Коротко / УКРАЇНА
Борг рівненським «чорнобильцям» виріс на 16 млн. гривень
Майже 57 млн. грн. склала на сьогоднішній день заборгованість із виконання «чорнобильських програм» на Рівненщині. За останній час борги перед рівненчанами, потерпілими від катастрофи на Чорнобильській АЕС, неухильно зростають. У вересні, коли в області пройшло виїзне засідання Комітету Верховної Ради з екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, вона перевищувала 40 млн. грн. Тоді депутати заявляли, що розроблено графік погашення заборгованості. Однак пройшов час, а борги перед «чорнобильцями» лише зросли. Зараз в області тільки за офіційними даними нараховується 450 тис. потерпілих. Для багатьох із них невеликі грошові компенсації і вельми помірні пільги є надто важливою підмогою. Поки ж за останній час до обласного управління Державного казначейства надійшло 2,5 млн. грн. Коли ж вдасться повністю ліквідувати заборгованість перед рівненськими «чорнобильцями» — не може точно сказати ніхто, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День».
У Хмельницькому взято під варту сирійського бізнесмена
Минулого тижня, сирійський громадянин вступив у вимушений діалог з податківцями українського міста Хмельницького. Віктор Степанович, начальник головного відділу податкової міліції у Хмельницькому розповів кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ, «День» про деякі подробиці свого спілкування з сирійцем. Мовляв, іноземець має фірму, не без ностальгії названу так само, як одну з річок на Близькому Сході — «Євфрат». «Завозить гуртові партії парфумів і шкіргалантереї, пише у накладних, як зазначав незабутній персонаж рекламного ролика, ну, дуже смішні ціни. Цю, даруйте, заморську технологію ми глибоко вивчили і в результаті оперативно-розшукових заходів встановили, що насправді він збуває свій крам у десять разів дорожче», — говорить В.Степанович. Отож сирійцю донарахували 30 тисяч гривень податку разом із штрафними санкціями. Однак іноземець, який, як переконують деякі неофіційні джерела, на своїй Батьківщині був утискуваний за активну участь у комуністичному русі, продовжував дивитися на податківців зверхньо — не заплатив податок. «Отож були змушені порушити щодо цього громадянина Сирії кримінальну справу і взяти підозрюваного під варту», — продовжує начальник головного відділу податкової міліції.
«Демократична дія» закликає до створення всеукраїнського об'єднання
«Існуючі партії не виконали своєї місії захисників народу, не стали дійовими суб'єктами політичного процесу. Більш того, ганебна картина перебігання депутатів Верховної Ради з однієї фракції до іншої, яку ми можемо спостерігати, свідчить про те, що їх цікавить передусім особисте благополуччя, але аж ніяк не інтереси зубожілого народу». Такий головний мотив поширеного 22 грудня звернення відомих одеських вчених Є.Акимовича, А.Місуно, С. Матвєєва до демократично налаштованих громадян — створювати в усіх регіонах структури позапартійного об'єднання «Демократична дія», що ставить за мету «побудову в Україні цивілізованого європейського суспільства» на підгрунті «затвердження принципів демократії й соціально орієнтованої ринкової економіки». Ініціатори створення всеукраїнської «Демократичної дії» вбачають найважливіше завдання позапартійного об'єднання в тому, щоб «встановити демократичний взаємозв'язок влади й суспільства, домогтися, щоб влада стала, нарешті, органічним продовженням суспільства». А це сприятиме «створенню умов і механізмів входження України до співтовариства цивілізованих держав». Звертаючись до громадян України за підтримкою, авторитетні одеські вчені наголошують: «Настав час думати, вирішувати, діяти», повідомляє Михайло АКСАНЮК , «День».
Двоє озброєних рядових самовільно залишили військову частину
За тривогою піднято всі підрозділи Хмельницького військового гарнізону, міліцію. На дорогах — пости. Оголошено надзвичайну ситуацію: 21 грудня о 21 годині територію дислокованої під обласним центром військової частини А-3013 залишили рядові Онисько та Недільський. «У них — два автомати Калашникова та 150 набоїв калібру 7,62 міліметра», — поінформував кореспондента «Дня» Михайла ВАСИЛЕВСЬКОГО оперативний черговий обласного управління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Олександр Кицан. Додає, що обидва — з Тернополя, минулої весни прийняли військову присягу. Того ж дня були відправлені в наряд для охорони об'єкта. Пізніше виявилося, що їх на місці немає. Що ж змусило бійців отаке втнути? І чи все саме так, як офіційно повідомляється? Командири уникають будь-яких контактів з пресою. Місто й довколишні села стривожені: хоч би вкрадені автомати не «заговорили»...
Прокуратура вживає заходiв кадрової «гiгiєни»
20 грудня прокуророві Хмельницької області Іванові Сибізі наказом із Києва оголошено догану. Таке ж дисциплінарне стягнення — начальникам відділів Валентинові Твердохлібу та Сергієві Власюку. Крім того, рекомендовано розглянути питання про відповідність Миколи Мордіна посаді прокурора Хмельницького району. Напередодні служба безпеки взяла, як кажуть, на гарячому старшого помічника прокурора Хмельницького району К. і звільненого 10 грудня ц.р. з посади слідчого прокуратури обласного центру М. Ті «розкручували» одного громадянина. Мовляв, мають щодо його скромної особи досьє. І пропонували йому вибір: або порушують проти нього кримінальну справу й відправляють до буцегарні (він там, до речі, вже двічі бував), або дає він їм 2 (дві) тисячі гривень для залагодження питання й живе далі спокійно. Коли ж той, свій вибір зробив — якраз вручав їм аванс «у сумі 600 гривень», бійці «Альфи» поклали обличчям до асфальту кривдників потерпілого. К. узято під варту, а його подільника М. відпущено до суду «під розписку про невиїзд». Щодо обох порушено кримінальну справу за ознаками ст. 168 ч.3 (вимагання хабара. — Ред. ) Кримінального Кодексу України, — повідомило для «Дня» поінформоване джерело, яке з певних причин бажає залишитися «за кадром». А за що ж тоді одержало догани начальство підозрюваних? За те, що не попередило злочин. Вони ж, начальники, мали знати: щодо К. і М. «ведуться оперативно-розшукові заходи». Мабуть, треба було б запросити їх до кабінету й попередити: хлопці, вас «пасуть», то ви ж шануйтеся, не плямуйте свої мундири, вважає кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.
Випуск газети №:
№238, (1999)Рубрика
День України