Коротко / УКРАЇНА

Дніпродзержинськ в очікуванні великого боксу
Ліга професіонального боксу України провела прес-конференцію, присвячену запланованому на 30 січня 1999 року поєдинку за звання чемпіона світу за версією IВО в супертяжкій вазі між володарем чемпіонського пояса, чемпіоном Балканських країн Спасом Спасовим (Болгарія) і Юрієм Єлістратовим (Україна). У міжнародних рейтингових боях, які також пройдуть того дня під егідою Ліги у Дніпродзержинську, візьмуть участь найсильніші боксери-професіонали України, Росії, Франції й Бельгії. Створена в квітні 1992 року Ліга професійного боксу України об'єднує понад 30 клубів боксерів-професіоналів з усіх регіонів країни. Її прийнято до лав провідних боксерських організацій Європи та світу, членство в яких дає право лізі вести рейтинг і проводити чемпіонські матчі в Україні. Представник ЛПБУ киянин Андрій Синєпупов уперше в історії СНД став чемпіоном світу за однією з боксерських версій, маріуполець Олександр Гуров двічі ставав чемпіоном Європи, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій МАХУН.
Ініціатива Президента викликала цілу низку запитань без відповідей
Партія «Реформи і Порядок» виступає за скасування депутатської недоторканності, але не шляхом референдуму, а самими депутатами ВР. У заяві прес-служби партії підкреслюється, що ініціатива Президента про проведення референдуму викликає цілий ряд запитань. По-перше, чому в умовах кризи для вирішення питання, яке за Конституцією належить до компетенції парламенту, потрібне таке дороге задоволення як всеукраїнський референдум? По-друге, чому це робиться за 8 місяців до президентських виборів? По-третє, чи не є референдум про скасування депутатської недоторканності прикриттям для референдуму про продовження повноважень нині діючого Президента?
Україна будує чергового «трикутника». Цього разу військового
Учора в Ужгороді відбулася зустріч міністрів оборони України, Румунії та Угорщини. Вони, зокрема, обговорювали реалізацію ініціативи щодо створення спільного батальйону з назвою «Тиса». Це буде інженерно-саперний підрозділ, кожна третина якого буде дислокуватись на території кожної країни-учасниці. За такою схемою нині існує українсько-польський миротворчий батальйон. «Тиса» буде дислокуватись на Закарпатті, де сходяться кордони України, Румунії та Угорщини. Зустріч в Ужгороді також була використана для обговорення перспектив співробітництва України з Румунією у військовій галузі. Очікується, що найближчим часом між двома країнами буде підписано угоду про військово-технічне співробітництво, а також угоду про збереження таємниць, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ЗГУРЕЦЬ.
Маестро Крайнєв нарешті у Львові
Коли людині пропонують назвати щось: вулицю, школу, алею в парку — її іменем, природна реакція (звісно, якщо людина нормальна) — категоричне «ні» і вигук «Я ще не вмер». Саме так зреагував і видатний піаніст Володимир Крайнєв, коли отримав зі своєї батьківщини, Харкова, пропозицію взяти участь у організації конкурсу його імені. Проте земляки його вмовили. І от уже дев'ять років професор Московської консерваторії та Ганноверської вищої школи музики і театру в Німеччині Володимир Крайнєв проводить у Харкові конкурс юних піаністів свого імені та керує відповідним міжнародним благодійним фондом, мета яких — виявити в Україні молодих, талановитих піаністів і полегшити їхнє входження в мистецтво. Останнім часом музикант часто приїздить в Україну, зокрема, на вже традиційний фестиваль у Києві «Володимир Крайнєв запрошує». Нині географія його подорожей розширюється: сьогодні у Львові він дасть концерт у рамках міжнародного арт-проекту «Гранди мистецтва у Львівській опері», на якому, зокрема, виконає присвячений йому композитором Альфредом Шнітке концерт для фортепіано з оркестром, повідомляє Ярина КОВАЛЬ, «День».
На вінницьких ринках — «податкові бунти»
Новий рік за старим стилем розпочався у Вінниці масовим страйком підприємців, які торгують на міських ринках. Він спричинений тим, що міськвиконком за рекомендацією планово-бюджетної комісії міської ради своїм рішенням від 26 грудня підняв на 20–30 гривень розміри фіксованого податку, сплачуваного до місцевого бюджету. Сплативши новий податок і побачивши наслідки цього, ринкові торговці у переважній більшості не лише припинили роботу, а й вдалися до акції протесту: група близько 100 осіб влаштувала пікет на центральній площі з промовистими плакатами з вимогою повернути розміри податку до попереднього рівня.
15 січня 233 підприємці звернулися з заявою до прокуратури міста, в якій вважають зміни в оподаткуванні безпідставними й вимагають втручання для відновлення статус-кво. Питання винесено на позачергове засідання планово-бюджетної комісії міської ради, повідомляє Віктор МЕЛЬНИК.
Випуск газети №:
№7, (1999)Рубрика
День України