Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

16 грудня, 00:00

Конкурс пам’яті Iвана Карабиця підтримає молодих

Перший музичний конкурс молодих композиторів пам’яті Івана Карабиця планують провести у рамках XIV Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні-2011», який стартує 17 лютого наступного року. За словами вдови композитора, відомого музикознавця, професора НМАУ Маріанни Копиці, на конкурс будуть представлені камерні твори студентів музичних академій та старших курсів музичних училищ України, які написані для одного —п’яти інструментів. Тема композиції — вільна, час звучання — до 7 хвилин, стиль твору — на вибір конкурсанта, а самі твори на конкурс представляють навчальні заклади, в яких нині навчаються конкурсанти. Останній термін подання творів на конкурс ім. І. Карабиця — 25 січня 2011 р. Твори подаються у вигляді партитури або клавіру, до якого (за бажанням учасника) може додаватися компакт-диск із записом. Головою журі виступить професор Національної музичної академії України, голова Київської організації Національного союзу композиторів України Ігор Щербаков. Нагадаємо, у липні в Києві та Москві пройшов Міжнародний фестиваль академічної музики «Vivere Мemento», присвячений 65-річчю Карабиця. Іван Федорович допоміг розкритися багатьом молодим композиторам, музикантам і виконавцям. Карабиць був фундатором таких престижних форумів, як Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В. Горовиця, Літня академія, фестиваль «Київ Мюзік Фест». Тетяна ПОЛІЩУК, «День»

Українська збірна з футболу — на 34-му місці у рейтингу ФIФА

Збірна України з футболу завершує 2010 рік на 34-му місці в рейтингу Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА). В обнародуваному оновленому рейтингу ФІФА національна збірна України піднялася на дві позиції, покращивши коефіцієнт на чотири бали (704), повідомляє Укрінформ з посиланням на офіційний сайт ФІФА. Список, як і раніше, очолюють чемпіони світу і Європи — іспанці. Друге місце посідає команда Голландії. Третій рядок — у збірної Німеччини, яка випередила Бразилію. У десятку кращих команд планети також входять збірні Аргентини, Англії, Уругваю, Португалії, Єгипту і Хорватії. Показники збірних інших пострадянських країн: Росія — 13-те місце, Білорусь — 38-ме, Литва — 55-те, Вірменія — 60-те, Грузія — 73-тє, Латвія — 78-ме, Естонія — 82-ге, Молдова — 84-те, Азербайджан — 99-те, Узбекистан — 109-те, Туркменістан — 135-те, Казахстан — 138-ме, Таджикистан — 145-те, Киргизстан — 174-те. Всього у списку представлено 207 футбольних асоціацій світу. Наступне оновлення рейтингу ФІФА очікується 12 січня 2011 року.

На Кіровоградщині зникають села

Одразу два села — Таврівка та Зразкове (обидва Олександрійського району) було виключено з облікових даних рішенням другої сесії Кіровоградської обласної ради шостого скликання. Така тенденція, коли з мапи області зникають населені пункти, триває на Кіровоградщині вже багато років і є типовою також для інших регіонів України. Загалом же за останні чотири роки припинили своє існування ще чотири сільські громади області — в Онуфріївському, Новоархангельському, Долинському та Маловисківському районах. Голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук повідомив, що з 1997 року населення області скоротилося на 200 тисяч чоловік. «Щороку умовно зникав цілий район. При цьому шість-сім тисяч становило природне скорочення і ще стільки ж — міграційне, — коментує очільник депутатського корпусу. — Нині майже половина сіл Кіровоградщини має менше двохсот зареєстрованих мешканців». Такі депресивні особливості регіону зумовлені різними факторами й обов’язково мусять враховуватися при впровадженні територіально-адміністративної реформи, наголошують в облраді. Призупинити скорочення кількості населення області, і перш за все сільського, має програма розвитку й підтримки фермерських господарств. Але поки вона розробляється, люди продовжують виїздити до міст у пошуках кращої долі, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.

У Черкасах вийде друком збірка поезій Василя Симоненка «Зажинок»

У січні побачить світ унікальне видання творів Василя Симоненка «Зажинок». Книжка виходить друком у черкаському видавництві «Брама-Україна» з нагоди 75-річчя від дня народження поета. Як повідомили «Дню» в прес-службі Черкаської облдержадміністрації, книжка міститиме не лише хрестоматійні твори, а й низку таких, що друкуються вперше. Крім поезій, оповідань, рецензій та щоденникових записів, видання об’єднає добірку листів до українських письменників, бібліографічні матеріали. Також у збірці можна буде знайти ксерокопії творів, написаних рукою поета, прочитати віршовані посмертні посвяти видатних українських письменників — Олеся Гончара, Бориса Олійника, Івана Кошелівця, спогади матері Ганни Федорівни, сина Олеся, друзів і колег по роботі. Доповнює видання диск із записом живого голосу поета, пісень на слова Василя Симоненка у виконанні Раїси Кириченко та Ольги Павловської, Черкаського академічного народного хору. Електронна частина видання буде збагачена альбомом світлин, окремі з яких не публікувалися, а також телефільмами про місця, пов’язані з життям та діяльністю поета, відкриттям надмогильного пам’ятника в 1967 році та пам’ятника в сквері його імені в 2010 році, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати