Коротко / УКРАЇНА
У складі Міністерства освіти і науки утворено новий урядовий орган управління — Державний департамент інтелектуальної власності. Як повідомив голова новоствореного департаменту Микола Паладій, новий департамент став правонаступником двох органів управління в цій сфері — Державного агентства України з авторських та суміжних прав і Державного патентного відомства України, що займалося питаннями промислової власності. Таким чином відбулося скорочення держструктур та з’явилися кращі можливості для виконання взаємопов’язаних завдань в єдиному органі державного управління. Підготовлено положення про новий департамент, розробляється його структура, створюється інфраструктура. Відтепер право на інтелектуальну власність буде реєструватися в Державному департаменті інтелектуальної власності, повідомляє Людмила РЯБОКОНЬ , «День».
«Договір честі» як засіб боротьби з тіньовою економікою
У розвиток недавніх угод, укладених між керівництвом Української спілки промисловців і підприємців і Державної податкової адміністрації України щодо співпраці в плані забезпечення законності при сплаті й збиранні податків у вівторок у Житомирі їхні місцеві регіональні підрозділи уклали власний договір. Як заявив у своєму виступі перед підписанням цього документу голова ДПА в області Анатолій Петренко, за даними його служби, на Житомирщині близько 42% товарних і грошових потоків обертається в «тіні», а тому не підпадає під оподаткування. Згаданий договір, як прокоментував «Дневі» президент регіонального відділення УСПП Олексій Кучмар, котрий дещо пишномовно назвав цю угоду «договором честі», дозволить налагодити цивілізовану взаємодію місцевих підприємців і податківців, оскільки передбачає, зокрема, задіяння механізму оперативного розв’язання конфліктних ситуацій між ними, врегулювання системи перевірок підприємств з боку ДПА, деякі інші заходи з узгодження дій представників ділових кіл і фіскальних органів. Його виконання, сподіваються обидві сторони, сприятиме легалізації «тіньового бізнесу» і, як наслідок, розширенню бази оподаткування, що в свою чергу має привести до збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, повідомляє кореспондент «Дня» В алерій КОСТЮКЕВИЧ.
Шахтарські «походи» тривають
У вівторок до Луганська прибула колона гірників шахти «Партизанська» Державної холдингової компанії «Антрацит». 61 учасник акції протесту, в тому числі 2 жінки, вимагають повного погашення заборгованості з виплати заробітної платні, яка в середньому становить 16,5 місячних фондів оплати праці, повідомляє Інтерфакс-Україна. У вівторок з учасниками пішого походу зустрівся голова Луганського міськвиконкому Анатолій Ягоферов, а також начальник паливно-енергетичного управління Луганської обласної держадміністрації Микола Смирнов, однак, компромісу досягнути не вдалося. Тим часом, як повідомляє Незалежна профспілка гірників України в оприлюдненому у вівторок прес-релізі, адміністрація шахти «Партизанська» й Луганська обладміністрація чинять тиск на учасників походу з метою змусити їх повернутися на шахту та припинити конфлікт. Профспілка також повідомляє, що щодня в стані режиму страйків перебуває 5—10 шахт.
Три дні «Журналістської весни»
Три дні, з 25 по 27 травня, триватиме цього року традиційне свято Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Журналістська весна». Сьогодні (з 12.00) у його рамках пройде міжнародна конференція «Права журналіста: національний і європейський контекст». Завтра відбудуться День відкритих дверей для абітурієнтів (початок о 12.00) і Москаленківські читання (початок о 16.00). 27 травня у програмі передбачено відкриття меморіальної дошки проф. Анатолієві Москаленку. Окрім цього, того ж дня відбудуться урочисті збори випускників, студентів, професорсько-викладацького складу Інституту журналістики і концерт. Детальніше про міжнародну конференцію і Москаленківські читання ми розкажемо у найближчих номерах «Дня». Інф. «Дня».
У небі над Києвом — повітряне братерство
Те, що столиця України давно стала Меккою міжнародних повітряних змагань, відомо всім. На аеродромі ТСО України «Чайка» постійно проходять різноманітні чемпіонати світу, Європи. А от на святкування Дня Києва повітроплавці обрали для міжнародних змагань з авіамоделізму «Київське небо-2000» новий майданчик — стадіон заводу №410 цивільної авіації по вулиці Волинській. Тут же проходить ще один з етапів розіграшу кубка «Повітряне братерство-2000». На старт цих видовищних змагань вийдуть спортсмени США, Франції, Росії, Нідерландів, Литви, Греції, Чехії та Молдови, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр ГОНЧАРУК.
Випуск газети №:
№91, (2000)Рубрика
День України