Коротко / УКРАЇНА
Річницю свого обрання Донецька обласна рада зустріла з новим головою
Чергова сесія Донецької обласної ради обрала новим головою Віктора Януковича — депутата від міста Димитрова й водночас голову Донецької обласної держадміністрації. Його попередник, шістдесятирічний Іван Пономарьов, перебуває в стаціонарному відділенні лікарні й за кілька годин до початку сесії передав заяву з проханням звільнити його з посади голови за станом здоров'я, повідомляє кореспондент Леся ХОМЕНКО.
Об'єднання на соціал-демократичній платформі
У м. Сокаль Львівської області створено громадське об'єднання «В XXI сторіччя — з Євгеном Марчуком». Ініціаторами його створення стали партійні організації УРП, СДС, УХДП, ПЗУ, а також громадських об'єднань Спілки підприємців, Конгресу Української інтелігенції, «Інтелектуального професійного форуму». У заяві об'єднання говориться: «Ми сповнені рішучості протистояти колосальній хвилі брехливої пропаганди на зразок: «або президентом буду я, або на вас чекає лівий реванш», «іншого шляху немає» тощо. Ми переконані, що є третій шлях — це шлях соціал-демократії європейського зразка. У наших опонентів є великі гроші й владні засоби впливу на людей. Але є сила більша, ніж влада грошей, це — здоровий глузд більшості наших громадян, які хочуть побудувати для своїх дітей і внуків демократичну цивілізовану державу, це — солідарність усіх знедолених людей, яких у нашій державі переважна більшість».
129 гірників шахти «Суходольська- Східна» ДХК «Краснодонвугілля» розпочали похiд на Київ
Судячи з усього, рішення вирушити ходою до стін уряду виникло стихійно, адже ні профспілка працівників вугільної промисловості, ні НПГ в організації даної акції участі не брали. Офіційного повідомлення в органах влади щодо походу не було, тому його організатори й керівники поки що не відомі. Стартувавши 13 травня о восьмій годині ранку, гірники першого ж дня подолали 27 кілометрів і зупинилися на ніч у селищі Самсонівському. За цей час ніхто з гірників інших вугільних підприємств «Краснодонвугілля» до них не приєднався. У Київ шахтарі вирушили, щоб зажадати від уряду погашення заборгованості по зарплаті. На сьогодні шахта «Суходольська-Східна» є одним iз найбільш небезпечних осередків страйкового руху в регіоні. Понад 120 гірників уже другий місяць продовжують акцію протесту в приміщенні адміністративно-побутової будівлі підприємства, 17 гірників страйкують під землею, а майже 130 шахтарів, серед яких дві жінки, вважають за необхідне «дістати» уряд безпосередньо в його стінах. Офіційно ще жодна з профспілок та трудових колективів про своє бажання підтримати акцію краснодонських гірників не заявили, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА .
Понад 1,6 кілограма золота контрабандист загорнув у килим
Понад 1,6 кілограмів природного золота самородного виявили митники під час огляду контейнера з речами, який прибув до Миколаєва з Росії. Метал було сховано у згорненому килимі. Як повідомила кореспонденту «Дня» начальник прес-центру УСБУ в Миколаївській області Тетяна Малишева, золото, можливо, було видобуто і вкрадено на копальнях у Магаданській області, звідки повертався тривалий час господар речей, котрий працював там у контейнері, уродженець Миколаївської області. Вартість контрабанди, переданої у прибуток держави, оцінено у 30 тисяч гривень. Карну справу за даним фактом веде слідче управління УСБХ. Контрабандиста затримано, повідомляє кореспондент «Дня» Данило КЛЯХІН .
Митницям СНД — єдиний порядок
Лише в Україні діє понад 180 митниць. І на кожній щодня виникає безліч несподіваних ситуацій, часом конфліктів, пов'язаних з перетином кордонів. Одна з причин — неузгодженість «у правилах гри» митних служб колишніх союзних республік. Учора вперше в Україні відбулася рада керівників митних служб країн–учасниць Співдружності незалежних держав, на якій було розглянуто ряд найактуальніших проблем. Зокрема єдиний порядок контролю за переміщенням підакцизних товарів через митні території СНД, єдині фінансові гарантії для митних органів під час транзитних перевезень, порядок взаємодії митних служб різних держав, коли транспортуються спеціальні вантажі та продукція військового призначення, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр ФАНДЄЄВ.
Фотобум по-львівськи
У Львівському палаці мистецтв днями відкрився Третій міжнародний салон художньої фотографії. На нього було надіслано 416 робіт 120 авторів не тільки з України, а й з Бельгії, Польщі, Німеччини, Росії, США і Франції. Організаційний комітет на чолі з відомим і цікавим фотомайстром Олегом Огородником відібрав різностильову 81 роботу 60 авторів. Як розповів пан Огородник репортеру «Дня» Ярині КОВАЛЬ, найважче журі було оцінити пейзажі. А тому розглядалися вони з огляду на їхню щирість та емоційність. Врешті, кількість відібраних робіт могла бути удвічі більшою, коли б не наперед визначена площа для експонування. Золоту медаль за кращу кольорову фоторафію одержав Карло Діана з Бельгії, а перше місце за кращу монохромну фотографію Євген Комаров із Ялти.
На корт — під егідою ЄТА
У неділю на кортах стадіону «Динамо» стартує міжнародний тенісний турнір «KINETIK CUP». У ньому візьмуть участь спортсмени з 9 країн. Серед них Югославія, Ізраїль, Росія... Турнір проводиться серед юнаків і дівчат (вік учасників до 16 років). Цього року змагання отримало 2-гу категорію за версією Європейської тенісної асоціації. І тепер він — найпрестижніший серед усіх юнацьких турнірів, які проводяться на теренах СНД. До нас приїдуть найкращі в цьому віці спортсмени, у котрих на сьогоднішній день дуже високий рейтинг. На прес-конференції, що відбулася напередодні турніру, пам'ятними подарунками від фірми «Квант» було відзначено низку журналістів, котрі висвітлювали торішні змагання. Серед них — редактор відділу спорту газети «День» Петро Марусенко, повідомляє кореспондент «Дня» Кирило СТАДНИЧЕНКО.
Випуск газети №:
№86, (1999)Рубрика
День України