжнародних інспекцій з перевірки подібних нелегальних підприємств. Під час обміну думками особлива увага зверталася на те, що при повільному розв’язанні ці проблеми можуть стати серйозною перешкодою для вступу України у Всесвітню організацію торгівлі.

Довкілля захищатимуть професіонали

Чи задовольняє читачів рівень вітчизняної екологічної публіцистики, чи існує між ними зворотній зв’язок, як журналісти напрацьовують та поповнюють свої знання, з якими труднощами вони стикаються в процесі підготовки матеріалів, чи стане екологічна журналістика складовою фахової підготовки? Ці та інші питання стали темою обговорення учасників міжнародного семінару «Екологічна журналістика: практика та методологія», що відбувся в Києві завдяки проекту «Громадянська освіта» та IREX Pro-Media. Один з парадоксів полягає в тому, що в державі, яка має купу екологічних проблем, лише у двох вузах (Київському національному університеті ім. Т.Г.Шевченка та на факультеті журналістики Таврійського екологічного інституту) безпосередньо готують екожурналістів, а сам термін «екожурналістика» часто викликає скептичне здивування. До речі, в США таких фахівців готують 30 вузів. Представники ЗМІ та викладачі вузів, котрі спеціалізуються на екотематиці, відзначали, що часто отримують необхідну інформацію від офіційних установ не оперативно, бракує зрозумілих для читача коментарів фахівців, потребує вдосконалення правове поле, низькою є захищеність журналістів, зокрема зайнятих питаннями екологічної та ядерної безпеки, необхідно формувати екологічну культуру громадськості. Врахувавши ці та інші недоліки та побажання, учасники семінару розробили рекомендації, що мають поліпшити ситуацію, повідомляє Олександр ФАНДЄЄВ , «День»

У Кам’янці-Подiльському постраждали в аварії 13 пасажирів

21 листопада близько 10-ої години всі карети Кам’янець-Подільської міської станції швидкої допомоги були на перехресті вулиць Пушкінської і Лесі Українки. На цьому місці потрапив у дорожньо-транспортну пригоду маршрутний автобус приватної фірми. «У ДТП постраждали 13 пасажирів. 19-річна студентка педуніверситету загинула на місці пригоди, 12 пасажирів травмовано, стан деяких з них тяжкий», — повідомив кореспонденту «Дня» Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ старший інспектор центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області Ігор Байдак. Відтак — про сумні подробиці надзвичайної пригоди: цей автобус не розминувся на перехресті з автомобілем «АУДІ-100». Від зіткнення обидві машини викинуло на тротуар, де, на щастя, не було пішохідів. Водія іномарки не виявилося ні в салоні, ні далеко довкіл. Утік пішки?.. Прізвище власника цієї іномарки, що «вже не підлягає ремонту», відоме... «Число постраждалих і авторитет власника іномарки змусили міліцію Кам’янця-Подільського взяти особисту участь у розслідуванні обставин цієї надзвичайної пригоди», — заявив Ігор Байдак.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати