Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

18 листопада, 00:00

Уряд не розглядає пропозицію «Газпрому»

Уряд України в цей час не розглядає пропозицію АТ «Газпром» про передачу газовому монополістові держакцій деяких українських підприємств у трастове управління за борги за поставки російського газу на Україну, повідомив прем’єр-міністр Віктор Ющенко на прес-конференції в центральному офісі Інтерфаксу в п’ятницю. Тим часом, як повідомив Інтерфаксові представник компанії «Газкомплектімпекс» (100% акцій належить АТ «Газпром», яка займається закупівлею сировини і матеріалів), компанія ще навесні цього року запропонувала українському урядові передати в довірче управління держакції 19 підприємств як погашення заборгованості за газ. В.Ющенко також повідомив журналістам, що в найближчі три роки його уряд, «відповідно до чинного законодавства», не планує приватизацію газотранспортних мереж України. Питання приватизації, за його словами, виглядає менш ефективним, а найбільш економічно вигідною він вважає «форму концесії або близьку до неї».У цей час, зі слів прем’єр-міністра України В.Ющенка, борги України за постачання російського газу становлять $1,362 млрд. З його слів, передає Інтерфакс- Україна, в цьому випадку йдеться лише про «основні й підтверджені дані, включаючи пені і штрафи».

В Україні припиняється безкоштовний проїзд дітей

З 1 січня 2001 року в Україні припиняється безкоштовний проїзд у залізничному транспорті дітей вiком до 16 років. Таке рішення прийняте Колегією Міністерства транспорту, повідомили агентству Інтерфакс-Україна в Державному департаменті залізничного транспорту («Укрзалізніця»). З 1 січня 2001 року і за 45 діб до певної дати квитки для дітей будуть продаватися на загальних підставах. Безкоштовний проїзд у залізничному транспорті для дітей вiком до 16 років було введено з 1 серпня цього року. Діти вiком від 5 до 16 років мали право на безкоштовний проїзд у поїздах з наданням місця, віком до 5 років — без надання місця (раніше діти віком від 5 до 10 років мали право проїзду в залізничному транспорті за половину вартості квитка для дорослих, дітям старше 10 років необхідно було придбати квитки за повну ціну). Це положення діє тільки для поїздок у межах України і у вагонах усіх типів, крім спальних. Усі витрати фінансувалися за рахунок прибутку залізниць України.

«Ленкузня» виручає голландців

Вчора у ВАТ «Завод «Ленінська кузня» (Київ) відбулася церемонія спускання на воду чергового судна, побудованого на замовлення голландської «Damen Shipyard Bergum», щo входить до складу «Damen shipyards group». Комбінований сухогруз вантажопідйомністю 3850 тонн призначений для перевезення всіх типів генеральних вантажів, повідомляє Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ , «День». Він побудований відповідно до правил і під спостереженням Lloyds Register of Shipping. Це вже восьмий корпус, призначений для голландських партнерів підприємства. Зараз готуються контракти на споруджeння в 2000 році ще 7 суден для голландського замовника, повідомив глава правління ВАТ і генеральний директор підприємства, що входить до складу концерну «Укрпромінвест», Петро Блиндар.

Якщо неповнолітні не їдуть до притулку, то притулок «приїде» до них?

14 дітей у віці від 6 до 16 років, які не навчаються, вештаються в пошуках пригод вокзалами й ринками Хмельницького, «знайшли» 16 листопада учасники рейду, організованого службою у справах неповнолітніх міськвиконкому. Як заявила кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ начальник цієї служби Валентина Поробок, «це було перше ознайомлення із ситуацією в нашому обласному центрі». Нещасних затриманих відпустили «назад». Туди де «знайшли». Бо притулок для неповнолітніх — за півтора десятки верст від Хмельницького, на території лікарні для душевнохворих. «А учасники рейду їздили особистим транспортним засобом одного із заступників начальника міськвідділу міліції». Тому, мовляв, не було чим завезти затриманих до притулку. Валентина Поробок висловила побажання: «Треба щось зробити, аби дитячий притулок «переїхав» до Хмельницького». Вона певна, що тут буде зайнято всі «ліжко-місця».

20-річчя руху «Солідарність» відзначили житомирські поляки

Минулої середи Генеральний консул Республіки Польща в Києві Казімєж Хиц відкрив у Житомирі фотовиставку, присвячену 20 річчю славнозвісного руху «Солідарність», якому судилося зіграти визначну роль у боротьбі з тоталітаризмом у Польщі, а в кінцевому підсумку в руйнуванні всього соцтабору. Близько 30 фотографій, експонованих в культурно-громадському центрі місцевих товариств поляків Домі Польському, відображають найдраматичніші епізоди знаменитого страйку гданьських суднобудівників у серпні 1980 року (саме в ході цього страйку і зародилась «Солідарність», як незалежне профспілкове об’єднання і суспільне явище одночасно). Відкриваючи виставку, консул К.Хиц наголосив, що принципи, на яких засновувалась «Солідарність» — взаємодопомога людей у прагненні до свободи і справедливості — можуть бути прикладом і для взаємовідносин між Польщею і Україною як на рівні держав так і людських зв’язків, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати