Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

05 липня, 00:00

200 шахтарів йдуть «на Луганськ»

200 гірників шахти «Никанор нова» державної холдингової компанії «Луганськвугілля» вже п’ятий день продовжують марш на Луганськ. Учора вони знаходилися в селі Михайлівка за 30 км від Луганська, повідомляє Інтерфакс-Україна. Гірники вимагають погашення заборгованості із заробітної платні за березень–травень поточного року, яка загалом по шахті становить 730 тис. грн. Учасники акції протесту також вимагають виконання зобов’язань перед працівниками інших шахт холдингу. Хоча представники Перевальської райадміністрації і керівництво холдингу ведуть переговори з гірняками, компромісу поки що не досягнуто.

Дим чужої вітчизни не такий солодкий, як прибутковий

З початку 2000 року різко зросла кількість спроб контрабанди на територію України з Росії тютюнових виробів, повідомили в прес-службі Східної регіональної митниці (Харків). Їхня питома вага у загальній масі порушень митних правил по регіону становить 30%, в той час як 1999 року вона становила тільки 5,4%. У зоні контролю Східної регіональної митниці знаходиться Харківська і Сумська області України, на які припадає 860 км кордону з Російською Федерацією. З квітня 2000 року також Полтавська. До інших товарів, які найчастіше незаконно ввозяться на територію України, належать цукор, борошно, рис, нафтопродукти і запчастини. За п’ять місяців 2000 року через пропускові пункти Східної регіональної митниці пропущено понад 19,4 млн. тонн вантажу (на 49% більше, ніж за той же період 1999 року), понад 1,05 млн. транспортних засобів (на 11% менше, ніж за той же період 1999 року) і майже 4,2 млн. громадян. З початку року оперативними підрозділами митниць регіону відкрито 2 490 справ про порушення митних правил на суму 27,2 млн. грн. За контрабанду порушено 34 кримінальні справи. Вартість конфіскованих за рішенням судових органів товарів і предметів становить понад 1,5 млн. грн. Митниками регіону затримано $67 тис., DM5 тис. і 338 тис. російських рублів, інформує Михайло БІДЕНКО , «День».

Колишній льотчик дивує публіку вишуканими фотопейзажами

Гарний подарунок одержали рівненські цінителі художньої фотографії. У місцевій фотогалереї відкрилася експозиція заслуженого фотохудожника Міжнародної федерації фотомистецтва Євгена Комарова. Роботи колишнього військового льотчика Євгена Комарова зроблено за спеціальною розробленою автором технікою, настільки унікальною, що фотографа з України запросили до Китаю, для того, щоб місцеві фахівці світла й тіні змогли ознайомитися з його таємницями, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День». На думку колег і численних відвідувачів виставки, роботи Євгена Комарова вирізняє бездоганний смак і високий рівень виконання. Щодо рівненської публіки, то її незабаром чекає ще грандіозніше фотошоу. З 7 липня у місті починає свою роботу виставка призерів і лауреатів конкурсу «У світлі «Дня», яку спільно проводила фірма «Кодак» і газета «День». На ній буде показано кращі фотографії майстрів з усієї України, в тому числі й роботи місцевих фотохудожників.

Відродження сьогодні: від Баха — до П’яцолли

Справжнім святом для меломанів, на якому подавали найвишуканіші музичні ласощі, став перший концерт із благодійницького циклу «Митці — за духовне відродження України», що пройшов у Колонному залі Національної філармонії. У програму вечора увійшли опуси Баха, Гайдна та Мендельсона — композиторів, які чудово представили три абсолютно різні музичні епохи. Барочна ускладненість бахівського Концерту для трьох скрипок з оркестром витончено поєднувалася із класичною ясністю Подвійного концерту для скрипки, чембало та камерного оркестру Йозефа Гайдна. Основну програму контрастно завершив наповнений романтичним пафосом і яскравим мелодизмом Концерт для скрипки, фортепіано та камерного оркестру Фредеріка Мендельсона. Зі складною та ефектною програмою блискуче справився Ансамбль солістів Національного симфонічного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка. Значна кількість аплодисментів та захоплення публіки дісталися молодому скрипалеві-віртуозу Олесю Семчуку, який виконав понад програму невеликий етюд сучасного культового композитора Астора П’яцолли, повідомляє Дмитро ДЕСЯТЕРИК , «День».

Міру непристойності визначатиме громадська думка

Найближчим часом мораторій на прослуховування в громадських місцях Львова непристойних іншомовних пісень набере чинності. Справа лише за підписом секретаря міської Ради та публікацією ухвали в пресі. Зрештою, автор Ухвали — депутат Орест Друль не сумнівається в тому, що ухвала таки буде підписана. Щоправда, пройшовши «чистилище» депутатських слухань, вона таки зазнала змін. Якщо у первісному варіанті йшлося лише про вульгарні російськомовні пісні, то тепер заборонено вульгарні іншомовні пісні. Крім того, дію мораторію поширено на громадський транспорт. До першого серпня міськвиконком має розробити положення, яке остаточно врегулює це питання в місті. Для забезпечення спокою мешканців обмежено гучність музики в місті 70 децибелами (що відповідає санітарним нормам), повідомляє Олександр СИРЦОВ, «День». Орест Друль вважає, що найдієвішим способом впровадження цієї ухвали буде громадська думка — у більшості випадків вистачить зауваження відвідувачів. У разі відмови бармена змінити музику можна буде апелювати до правоохоронців, які мають право оштрафувати любителя гострих слів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати