Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

16 травня, 00:00

«Чорнобильський ліс» у вихідні не горів

Пожежі в лісах і на торфовищах Київської області минулими вихідними викликали багато чуток про загоряння чорнобильського лісу. Однак, як повідомили «Дню» у прес-центрі Міністерства надзвичайних ситуацій України, ніяких пожеж і перевищення рівня радіації на території Чорнобильської зони відчуження зафіксовано не було. За повідомленням МінНС, учора ще тривали роботи з ліквідації пожеж на торфовищах у Київській області, що виникли 11 травня. Загальна площа пожеж у Іванківському та Вишгородському районах становила близько 20 га. Водночас на території Гомельської області Білорусії пожежею охоплено 1,3 тис. га торфовищ. Однак, як наголосив міністр України з питань надзвичайних ситуацій Василь Дурдинець на прес-конференції у суботу, ця пожежа «ніяким чином не загрожує Україні і знаходиться на відстані 250—270 км від кордону» країни, повідомляє Інтерфакс-Україна. Також міністр повідомив, що в п’ятницю у трьох районах Києва — Ватутінському, Дарницькому та Дніпровському — виникло «6 низових пожеж». До 21.00 п’ятниці всі пожежі було ліквідовано. За даними МінНС, на 13 травня 1999 року в Україні сталося 922 лісові пожежі на території 507 га і 169 пожеж по лінії агропромислового комплексу на території 512 га, повідомляє Наталія ТРОФIМОВА, «День».

УБОЗом — по провінційних хакерах

У відповідь на сучасні тенденції щодо змін у структурі злочинності, паралельно з центральними будуть реформуватися і регіональні органи міліції. Про це, відповідаючи на запитання кореспондента «Дня», розповів на прес-конференції у п’ятницю у Житомирі перший заступник начальника УМВС в області і одночасно начальник управлінння по боротьбі з організованою злочинністю, полковник Валерій Нонік. Так, за його словами, в структурі житомирського УБОЗу з’являться спецпідрозділи, завданням яких буде боротьба з комп’ютерними хакерами, торгівлею людьми, а також (що дуже суттєво) із злочинністю на пріоритетних напрямках економіки. Відбуватися реорганізація, підкреслив В.Нонік, буде не за рахунок розширення штатів (в минулому році в підвідомчій йому службі чисельність працівників зменшилась на 30 відсотків), а шляхом оптимізації внутрішньої структури управління. Реформування торкнеться і інших служб УМВС. Поряд із своїми специфічними завданнями, додав полковник, УБОЗ активно співпрацює і співпрацюватиме з колегами з карного розшуку в ліквідації банд — тільки за останні місяці спільними зусиллями цих служб у області знешкоджено 3 озброєні бандитські групи, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ.

На аеростаті — в Книгу рекордів Гіннесса

Учора в небі над стародавнім Кам’янцем-Подільським з’явилися аеростати. Почався другий етап фестивалю «Повітряне братерство-2000», в якому беруть участь вісім команд з усього світу, повідомила кореспондентові «Дня» Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ керівник прес-служби міськвиконкому Віра Чеховська. Повітроплавці намагаються перелетіти попід мостом «Сарна, яка біжить». Ця унікальна споруда особливо приваблює шанувальників аеростатів: перелетіти під мостом вважається за найвищий пілотаж, гідний того, щоб його записали в Книгу рекордів Гіннесса. Минулої весни такий пілотаж було продемонстровано, та, на жаль, того не бачили представники від Книги. В.Чеховська ще не з’ясувала, чи торішній недогляд усунуто, але заздалегідь знає, що ця подія «буде записана до історії нашого міста, перлини над річкою Смотрич». Вона додає, що 19 травня, коли тут-таки, в Кам’янці-Подільському, почнеться Міжнародне шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», повітроплавці продемонструють грандіозне шоу.

Академізм як спосіб життя

Днями вiдбулася сесія загальних зборів найелітарнішої і водночас найдемократичнішої з українських академій — Академії мистецтв України. Цю установу, яка об’єднала мистецьку еліту України — визначних режисерів театру та кіно, композиторів, художників, диригентів, акторів, мистецтвознавців — і яка налічує 28 дійсних членів (академіків) та 28 членiв-кореспондентів, було створено у грудні 1996 року як вищу творчо-наукову установу в галузі мистецтва. При цьому вона не є керівним органом у системі мистецьких організацій, але є установою, яка своєю діяльністю має стимулювати й усіляко дбати про розвиток професійного мистецтва та мистецтвознавчої науки. Як наголосив президент академії професор Андрій Чебикін у своїй звітній доповіді, котру заслухали вчора академіки АМУ, мета цих зборів мистецької еліти України — знайти відповіді на одвічні запитання: як сприяти розвиткові мистецтва на державному рівні, щоб воно було здатне виховати незалежну, культурну, мистецьки освічену особистість. Також учора було вручено золоті та срібні медалі — відзнаки академії за досягнення в галузі мистецтва і мистецтвознавства. Ця почесна нагорода присуджується вже вдруге, і цього разу її лауреатами стали хоровий диригент Павло Муравський, композитор Леся Дичко, живописець Микола Стороженко, музикознавець Ніна Герасимова-Персидська, кінорежисер Анатолій Буковський, письменник Андрій Курков, кінооператор Ізраїль Гольдштейн. На зборах презентували і перше число альманаху АМУ «Мистецькі обрії» — грунтовне наукове та інформаційне видання з теорії, історії та мистецької практики української художньої культури. Інф. «Дня»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати