Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

14 жовтня, 00:00

Екс-президентові УНР прикро за Україну

Луцьк у черговий раз відвідав Микола Плав'юк — екс-президент УНР в екзилі, чільний представник Великого Проводу ОУН. На прес-конференції для місцевих ЗМІ він оприлюднив свій погляд на нинішнє становище України та вибори, що наближаються. На думку екс-президента УНР, Україна просувається шляхом, який не можна назвати ні цивілізованим, ні європейським. Вихід iз кризи він бачить в легалізації тіньового капіталу через зміну податкової системи, засуджує вимогу МВФ щодо стовідсоткової оплати населенням комунальних послуг — з огляду на тотальні невиплати зарплат та пенсій. Високий гість також з осудом констатував, що гроші в Україні є, лиш обертаються вони поза державними структурами. Розмірковуючи про наступні президентські вибори, повідомив, що скептично ставиться до обіцянок кандидатів. «Я не сумніваюся, вісім років часу мало вистачити на те, щоб ви усвідомили собі деякі істини, без яких здоровий розвиток державного та національного життя не може бути забезпечений», — з прикрістю зауважив Микола Плав'юк, інформує кореспондент «Дня» Олег ПОТУРАЙ.

Юрій Костенко вважає, що Олександр Мороз не має чітких зовнішньополітичних орієнтирів

Про це лідер Народного руху заявив під час дебатів із Олександром Морозом у прямому ефірі радіо «Довіра», що не має наміру ставати членом «К-4». «Влада вже використала Рух як прикриття — залишаючись лівою за суттю, вона брала наші гасла, дискредитуючи поняття демократії, ринкової економіки, а потім переклала відповідальність на партію», — сказав пан Костенко. Правда, не зрозуміло, чому він із-за цього не може злагоджено діяти з опозицією?! За його словами, сьогодні він виступає за приватну власність на землю і вступ України до ЄС і НАТО, у той час як лідер СПУ не має чітких зовнішньополітичних орієнтирів, повідомляє Рух- прес. Втім, попри ідеологічні суперечностi, обидва кандидати в президенти рішуче засудили політику Л.Кучми, яка призвела до зубожіння народу. О.Мороз і Ю.Костенко не виключають, що влада спробує фальсифікувати результати виборів. На думку претендентів на вищу державну посаду, протистояти «корекції» підсумків народного волевиявлення може тільки відповідальне ставлення виборців до голосування. Нагадаємо, однак, що відповідно до Закону про телебачення та радіомовлення, НТКУ підзвітна ВР та Президенту, причому на першому місці згадана саме ВР. І, врешті, журналісти зобов'язані пам'ятати ази журналістської етики — надавати слово всім сторонам.

ХНС стурбований спробами влади використати авторитет церкви в передвиборній кампанії

«Християнсько-народний союз непокоїть поширення антидемократичної практики, котра дає підстави визнати, що з метою залучення на свій бік голосів віруючих не виключені спроби деяких учасників виборчого процесу, наділених владними повноваженнями, чинити певний тиск на церкву. Такі дії не просто незаконні, а глибоко аморальні за своєю суттю», — говориться в заяві партії. Лідер ХНС Володимир Стретович підкреслює, що авторитет церкви в Україні, більшість громадян якої вважають себе віруючими, постійно зростає і зміцнюється. Тому за нинішніх умов вона об'єктивно не може залишатися осторонь передвиборної кампанії, оскільки чимало людей, приймаючи відповідальне рішення, звернуться за порадою до священнослужителя. Виходячи з цього, позиція всіх релігійних конфесій щодо підтримки того чи іншого кандидата набуває особливого значення. На думку керівництва ХНС, у ході виборів президента України церкви та представництва релігійних конфесій «мають стати твердинею суспільної стабільності, джерелом мудрості та зваженості, виступити консолідуючим чинником, котрий сприяє довгожданній народній перемозі, яка відкриє шлях до гідного майбутнього нашої держави».

Два кроки до рукопашної?

Президент Національної телекомпанії України Вадим Долганов заявив про «спробу самозахвату телебачення» кандидатом у президенти України Олександром Морозом. В інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна в середу В. Долганов повідомив, що у вівторок близько 21.00 група депутатів на чолі з О. Морозом, а також його прибічників і журналістів, загальною кількістю близько 50 осіб, проникли до апаратно-студійного комплексу Національної телекомпанії й зажадали надання ефіру кандидатовi для виступу. Їх пропустили в апаратно-студійний комплекс, оскільки на чолі групи були депутати, котрі мають право входити без перепустки. Вдень у вівторок Верховна Рада України ухвалила постанову про надання О. Морозу ефіру в програмі УТ-1 «УТН-Панорама» для викладу його версії подій у Кривому Розі 2 жовтня. За словами президента НТКУ Вадима Догланова, рішення Верховної Ради щодо надання ефіру О. Морозу нелегітимне, оскільки, згідно з Конституцією, діяльність ЗМІ регулюється виключно законами.

Львівська міліція продемонструвала свою майстерність

Черговий приїзд на Львівщину лідера українських комуністів Петра Симоненка запам'ятався хіба що злагодженою роботою львівських правоохоронців. За багато років проведення масових політичних акцій у місті правоохоронці навчилися майстерно виводити політиків з недружнього для них оточення. Петра Симоненка напередодні його зустрічі з виборцями крім адептів комуністичного вчення очікували й близько півсотні активістів Соціал-національної партії України. Однак окрім вигуків «комуняку на гілляку» їм не вдалося зробити чогось серйознішого, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр СИРЦОВ . Стосовно ж самого виступу Петра Симоненка, то він не сказав нічого принципово нового. Хіба що потішив присутніх посиланням на якісь закриті соціологічні опитування, за якими середній вік прихильників комуністичної партії різко омолодився.

Студенти грабували квартири, щоб... «добре вчитися»

Довжелезну чергу до міськуправління міліції спостерігав Хмельницький 13 жовтня. «Прибули потерпілі, вони впізнають свої речі», — говорить «Дневі» Петро Сарело, начальник міськуправління. П. Сарело, поки дослужився до полковника міліції, усього потроху бачив, та запевняє, що досі нічого подібного не було й близько. Його підлеглі «взяли» 12 студентів обласного центру. Вони вчаться в університеті, у коледжах. Два роки «успішно» грабували квартири громадян. «Уже встановлено 41 епізод пограбувань», продовжує співбесідник. Передбачає, що «буде встановлено ще з півсотні епізодів». На полковника справляють враження масштаби «діяльності» та організація злочинного угруповання, в яке об'єдналися «майбутні фахівці народного господарства». Кожен мав свою роль. У процесі обшуків вилучено зброю, маски, інші засоби «виробництва». А передусім речові докази, які вони ще не збули, тобто аудіо- та відеотехніку, ювелірні вироби і подібне. Збували ж награбоване крамарям на ринках, барменам, таксистам, іншим трудівникам сфери сервісу. Взяті під варту студенти — переважно діти забезпечених батьків. Чого ж їм, питається в задачі, бракувало? Дехто з них пояснює слідчому, що «бажав добре вчитися, а за це треба платити». До речі, грабували помешкання в першій половині доби, коли в навчальних закладах ідуть заняття. Пропущені пари, звісно ж, відпрацьовували, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати