Коротко / УКРАЇНА
Рівень інфляції в червнi — 3,7 вiдсотка
Рівень інфляції (зростання споживчих цін) в Україні у червні становив 3,7%, а з початку року — 18,7%, повідомляє Інтерфакс-Україна. На продовольчому ринку в червні ціни виросли на 3,3% (у травні — на 3,1%). Непродовольчі товари подорожчали на 0,7% (0,4%), тоді як ціни (тарифи) на платні послуги збільшилися за місяць на 6,0% (1,1%). Раніше Мінекономіки прогнозувало інфляцію у червні на рівні 1,9%, називаючи основними причинами зростання споживчих цін введення нових тарифів на послуги зв’язку, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги і зростання цін на продукти переробки зерна, а також м’ясо і ковбасні вироби.
За червневими прогнозами уряду, інфляція 2000 року перевищить раніше запланований рівень 15,9% через зростання житлово-комунальних тарифів і наслідки емісії наприкінці 1999 р. і досягне 18,5%.
Знайдено ще один «гвинтик» від Лазаренкової «машини»
Міліція Дніпропетровської області розкрила злочинну групу, до складу якої входив колишній глава однієї з районних держадміністрацій, «наближений до Павла Лазаренка в період його керівництва Дніпропетровською обласною державною адміністрацією». Про це в середу повідомив Центр громадських зв’язків МВС України агентству Інтерфакс-Україна. Зловмисник, сказано в повідомленні, очолюючи закрите акціонерне товариство з іноземними інвестиціями і користуючись дружбою з П.Лазаренком, «по-шахрайському домігся звільнення підприємства від сплати податку на прибуток». З’ясовано також, що формальним інвестором цього товариства виступила іноземна компанія, засновниками якої були П.Лазаренко «і його сподвижник Кириченко».
За «піратство» — під суд!
Тепер за порушення прав на інтелектуальну власнiсть в Україні можна буде отримати термін. У вівторок Верховна Рада розглянула у першому читанні законопроект, за яким уперше пропонується встановити кримінальну та адміністративну відповідальність за незаконне відтворення, поширення і використання різних видів інтелектуальної власності, повідомляє УНІАН.
Зокрема, пропонується викласти в новій редакції 136 ст. Кримiнального кодексу, встановивши кримінальну відповідальність за незаконне відтворення і поширення творів науки, літератури, мистецтва, комп’ютерних програм і баз даних; за незаконне відтворення і поширення фонограм і програм мовлення, а також за інше використання чужих творів, комп’ютерних програм і баз даних без дозволу осіб, які мають авторське право і (або) суміжні права. Разом з тим, відповідальність за подібні дії настане тільки в тому випадку, якщо вищезгадані дії завдали матеріальних збитків у великому розмірі (понад 17 тис. грн.). Документом також пропонується викласти у новій редакції ст. 51-2 Кодексу про адміністративні правопорушення, встановивши адміністративну відповідальність за порушення авторського і суміжних прав.
Доведеться відповідати і тим, хто спробує провезти в Україну «піратську» продукцію через кордон. Митний кодекс пропонується доповнити відповідною статтею. Анатолій ЛЕМИШ , «День».
Бюджет Рівненщини «любить» інвалідів на п’ять відсотків
60% інвалідів на Рівненщині отримують мінімальну пенсію і змушені жити на 48 грн. у місяць — ці дані оприлюднив на засіданні прес-клубу політиків і журналістів глава обласного Фонду допомоги інвалідам Євген Смолінг. За його словами, сьогодні в області нараховується понад 64 тис. інвалідів. Та з кожним роком надавати допомогу їм стає дедалі важче. Навіть Фонд допомоги інвалідам, будучи державною організацією, вимушений платити з кожної гривні, виділеної для інвалідів, майже 1 грн. податків. Таким чином держава фактично повертає собі свої ж кошти, виділені знедоленим громадянам. Важке становище складається і з фінансуванням програм допомоги інвалідам. На думку Євгена Смолінга, бюджетні кошти покривають лише 5% потреб інвалідів, котрі мешкають на Рівненщині. Так, торiк на допомогу цієї вельми значної категорії рівненчан надійшло з бюджету трохи більше 1 млн. грн., тоді як усі рівненські підприємства заплатили як штрафи за недотримання квоти з прийому на роботу інвалідів 1 млн. 600 тис. грн. На думку активістів Фонду допомоги інвалідам, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ , було б раціональніше залишати ці гроші на місцях, а не перераховувати їх через скарбницю до держбюджету. До речі, така практика, яка діяла до 1995 року, себе виправдовувала.
Випуск газети №:
№118, (2000)Рубрика
День України