Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

27 січня, 00:00

СДПУ(о) буде поповнюватися лібералами?

Про саморозпуск Житомирської регіональної організації Ліберальної партії України оголосив у вівторок на спеціальній прес-конференції її голова Валерій Чудовський. (Відповідне рішення було ухвалено недавньою конференцією осередку). За його словами, внаслідок конфлікту з президентом ЛПУ Володимиром Щербанем, який відмовився визнати повноваження нинішньої керуючої Житомирської ради, утворив в області паралельну структуру (поки не зареєстровану), почав, як висловився В.Чудовський, застосовувати авторитарні методи керівництва, а також, відчуваючи тиск з боку інших політичних сил в регіоні, житомирські ліберали потрапили у кризову ситуацію, їх лави (а донедавна в них налічувалось до 4500 чоловік, партійці мали своїх представників в місцевих органах влади) почали відчутно танути. Тепер же є всі шанси, що більшість з них поповнить списки місцевих осередків об'єднаних соціал-демократів — відповідні рекомендації ухвалені згаданою конференцією, до того ж житомирським лідерам «нещербанівських» лібералів, в тому числі В.Чудовському, зарезервовані місця в керівних органах облорганізації СДПУ(о). Про те, що подібний перебіг подій серйозно підсилить позиції останньої в області (вже зараз із більш ніж 6300 членами есдеки є однією з найчисельніших політичних організацій в області), говорити, мабуть, зайве, вважає кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ.

Конкурсом роботодавців — по безробіттю

Проблема безробіття стає все більш актуальною на Рівненщині. Тільки за останній рік безробіття зросло майже в півтора раза, й сьогодні в області не мають роботи майже сімдесят сім тисяч чоловік. Як один із заходів, спрямований на хоча б часткове поліпшення ситуації, в області передбачається провести, починаючи з нинішнього року, конкурс на звання «Кращий роботодавець року». Серед критеріїв, за якими визначатиметься цей найкращий роботодавець, фігурують кількість збережених робочих місць, випуск конкурентоспроможної продукції, своєчасна виплата заробітної плати та відсутність боргів перед бюджетом. Незважаючи на явно благі наміри організаторів даного конкурсу, підприємці до нього поставилися вельми стримано, бо особливих матеріальних вигод перемога в ньому поки не обіцяє, а турботи з виконанням усіх вимог вельми багато, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День».

Від злодіїв — загони самоохорони

Розкрадання кабельно-провідникової продукції продовжує залишатися ледве чи не головним злочином, із яким активно борються не лише правоохоронні органи, але й керівники підприємств Луганщини. Внаслідок такого роду крадіжок без електроенергії залишаються підприємства, а цілі селища — без тепла, води та транспорту. Щоб уникнути непередбачуваних наслідків, члени міської комісії з надзвичайних ситуацій міста Лисичанська виступили з незвичайною пропозицією — створити на підприємствах загони самоохорони, які патрулюватимуть на промислових територіях у нічний час, а також у тих місцях, де розміщено комунікації. Передбачається, що до складу групи ввійдуть працівники служби охорони та міської міліції, які матимуть табельну зброю. Запобіжними заходами для затриманих за крадіжку кабельно-провідникової продукції залишається арешт, повідомляє Алла АНТИПОВА, «День».

Національна філармонія отримала презент із Японії

25 січня в порт Іллічівськ із Японії прибула перша партія музичних інструментів для Симфонічного оркестру Національної філармонії України. За кілька днів після того, як облагодять усі митні формальності, на цінний вантаж чекають у Києві. Цей справді царський дарунок українським музикантам зробило керівництво всесвітньо відомої фірми «Ямаха». Презент, між іншим, коштує півмільйона доларів! У нього входять духові та ударні інструменти, кабінетний рояль, а також приладдя (підставки для нот, чохли) для оркестру. Раніше інструменти доводилося орендувати в різних колективах і домогтися необхідного звучання оркестру на них було дуже важко. Зі слів генерального директора філармонії Дмитра Остапенка, п'ять років тому між нашими країнами підписано угоду про культурну співпрацю. Згідно з одним із пунктів договору компанія «Ямаха» отримала грант на постачання музінструментів в Україну. А на талановитий колектив київського оркестру, який уже завоював визнання у багатьох країнах світу, звернуло увагу Посольство Японії. 2 лютого наші музиканти разом з лауреатом міжнародних конкурсів, скрипалем Вадимом Бродським (і, певно, новими інструментами), виконають твори Пендерецького і Рахманінова у програмі «Музика ХХ століття». А в березні-квітні вони виїдуть на гастролі до Іспанії та Німеччини, повідомляє кореспондент «Дня» Тетяна ПОЛІЩУК .

У Луганську відкриється віртуальний музей

Судячи з усього, найближчим часом у Луганську з'явиться перший віртуальний музей. Цю ідею розробив луганський web-дизайнер Володимир Протощук, обравши об'єктом своєї уваги Музей Володимира Даля. За пропозицією завідуючого музеєм Тетяни Свиридової у віртуальному музеї, окрім різних документів, можна буде познайомитися із цікавими, рідкісними матеріалами, які розповідають про життя Козака Луганського. Цю сторіночку планується розмістити в системі Інтернет, отож, віртуальний музей можуть «відвідати» всі бажаючі в будь-якому куточку світу. Примітно, що з патріотичних почуттів оформлення сайту Володимир Протощук зробив безкорисно, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати