Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

04 вересня, 00:00
Україна та Словаччина вирішили бути «дружніми конкурентами»

Міністр закордонних справ Словаччини Едуард Кукан після переговорів у Києві з Борисом Тарасюком заявив, що уряд його країни ще не ухвалив рішення про запровадження візового режиму для українських громадян. Україна та Словаччина вирішили створити робочу групу з цього питання. Крім того, дві країни домовилися, що будуть «дружніми конкурентами» в боротьбі за місце в Раді Безпеки ООН. Київ та Братислава раніше вже суперничали при виборах голови Генасамблеї ООН. Економічні відносини між двома країнами було охарактеризовано як «застій». Президент повинен бути чесним політиком

«Лише з обранням на посаду президента чесного політика й усуненням від влади конституційним шляхом нинішнього керівника держави та його оточення Україна матиме шанс вийти з соціально-економічної кризи та уникнути авторитарно-кримінальної диктатури», — заявив голова тимчасової слідчої парламентської комісії з питань розслідування обставин відкриття закордонних валютних рахунків українськими урядовцями Григорій Омельченко на прес-конференції в Харкові. Народний депутат впевнений, що корупція в Україні стала тотальним системним явищем і до брудних справ причетні багато вищих посадових осіб, яким вдалось уникнути відповідальності, повідомляє УНІАН.

Кандидат у президенти України О. Мороз продовжить лікування в Німеччині

Кандидат у президенти України, лідер Соцпартії Олександр Мороз відбув до Німеччини, де він пройде лікування в одній із німецьких клінік, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформоване джерело. За словами джерела, рішення продовжити лікування О.Мороза в Німеччині було прийнято з урахуванням того, що у німецьких медиків «накопичений великий досвід інтенсивного й ефективного лікування подібних захворювань». О.Мороз наприкінці минулого тижня мусив перервати поїздку Кримом через загострення хвороби нирок. Як стало відомо «Дню», іншою причиною від'їзду у Німеччину називається надмірна увага влади до хвороби О.Мороза.

У парламенті залишаються чотири депутати-сумісники

«У Верховній Раді України залишилися чотири депутати, котрі суміщають посаду парламентарія з іншим представницьким мандатом», — повідомив голова Верховної Ради Олександр Ткаченко в ході зустрічі з працівниками Макеївського металургійного комбінату і представниками трудових колективів Макеївки. У числі депутатів сумісників — перший віце-прем'єр Анатолій Кінах, віце-прем'єр Володимир Семиноженко і мер Донецька Володимир Рибак. О.Ткаченко висловив упевненість в тому, що А.Кінах і В.Семиноженко найближчим часом подадуть заяви про зняття з себе депутатських повноважень. Спікер нагадав, що раніше за рішенням Верховного Суду депутатських повноважень були позбавлені глава Сумської облдержадміністрації Володимир Щербань і глава Вінницької облдержадміністрації Дмитро Дворкіс. В українському парламенті 450 депутатських мандатів. Вакантними залишаються три, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Підписано указ про звільнення військовослужбовців у запас та новий призов

Президент Л.Кучма підписав указ «Про звільнення в запас військовослужбовців і черговий призов громадян України на строкову військову службу в жовтні-грудні 1999 року». У жовтні-грудні поточного року з лав Збройних сил країни буде звільнено військовослужбовців, котрі відслужили строкову військову службу. На строкову службу буде «покликано громадян України чоловічої статі, котрі до дня відправки до військових частин досягли 18 років і не мають права на відстрочку, а також громадяни старшого призовного віку, котрі втратили на це право», повідомляє Інтерфакс-Україна. Відповідно до указу, до Збройних сил України й інших військових формувань планується призвати 50 тис. осіб.

2,5 млрд. грн. від приватизації закладено Мінфіном у проекті бюджету-2000

Фонд державного майна України 2000 року повинен забезпечити мобілізацію коштів у держбюджет від приватизації в сумі щонайменше 2,5 млрд. грн. Така пропозиція, повідомляє Інтерфакс-Україна, міститься в проекті держбюджету на наступний рік, поданому Мінфіном на розгляд уряду (раніше міністр фінансів Ігор Мітюков говорив про суму у $800 млн.). При цьому сума надходжень ув'язується із продажем низки конкретних пакетів акцій. Наприклад, від продажу 25-відсоткового пакету акцій «Укртелекому» ФДМ рекомендовано отримати 750 млн. грн., пакетів акцій енергокомпаній 600 млн. грн., контрольних пакетів акцій Ф'ММК ім. Ілліча» — майже 420 млн. грн., Миколаївського глиноземного заводу — близько 190 млн. грн. 1999 року надходження від приватизації до держбюджету заплановано в розмірі 800 млн. грн. Реально на кінець серпня надійшло 340 млн. грн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати