Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

19 липня, 00:00

Приватизують сім обленерго

Президент України Леонід Кучма підписав указ про повну приватизацію семи обласних енергопостачальних компаній. Як повідомив заступник голови адміністрації Президента Павло Гайдуцький, ідеться про «Житомиробленерго» (50,56% акцій), «Рівнеобленерго», «Київобленерго» (по 50%), «Севастопольміськенерго», «Миколаївобленерго» (по 45%), «Херсонобленерго» (40%), «Кіровоградобленерго» (26%), в яких розблоковано відповідні державні частки акцій обленерго, які раніше не підлягали приватизації. Пояснюючи, чому указ Президента стосується лише семи обленерго, П.Гайдуцький наголосив, що, за даними обленерго, «вже повністю відпрацьовано механізми приватизації за участю фінансових радників, промислових інвесторів, а також конкурсні механізми відбору учасників приватизації». Як раніше було повідомлено, банк Credit Suisse First Boston виграв у квітні конкурс відбору радника з приватизації держпакетів акцій цих обленерго. Нині держава володіє більше ніж 50% статутного фонду в двадцяти з 27 обленерго, при цьому 25-вiдсотковi пакети закріплено в державній власності, інформує Інтерфакс-Україна.

Убито російського письменника Дмитра Балашова

Дмитра Михайловича Балашова, автора історичних романів, які здобули світову популярність, знайдено убитим у своєму заміському будинку, повідомила радіостанція «Эхо Москви». Трагедія сталася в селі Козинево під Новгородом у понеділок увечері. Як повідомили у вівторок у прес-службі УВС Новгородської області, у Балашова виявлено травму голови і сліди задушення. Зникла його автомашина «Нива», яку в ході розшуку було знайдено оперативною групою УВС у Кремлівському парку Новгорода. За підозрою у скоєнні злочину розшукується син Дмитра Балашова Арсеній, 22 років, раніше судимий. Письменник-історіограф Дмитро Михайлович Балашов народився 1927 року, був автором популярних не тільки в Росії повісті «Господин Великий Новгород» (1967 р.), романів «Марфа Посадница» (1972 р.), «Младший сын» (1975 р.), «Великий стол» (1979 р.), а також «Святая Русь», «Отречение», «Симеон Гордый», «Бремя власти», повідомляє Анатолій ЛЕМИШ , «День».

Радіотрансляцію засідань парламенту буде відновлено

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Олександр Зінченко в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна висловив упевненість, що на наступній, 6-й сесії парламенту буде відновлено радіотрансляцію пленарних засідань. Він зауважив необхідність заздалегідь вирішити питання про те, які саме засідання транслюватимуться і в якому обсязі. За словами О.Зінченка, на початку вересня на розгляд парламентарів профільний комітет та інформаційне управління Верховної Ради подадуть пропозиції щодо висвітлення роботи 6-ї сесії. О.Зінченко також підтвердив, що буде реалізовано ідею «дворівневої» акредитації журналістів, які працюють у парламенті («День» неодноразово писав про цю ідею і вельми полярні думки щодо неї провідних українських журналістів). «Роботу журналіста, котрий випадково з’являється раз на півроку, буде відділено від роботи постійних кореспондентів», — сказав О.Зінченко, додавши, що «це нововведення буде впроваджено на 6-й сесії». При цьому, зазначив депутат, дворівнева акредитація «вже починає реалізовуватися» в роботі інформуправління парламенту, яке забезпечує додатковими матеріалами практично всі постійно акредитовані найбільші інформаційні агентства, представництва телебачення, радіо i газет.

Рибні нерестовища на Інгульці «збагачені» солями важких металів

Генеральна прокуратура України визнала факт завдання концерном «Укррудпром» збитків природному середовищу річки Інгулець. Заступник начальника Херсонського управління «Південрибвод» Валентина Воробйова розповіла, що вони виставили гірничорудним підприємствам Криворізького басейну рахунок на суму майже 700 тис. грн. Величезна кількість стічних вод, які скидаються в Інгулець, «збагатила» нерестовища сульфатами, хлоридами, солями важких металів. Практично знищено нерестовища на площі 80 квадратних кілометрів. Як результат — зменшення улову промисловиків більше нiж удесятеро. З чималих сум, що перераховуються гірниками, безпосередньо в Інгулець «крапають» лише копійки. Цього року на розчищення замуленого русла річки виділено лише 40 тис. грн. Як згадують старожили Великоолександрівського району Херсонщини, в 50-60 роках дно в Інгульці чудово проглядалося на глибині до 1,5 метра. Нині ж це 10–15 сантиметрів, повідомляє кореспондент Валерій БОЯНЖУ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати