Коротко / УКРАЇНА
Коди істини на двохстах полотнах
Учора в Національному художньому музеї відбулася презентація ретроспективних робіт знаменитого українського живописця Івана Марчука. За 35 років творчості художника фактично кожна його виставка викликає величезний глядацький інтерес і гострі дискусії. Одні намагаються розгадати закодовані символи його полотен, а інші захоплюються унікальною пластичною мовою. Для нинішньої експозиції митець представив понад 200 картин. Це переважно пейзажі, які можна назвати візитною карткою Марчука. Публіку, напевно, зацікавить триптих «Монолог», портрети академіка Миколи Амосова та письменниці Валерії Врублевської, ціла серія нетрадиційних натюрмортів. Адже лейтмотивом творчості Івана Степановича є пошук істини, сенсу життя і роздуми про наш час, втілені в його полотнах.
Інф. «Дня»
Нова сільська школа — вперше за останні десять років
Ключі від нової школи, що була в плані завершення будівництва ще на 1990 рік, наприкінці серпня, нарешті, одержав педагогічний колектив села Бальківці, що за чотири кілометри від райцентру Волочиськ (Хмельницька область). 211 учнів, які досі ходили по науку у багатші села, переступлять поріг своєї школи на 366 учнівських місць. «Хто скільки зміг, стільки й дав на цей свого часу «заморожений» об’єкт. Як кажуть, і юридичні, і фізичні особи виявили турботу про підростаюче покоління», — повідомив для «Дня» Василь Жека, заступник голови Волочиської райдержадміністрації. Співбесідник звертає увагу на той факт, що це — перше через десять літ новосілля школяриків у краї. Говорить, у Бальківцях, де понад 800 душ населення, торік народилося лише 18 дітей, на 6 менше, ніж позаторік. Отож «батьки» району вважають, що перший крок до поліпшення демографічної ситуації в окремо взятих Бальківцях уже зроблено. «Ще раніше розмовляли з молодими парами цього села. Вони говорили: якщо тільки добудують школу, то почнуть ліпше дбати про природний приріст населення рідної країни», — згадує Василь Жека. До речі, як повідомили кореспонденту «Дня» Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ у Хмельницькому облуправлінні статистики, торік у краї народилося 12883 дитини, на 950 менше, ніж позаторік. У кожному третьому із 1417 сіл немає школи. «Але ж в отих селах немає учнівського контингенту», — заявили статистики.
У Харкові відкривається кінотеатр європейського зразка
У цьому році виповнюється 75 років нашому Національному оперному театру. Його було створено у тогочасній столиці України Харкові. Довгі роки трупа академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка працювала у приміщенні колишнього купецького зібрання, однак наприкінці 80-х тут же, у центрі, було споруджено величезну будівлю театру опери та балету, начинену найсучаснішою на той час апаратурою. Попри величезні розміри Великого залу, багато хто із харків’ян не можуть потрапити на гастролі світових знаменитостей оперного й естрадного мистецтва, які часто тут відбуваються. До свого сімдесятип’ятиріччя колектив театру готує яскравий фестиваль. Та є в театрі і Мала сцена — затишний зал із затишними холами і привітним кафе. Це престижне місце для зустрічей творчої інтелігенції. Сьогодні тут відкривається перший у Харкові кінозал західного зразка «Кінопалац». Перший фільм, який побачать глядачі на великому екрані з підвищеними відображуючими властивостями та звуком з акустичної долбі-системи, буде кримінальний бойовик «Викрасти за 60 секунд» з володарями «Оскара» Ніколасом Кейджем та Анджеліною Джоллі у головних ролях. Компанія «Кінопалац» обіцяє демонструвати у новому кінотеатрі найсучасніші і найпопулярніші фільми — хіти сезону, повідомляє Михайло БІДЕНКО , «День».
Випуск газети №:
№157, (2000)Рубрика
День України