Коротко / УКРАЇНА
Проект ПРООН проведе на Черкащині табір «Територія дій»
У селі Боровиця Чигиринського району Черкаської області з 14 по 21 серпня проходитиме міжнародний волонтерський табір «Територія дій», організований в рамках проекту ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні». Як розповіла «Дню» координаторка заходу Світлана Собова, впродовж тижня волонтери із Черкаської, Житомирської, Рівненської, Дніпропетровської та Харківської областей будуть навчатися складати соціальні проекти та шукатимуть ресурси для їх реалізації. «Ми хочемо залучити молодь до вирішення проблем громади», — наголосила волонтерка. За її словами, учасники табору також виконають ремонтні роботи у місцевому будинку культури. А ще — самостійно придумають, як мінімум, чотири проекти, спрямовані на вирішення проблем жителів села Боровиця. Допомагати у цьому учасникам табору будуть міжнародні волонтери, представники США, Південної Кореї, Нідерландів, Польщі та Ірландії, які поділяться власним досвідом роботи у сфері громадської діяльності. Окрім трудових буднів, на учасників чекають також цікаві розважальні програми. Зокрема: майстер-класи з виготовлення справжніх оберегів за традиціями американських індіанців, вивчення корейської мови, виготовлення традиційних польських витинанок, розмальовування нідерландської порцеляни та тренування з ірландського футболу, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
У львівських школах проводитимуть відкриті уроки за участю політв’язнів
Про це на з’їзді Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих від імені міського голови Львова заявив директор департаменту «Адміністрація міського голови» міськради Олег Березюк. Як повідомили «Дню» у прес-службі міської ради, мер Львова Андрій Садовий висловив пропозицію провести спільно з Товариством політичних в’язнів і репресованих відкриті уроки у всіх школах міста. Проект стартує 1 листопада і проводитиметься у 9—11 класах. Тема занять — правдива історія боротьби та здобуття незалежності України. «Ті країна та місто, які не знають свого минулого і не хочуть про нього знати, ніколи не стануть успішними. Бо будуть жити у фантазіях нереальності. Наші діти, внуки політв’язнів, мають ще з уст живих свідків почути правдиву історію. Сьогодні це наш спільний обов’язок», — вважає міський голова Львова. Нагадаємо, що в суботу у Львові відбувся Х з’їзд Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих. Участь у з’їзді взяли делегати від 21 обласного осередку організації. Головою Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих обрано голову Львівської обласної організації товариства Петра Франка, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Миколаївські археологи розкопали поселення, якому понад три тисячі років
Археологічна експедиція Інституту історії та права МДУ ім. Сухомлинського поблизу с. Розанівка Новобузького району Миколаївської області розкопала стародавнє поселення, якому 3,5 тисячі років. Виявлено понад три тисячі знахідок, які, за словами керівника експедиції Дмитра Філатова, допоможуть відкрити багато таємниць із життя сільських поселень Миколаївщини ХVІ — ХІІІ ст. до н.е., повідомляє УКРІНФОРМ. Розкопки тут розпочалися три роки тому. Це місце було вибране не випадково. Ще у 1970-ті рр. археологи досліджували узбережжя р. Інгул і помітили поблизу с. Розанівка тераси, на яких були знайдені вимиті дощами кістки тварин та уламки кераміки. Це вказувало на те, що тут жили люди. Село Розанівка знаходиться на місці злиття річок Інгул та Березівка. У цьому місці вони натрапили на кістки, кераміку, сліди будівель. Повністю розкопали приміщення — чотири кам’яні стіни й округлі апсиди. Зі східного боку, біля кам’яної стіни, зафіксували господарську прибудову. За всіма ознаками, це поселення відноситься до сабатинівської культури. Археологи знайшли багато артефактів, за якими можна встановити точніші дати існування поселення. Порівняльні характеристики знайденого матеріалу доводять, що поблизу сучасного с. Розанівка понад 3,5 тис. років тому жили осілі племена. Про те, що поселення в Розанівці відноситься до сабатинівської культури, свідчить і форма посуду, і характерний валик навколо глечиків, і орнамент.
Рівненщина потребує фахівців робітничих професій
На Рівненщині серед абітурієнтів найбільшою популярністю користуються професії економіста, менеджера та будівельника. Чимало вчорашніх школярів хочуть стати філологами та здобути юридичну освіту. Такі результати дослідженнь, які провела громадська мережа «Опора». Тим часом у центрі зайнятості констатують: серед безробітних, які нині перебувають на обліку, найбільше людей з економічною освітою. Також на сьогодні у Рівному доволі складно працевлаштуватися за спеціальністю вчителям, документознавцям, політологам, офіс-менеджерам. За особливостями цьогорічної вступної кампанії стежили представники Громадянської мережі «Опора» та РОГО «Комітет виборців України». «Однією з головних проблем цьогорічної вступної кампанії була непоінформованість абітурієнтів про кількість місць на державні замовлення, — розповідає Валентина Камзьол, координатор освітніх програм громадської мережі «Опора». — Це фактично позбавило їх права свідомого вибору ВНЗ, адже з запізненням було оголошено про кількість бюджетних місць. Тим часом ми досліджували, які спеціальності користуються найбільшою популярністю серед абітурієнтів трьох найпрестижніших Рівненських вищих навчальних закладів. Тож ті, хто хотів навчатися у Національному університеті водного господарства і природокористування, найбільше заяв подали на спеціальність будівельника, економіста та менеджера. У Національному університеті «Острозька академія» переважна більшість абітурієнтів бажає вивчати право, міжнародні відносини, користується популярністю й філологія факультету романо-германських мов. У Рівненському державному гуманітарному університеті найбільше заяв абітурієнти подали на факультети української філології, історії, початкової освіти». Як зазначає директор Рівненського міського центру зайнятості Андрій Грещук, понад 50% осіб, що звертаються до центру, є випускниками вищих навчальних закладів. А серед безробітних зараз найбільше фінансистів, економістів, бухгалтерів та менеджерів. Роботодавці ж потребують здебільшого працівників робітничих професій — електромонтерів, електриків, енергетиків, електрогазозварювальників, також потрібні на ринку парці менеджери з продажу, страхові агенти, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Випуск газети №:
№142, (2010)Рубрика
День України