Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

07 червня, 00:00

Травневі приморозки «коштували» Харківщині 174 мільйони гривень

Підраховано збитки, яких завдав тиждень травневих заморозків сільському господарству Харківської області. Мороз ударив по сходах, по розквітлих садах. Втрати на зерновому клині становлять 174 мільйони гривень, повідомляє Михайло БІДЕНКО , «День». І хоча рясні дощі, що випали наприкінці травня, дещо компенсували втрати, все одно цього року види на врожай поганенькі. Голова облдержадміністрації Олег Дьомін сказав, що валовий збір зерна в нинішньому році не перевищить 600 тисяч тонн, тоді як минулого, дуже посушливого року було зібрано 900 тисяч тонн зерна. Це особливо образливо тому, що у зв’язку з аграрною реформою в галузь вдалося залучити багато коштів: кредитів, внесків засновників нових агропромислових формувань, бюджетних коштів — усього на 194 мільйони гривень. Однак ударили морози. «Харківщина ще не знала таких втрат, — повідомив губернатор. — Ми вимушені просити допомогу з резервного фонду Кабінету міністрів, аби розрахуватися з кредиторами».

За краще висвітлення податкової тематики — премія

Двісті п’ятдесят гривень отримає один із рівненських журналістів, котрий висвітлював роботу податкових органів, за свою працю від Рівненської обласної податкової адміністрації і журналу «Вісник податкової служби». Також буде присуджено ще десять менших премій місцевим журналістам, які пишуть про податкову службу. Конкурс на краще висвітлення цієї дуже непростої теми оголошено на Рівненщині.

Подібний захід уперше пройде в області і, на думку його організаторів, має стимулювати місцевих «акул пера», чимало з яких не дуже охоче беруться писати на таку складну тему. Поки ж рівненські податківці залюбки спілкуються із засобами масової інформації і тому нестачі в матеріалах журналісти не відчувають. Подібне ставлення до преси з боку ДПА різко контрастує з небажанням багатьох інших державних органів давати інформацію, навіть позитивну, про свою роботу. Тому, беручи участь у новому конкурсі, багато рівненських журналістів сподіваються, що за прикладом податкових органів підуть й інші структури, чия діяльність становить безперечний інтерес для читачів, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День».

Забезпечення підручниками школярів — залежно від гаманця батьків

Міністерство освіти й науки України готує проект постанови уряду про гарантоване забезпечення учнів шкіл підручниками, що передбачає, зокрема, продаж підручників заможним батькам школярів. Про це вчора повідомив міністр освіти й науки України Василь Кремінь на Всеукраїнському семінарі представників регіональних ЗМІ. При цьому він зазначив, що, згідно із проектом постанови, що розробляється, для дітей із найбідніших верств, зокрема практично всього сільського населення, також частини міського, буде збережено чинний порядок забезпечення учнів підручниками через школи. У той же час, зазначив міністр, батьки учнів, які є більш заможними верствами населення, зможуть купувати ці підручники через торговельну мережу. В. Кремінь підкреслив, що робота над цією постановою ще триває, і, як очікується, документ буде прийнято влітку цього року, повідомляє Інтерфакс-Україна. За його словами, нині учні 5–11-х класів загальноосвітніх шкіл забезпечені українськими підручниками в середньому на 59%, учні 2–4-х класів — на 80%. Повністю підручниками українською мовою забезпечені тільки учні 1-х класів.

Хмельницький очищується від соцреалізму

Учора в Хмельницькому «впала» перша зі скульптур, що в 50-х роках минаючого століття з’являлися в містах і селах, наче гриби після дощу. Всі вони зроблені з глини: робітники, колгоспники, олені, спортсмени, ворошиловські стрільці й подібні, що наче плями на чудовій картині нашого обласного центру, — пояснив кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ головний архітектор Хмельницького Іван Гавриляк. Тепер, приміром, там, де біля головного входу до міського парку стояла глиняна «Дівчина з колом» (до речі, так ніхто й не второпав, що саме вона символізувала), поклали гранітну брилу. Як уже довели місцеві краєзнавці, саме звідси 507 років тому починався Проскурів, потім переіменований на Хмельницький. Про це якраз і буде викарбовано на тій гранітній брилі. І.Гавриляк заявляє, що в третє тисячоліття обласний центр увійде без глиняних витворів соцреалізму. Аби вони не зникли геть з історії, для найпотворнішого знайдуть місце в музеї Проскурова. Та ще належить визначитись, яка з потвор, сказати б, найпотворніша, — узагальнив головний архітектор І.Гавриляк. Він уважає, що «з цією метою треба оголосити конкурс або громадське опитування».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати