Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

20 квітня, 00:00

Аварійно зупинено роботу третього енергоблоку Рівненської АЕС

Через порушення в роботі за рішенням персоналу аварійно зупинено третій енергоблок Південно-Української АЕС. Як повідомили агентству Уніан в Інформаційному центрі Департаменту ядерного регулювання Мінекології України, позапланову зупинку блоку спричинило пошкодження, яке призвело до течі водню з системи охолодження електрогенератора. Ремонт блоку планується закінчити до кінця дня 20 квітня. Персоналом блоку відразу ж було вжито заходів для усунення загрози виникнення пожежі або вибуху водню. Подія не призвела до змін радіаційної обстановки на АЕС та навколо неї.

Оренда дорожчає

З 1 травня у Харкові набирають чинності нові ставки орендної плати за використання нежитлових приміщень, які належать місту. За рішенням сесії міськради їх підвищують утричі порівняно із попередніми, які діяли 4 роки. Це має внести до бюджету міста 3 мільйони гривень додатково. Начальник відділу приватизації комунального майна Анатолій Поливаний вважає, що це не особливо відіб’ється на вартості товарів і послуг, оскільки оренда приміщень не займає значного місця у структурі цін.

Однак минулої п’ятниці будинок облдержадміністрації пікетували представники малого бізнесу (або лоточники, як їх називають), обурені підвищенням ставки орендної плати за лоток до 90 гривень на місяць за квадратний метр. Напевно, і збільшення плати за офіси у підприємців захоплення не спричинить, повідомляє Михайло БІДЕНКО , «День».

«Штатного кілера» доставили за маршрутом Архангельськ—Одеса

Майже рік переховувався в північних регіонах Російської Федерації, зокрема в Архангельській області, намагаючись замести сліди кривавих злочинів на батьківщині, 32-річний одесит Віктор А. і вже, здавалось, знайшов «канал» перетину кордону в одну з країн так званого далекого зарубіжжя — планував у другій декаді квітня виліт. Однак напередодні з’явилася з ордером і обшуком група захоплення ФСБ.

Так завершилася, за словами начальника прес-центру УСБУ в Одеській області Олександра Сухомейла, спільна операція співробітників спецслужб України та Росії із затримання особливо небезпечного злочинця — члена одного з потужних бандформувань, що скоїло злочини в різних регіонах, від Донбасу до Одещини, і спеціалізувалося передусім на «замовних» вбивствах та викраденнях людей за викуп. Кістяк злочинної групи становили професійні спортсмени, відставні військовослужбовці та міліціонери. «Після скасування смертної кари в Україні, — зазначив підполковник О.Сухомейло, — вітчизняним оперативникам та слідчим прокуратури вдалося налагодити тісні зв’язки з правоохоронцями сусідніх держав. Внаслідок цього нещодавно угорська поліція затримала й передала на прохання українських колег лідера згаданого організованого угруповання Василя М., а тісна взаємодія СБУ та ФСБ Росії дала змогу заарештувати й «штатного кілера» банди, що підозрюється в «ліквідаціі» понад десяти «замовлених» осіб». Попередні, а згодом і судове розслідування, на думку А.Сухомейла, покажуть ступінь вини заарештованого. А головне — практика взаємодії оперативників сусідніх країн позбавить злочинців ілюзій шукати безкарності за межами України, повідомляє Михайло АКСАНЮК , «День».

Вимога ліцензувати передавачі ТРК була незаконною!

Незалежна асоціація радіомовців України виграла у Вищому Арбітражному суді України позов, спрямований нею проти Держкомзв’язку та Ліцензійної палати України, а також Українського державного центру радіочастот і нагляду за зв’язком (Укрчастотнагляду). Суттю позову була вимога відмінити відомчий наказ Держкомзв’язку № 31/1049 від 3 березня 1998 року, яким встановлено норми ліцензування радіочастот, умови і правила здійснення роботи на радіочастотах, і визнати його таким, що не поширюється на телерадіоорганізації. Телерадіомовці добилися підтвердження Вищим Арбітражним судом положення, закріпленого у Законі про телебачення і радіомовлення, що єдиним документом, який дозволяє мовлення ТРК, є ліцензія Національної ради з питань ТБ і РМ. Нагадаємо, що саме відповідно до відомчих наказів та інструкцій Держкомзв’язку та Ліцензійної палати у деяких, переважно незалежних, телерадіомовців Укрчастотнагляд вимагав отримання ліцензій на використовувані передавачі. А оскільки не було своєчасно створено навіть комісії з такого ліцензування, то телекомпанії просто позбавлялися можливості виходити в ефір, як, наприклад, чотири кримських телекомпанії у липні минулого року. Арбітраж визнав, що цей наказ Держкомзв’язку не поширюється на ТРК, тобто вся акція з насильного видалення з ефіру кількох десятків ТРК перебувала поза правовим полем, повідомляє Анатолій ЛЕМИШ , «День».

За 49 тисяч не ув’язнюватимуть

Державна податкова адміністрація України передала до Верховної Ради законопроект, що передбачає збільшення порогу карної відповідальності за несплату податків, повідомляє Інтерфакс- Україна. Законопроект передбачає карну відповідальність за несплату податків у розмірі понад 50 тис. грн. (згідно з нині чинним законодавством України — понад 1,7 тис. грн.). «Ми прихильники того, щоб не наручники надівати, а стимулювати людину, щоб він заплатив податки до бюджету», — зазначив глава ДПАУ Микола Азаров, коментуючи цей законопроект.

Раніше глава податкової адміністрації заявив, що в проекті Податкового кодексу України, який доробляється в Кабміні за дорученням Президента, передбачене зниження податкового тиску, посилення захисту платників податків, зменшення навантаження на фонд оплати праці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати