Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20001024/4193-2-4.jpg)
Європейський курс суднобудівників
Кожний спуск на воду судна, збудованого на ВАТ «Завод «Ленінська кузня», сприймається київськими суднобудівниками як радісна подія: адже витримано ще один іспит на європейську якість. Минулої суботи на «Ленінській кузні» було спущено чергове суховантажне судно для голландської компанії «Damen Shipyard Bergum», яке стало вже одинадцятим відтоді, як, починаючи з 1998 року, гарантії щодо фінансування проектів став надавати Український промислово-інвестиційний концерн. Як визнав народний депутат України, почесний президент «Ленінської кузні» Петро Порошенко, це було найскладніше з усіх замовлень, бо замовник встановив контроль навіть жорсткіший за міжнародні правила. І цих вимог було додержано: новозбудоване судно має довжину 89,4 м, ширину — 12,67 м і вантажопідйомність — 3800 тонн. За словами генерального директора заводу Петра Бліндара, проектування й будівництво судна проводилися одночасно, причому окрім виготовлення суцільнозварного корпусу на судні встановлено деяке обладнання заводського виробництва.
«Дуже хотілося б будувати такі судна для України, бо на Дніпрі їх немає», — признався П. Бліндар, але поки що ця мрія нездійсненна: немає таких грошей у держави. Тому «Ленінська кузня» 100-відсотково орієнтується на експорт, що, звичайно, вигідно для заводу, де ліквідовано заборгованість по заробітній платі (в середньому робітники отримують 430 грн.). Здійснивши прорив на ринку суднобудування, київські суднобудівники, як сказав П. Порошенко, тепер можуть самі вибирати серед своїх замовників — роботи не бракуватиме. Невдовзі зі стапелів «Ленінської кузні» зійде ще одне судно: заводчани поспішають збудувати його до завершення навігації, повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК .
Юзеф Шайна в Києві
Так називається спільний проект Польського інституту в Києві, театру ім. Ванди Семашкової з міста Жешков та продюсерського агентства «Мистецьке березілля», в рамках якого завтра на сцені Театру ім. Лесі Українки театральні гурмани зможуть побачити унікальний спектакль — «Deballage/Розпаковка» в постановці Юзефа Шайна, одного з найвідоміших у світі польського артиста, режисера, сценографа, теоретика мистецтв. Шайна належить до тих унікальних художників, чиє мистецтво виходить з глибокого пройняття долею людини, яка бореться з трагічним призначенням (можливо, подібне світовідчування є результатом перебування в Освенцимі і Бухенвальді в роки Другої світової війни). Ще однією важливою рисою його творчості критики відзначають автентичність: враження від жахів навколишнього світу таке живе і непідробне, що не залежить від сучасних тенденцій та політичних систем.
Інф. «Дня»
Випуск газети №:
№193, (2000)Рубрика
День України