Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

14 червня, 00:00

Вимагаючи шестирічний борг по зарплаті, селяни перекрили дорогу

Минулої суботи вранці Верхняки, бригадне село ЗАТ «Колос» Старокостянтинівського району, залишило напризволяще сінокоси й буряки та вирушило походом на автомагістраль Васьковичі – Порубне. Вже об 11 год. 30 хв. 36 обурених чоловіків і жінок стали стіною посеред дороги. Отож iз обох боків машини зупинилися. Гудіння клаксонів «почули» аж за кілометрів сім від місця події, у Старокостянтинівській райдержадміністрації. Сюди прибуло райначальство. Крім уже традиційної вимоги про повернення зарплатні за останніх шість років тяжкої праці на полях і фермах, почули й нові вимоги, – повідомила для «Дня» Ірина Вальковець, головний фахівець групи громадських зв’язків управління МВСУ в Хмельницькій області. А саме: відновити постачання селу газу, припинити хаотичні вимкнення електроенергії. Ще – навести лад у сільській крамниці, де навіть хліба не купиш. Прибулий на місце події Володимир Ситник голова Старокостянтинівської райдержадміністрації, нагадав людям, чим для них «пахне» самовільне блокування руху на транспортних магістралях. Він запевнив кореспондента «Дня», що газопостачання у селі буде відновлене. Про виконання решти вимог, на жаль, нічого не сказав, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Свідомих неплатників «засвітять», а енергоборжників відключать

На останній сесії Сумської міськради з ініціативи міського голови Олександра Андронова було прийнято ухвалу оприлюднювати в місцевих засобах масової інформації прізвища злісних неплатників за житло та комунальні послуги з числа тих сумчан, хто має можливість розрахуватися за своє житло та вигоди в ньому, однак вчасно це не робить. А таких в обласному центрі не бракує. Міський голова розповів депутатам про одну вельми поважну і шановану в місті людину, якій при її посаді гріх скаржитися на брак коштів. Це, зокрема, підтверджує і наявність у чоловіка двох помешкань iз 3-х і 4-х кімнат. Однак при всій своїй поважності платити за житло ця особа не поспішає, в результаті чого борги за перше помешкання в нього становлять 1380 грн., а за друге — 760 грн. На думку О.Андронова, яку поділяють більшість депутатів, поява в газеті прізвищ неплатників стимулюватиме їхню совість до повернення боргів. А ось керівництво ВАТ «Сумиобленерго» відмовилося подібним чином вибивати гроші зі своїх боржників. За словами голови правління акціонерного товариства Левона Варданяна, у підприємства є інші методи впливу на неплатників iз числа населення. Зокрема ті з них, хто не платив за струм впродовж трьох і більше місяців або має загальну суму боргу понад 200 гривень, до кінця липня залишаться без світла. Попри те, що робота ця складна (енергетикам доведеться відрізати від електромережі десятки тисяч абонентів, якщо ті, звичайно, не поспішать розрахуватися), Л.Варданян запевнив, що з поставленим перед собою завданням «Сумиобленерго» справиться. Причому, винятків не буде робитись ні для кого, повідомляє Сергій ХАНІН, «День».

Куба оздоровила 18,5 тисячi дітей-чорнобильців

Понад $300 млн. доларів і 4 млрд. песо витратила Куба за останні 10 років на реалізацію програми «Діти Чорнобиля», повідомили агентству Інтерфакс-Україна в Українському молодіжному чорнобильському фонді. За даними фонду, з 1990 року на Кубі було оздоровлено 18478 українських дітей, які потерпіли від Чорнобильскої катастрофи, а також 2010 батьків та вихователів, що їх супроводжували. У рамках українсько-кубинської програми було надано допомогу 554 дітям із онкогематологічними захворюваннями, 3141 — із хронічними патологіями. Вартість лікування на Кубі однієї дитини із гематологічним захворюванням становить $30–50 тисяч, пересадка кісткового мозку — $150 тисяч, операція на серці — $80 тисяч. Аналогічна медична допомога у ФРН коштує у 2–3 рази дорожче. За минулі 10 років на Острові свободи було здійснено 79 хірургічних операцій, у тому числі 12 на серці, 18 — ортопедичного характеру, 38 — офтальмотологічних, дві по пересадцi нирок. У фонді також повідомили, що майже половину дітей, які направляються на лікування й оздоровлення на Кубу, — це діти малозабезпечених і багатодітних сімей, діти-інваліди, сироти, які жили чи живуть у зонах підвищеної радіоактивності.

Бестселер у виглядi підручника

Фонд «Відродження» презентував монографію доктора юридичних наук, професора Одеської державної юридичної академії Євгена Харитонова «Історія приватного (цивільного) права Європи. Частина 1 — Витоки». У цій роботі, вперше у вітчизняній літературі, автор спробував систематизувати виклад історії цивільного права, як елемента цивілізації. Перший том включає в себе дослідження процесу формування цивільного права від ранньої античності та стародавньої Греції. Спеціальний розділ присвячений формуванню римського цивільного права класичного періоду. Багато які матеріали раніше ніколи не публікувалися. Знаменно, що дана праця не зводиться до суто догматичного висвітлення проблеми і саме цим багато в чому вигідно відрізняється від сучасних трактатів iз правознавства. Книга цікава не лише юристам, але й для широкого кола читачів, що цікавляться питаннями історії та права. Інф. «Дня».

Дякую!

Щиро дякую моїм учителям у журналістиці і житті, друзям, колегам, читачам «Дня», всім, хто надіслав мені теплі слова вітань з Днем народження. Це примножує натхнення і сили в бажанні робити добро.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати