Коротко / УКРАЇНА
В одеських школах проходить акція «Голокост. Уроки толерантності»
У рамках підготовки до святкування 65-річчя Перемоги над фашизмом у семи одеських школах проходить акція «Голокост. Уроки толерантності». Організаторами акції виступили Ізраїльський культурний центр в Одесі та Одеська міська рада, за сприяння єврейського культурного центру «Мигдаль». Серед тих, хто бере участь у акції, — колишній в’язень Доманівського табору смерті Єфим Вайсман. «Тема толерантності складна й багатогранна. І цей проект — можливість більше дізнатися один про одного, щоб краще зрозуміти один одного. Голокост — трагедія не лише єврейського народу, це трагедія всього людства, яке своєю байдужістю і бездіяльністю дозволило відбутися цій біді. Під час Другої світової війни загинуло 6 млн. євреїв, з них 400 тис. у південних регіонах України. І наше завдання — не допустити повторення біди, залишатися людьми, приймаючи інших такими, якими вони є», — зазначає Єфим Вайсман. Акція такого масштабу проходить уперше не лише в Одесі, але й в Україні. До цього проходили переважно разові заходи, наприклад, Міжнародна конференція до 65-річчя звільнення в’язнів гетто й концтаборів у вересні минулого року або конференція, присвячена Дню пам’яті жертв Голокосту в січні 2008 року. За словами першого секретаря посольства Держави Ізраїль в Україні, директора Ізраїльського культурного центру в Одесі Марка Довєва, Одеса — знакове місто для Держави Ізраїль, адже в Одесі народилися і виросли багато видатних особистостей сучасного Ізраїлю. Акція проходить у рамках співпраці між Одеською мерією та Ізраїльським культурним центром у Одесі при посольстві Держави Ізраїль в Україні. Зараз у холі Одеської міської ради проходить виставка членів об’єднання професійних художників Ізраїлю, організована Ізраїльським культурним центром, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.
У метро — під наглядом відеокамер
Київський метрополітен має намір звернутися до столичної влади з проханням виділити кошти на обладнання потягів камерами відеоспостереження. Про це сказав вчора начальник комунального підприємства Київський метрополітен Петро Мірошников на брифінгу в зв’язку з терактами в московському метро, повідомляє Korrespondent.net із посиланням на УНІАН. Він нагадав, що станції метрополітену вже мають камери відеоспостереження. Також, за словами Мірошникова, керівництво підприємства має намір звернутися в відповідні служби міста, щоб вони допомогли навести порядок також на територіях, прилеглих до метро, для забезпечення безпеки пасажирів. Зокрема, це стосується підземних переходів, у яких розташовані виходи у вестибулі станцій метро і які просто блокують прохід людей через велику кількість торгових лотків та ролетів. Нагадаємо, що позавчора прес-секретар МВС України в місті Києві Володимир Поліщук заявив, що в зв’язку з вибухами в московському метро в столичній підземці посилили заходи безпеки.
Український «Лускунчик» у Москві
Учора на сцені Нової опери «Київ модерн-балет» показав свою виставу-фантасмагорію. Українські артисти виступили в позаконкурсній програмі XVI фестивалю «Золота маска». До речі, торік молодий талановитий колектив під керівництвом хореографа Раду Поклітару відкривав цей престижний форум, представивши москвичам свої одноактні балети «Болеро» та «Дощ», а цього разу показав двогодинну постановку для дорослих. У «Лускунчику» Поклітару вдалося поєднати фантасмагорію Гофмана з великою музикою Чайковського. Нагадаємо, Р. Поклітару — відомий балетмейстер-експериментатор, чия хореографія поєднує в собі і класику, і модерн. Його роботи з успіхом показувалися на фестивалях і гастролях у Великій Британії, Франції, США, Голландії. У Національній опері України він поставив балети «Весна священна» та «Картинки з виставки», а в Московському Большому театрі «Ромео та Джульєтту», які викликали полярні думки. Чотири роки тому Раду Поклітару став художнім керівником «Київ модерн-балету». Цей колектив створений за ініціативи українського мецената Володимира Філіппова. Театр задуманий як авторський. У трупі працюють 22 танцівники, які, незважаючи на молодий вік, є справжніми професіоналами сучасного танцю. За час існування театрального колективу було створено вісім балетів. Уже перша робота театру — «Кармен.TV» — була удостоєна престижної премії «Київська пектораль» у двох номінаціях: «Краща вистава року» та «Краща робота балетмейстера». А 2008 року за балети «Веронський міф: Шекспіріменти», «Болеро», «Дощ» і «Лускунчик» колектив театру отримав «Київську пектораль» у номінації «Подія року», повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Випуск газети №:
№56, (2010)Рубрика
День України