Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

07 квітня, 00:00

Вадим Рабiнович об'єднує...

У Києві пройшов засновницький з'їзд Об'єднаної єврейської громади України (ОЄГУ). У перший день з'їзду делегати прийняли статут нової організації, обрали керівні органи. У вівторок учасники з'їзду вшанували пам'ять жертв Бабиного Яру, заслухали доповіді делегацій і ухвалили підсумкову резолюцію. Говорячи про цілі створення ОЄГУ, новообраний її голова Вадим Рабiнович визнав, що створений два роки тому Всеукраїнський єврейський конгрес (ВЄК) не став «основою об'єднувального руху». Вадим Рабiнович назвав ВЄК «фундаментом, на якому час будувати храм». Серед першочергових завдань Вадим Зіновійович назвав, зокрема, створення єврейських громадських центрів у кожному обласному місті, і консолідацію на їхній основі розрізнених місцевих громад. Присутні на з'їзді такі гості, як лідер ПЗУ Віталій Кононов, Іван Драч і Володимир Яворівський, говорили про відчутність внеску єврейської громади в культурне, економічне і громадське життя України і закликали присутніх не допустити внутрішнього розколу українського єврейства. Наступного тижня пройде альтернативний об'єднувальний з'їзд трьох інших всеукраїнських організацій — Асоціації єврейських організацій та громад України, єврейської ради України та Об'єднання єврейських релігійних організацій. Iнф. «Дня»

«Бізнес і безпека»: всі на боротьбу з хакерами!

В Україні з'явилася нова загроза: комп'ютерні хакери, що об'єднуються в цілі синдикати, а потім проникають у комп'ютерні мережі фірм і банків. Про це заявив на Третій міжнародній конференції недержавних служб охорони «Бізнес і безпека», що розпочалася вчора у Львові, віце-президент Національної академії проблем людини академік Біленчук. За даними його установи, в США хакери роблять на рік понад 160 тисяч спроб проникнення у військові мережі Пентагону, ними запущено в комп'ютерну мережу понад 12 тисяч комп'ютерних вірусів. Сьогодні в Україні виникла потреба створювати спеціальну інформаційну медицину, бо з'явилося багато людей, хворих на комп'ютерні фобії. Безліч висококласних спеціалістів, які виїхали з СРСР і не можуть знайти роботу на Заході, приймають запрошення західних злочинних хакерських угруповань і починають із ними співпрацювати. Про рівень комп'ютерної підготовки наших чиновників свідчить і такий факт, що його навів пан Біленчук: коли в нашу мережу через Інтернет скинули цілу добірку дитячого порно, один із київських чиновників запропонував «опечатати» Інтернет, повідомляє кореспондент «Дня» Микола САВЕЛЬЄВ.

Архітектурну пам'ятку не кидають напризволяще

Учора о дев'ятій годині ранку урочисто встановили хрест на Благовіщенській церкві старого академічного корпусу Києво-Могилянської академії. Академічний корпус та Братський монастир мають багату історію, що починається ще з 1615 року і є видатною пам'яткою архітектури, історії та мистецтва. До архітектурного комплексу монастиря, що формувався з 1589 року до початку ХХ століття, ввійшли й будинки Київської академії. Київським Братським монастирем опікувались такі видатні діячі минулого, як П.Конашевич-Сагайдачний, П.Могила, Л.Баранович, М.Максимович та інші. Києво-Могилянський колегіум став першим на Україні вищим навчальним закладом, визначним культурно-просвітницьким центром у Європі. На сьогодні будинки монастиря частково використовуються університетом «Києво- Могилянська академія», частково лікарнею, повідомляє кореспондент «Дня» Руслана ПІСОЦЬКА.

В агропромисловому комплексі робота небезпечніша, ніж на шахтах

У першому кварталі нинішнього року на підприємствах України загинули 353 працівники. За даними прес-служби Комітету по нагляду за охороною праці, лідерами сумної статистики є агропромисловий комплекс — 99 смертей, вугільна промисловість — 65, транспорт — 27. В АПК особливо небезпечними є хлібообробні підприємства і комбікормові заводи, де останнім часом дедалі частіше відбуваються аварії. У вугільній промисловості техніка безпеки перебуває на низькому рівні — 100 із 223 шахт України вже піввіку працюють без реконструкції, 90% підприємств небезпечні великими скупченнями метану. Серед областей найбільший смертельний травматизм спостерігався в Донецькій — 70 випадків, Дніпропетровській — 36, Луганській — 25, повідомляє кореспондент Наталя ВЕРНИГОРА.

Помер глава Севастопольської держадміністрації Борис Кучер

У понеділок увечері помер глава Севастопольської міської держадміністрації Борис Кучер. Б.Кучера було призначено главою міськадміністрації Севастополя у квітні минулого року. Кучер Борис Олександрович народився 1942 року в місті Челябінську Російської Федерації. Навчався в Українському заочному політехнічному та Харківському інженерно-економічному інститутах. Трудову діяльність розпочав у Харкові. З 1997 року працював у Севастополі. Очолював Державну податкову адміністрацію Севастополя, був першим заступником глави міськадміністрації, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати