Коротко / УКРАЇНА
На Львівщині вживають заходів щодо уникнення інфекційних спалахів під час відпочинку
У Львівській облдержадміністрації відбулося засідання Державної надзвичайної протиепідемічної комісії, де обговорювали ситуацію, пов’язану із спалахом гострих кишкових інфекцій у санаторії «Конвалія», що у Дрогобицькому районі Львівської області. Аби в майбутньому запобігти таким спалахам, комісія ухвалила низку заходів. Зокрема, керівники міст, районів та сіл області повинні привести у належний санітарний стан місця масового перебування та відпочинку населення, забезпечити зазначені об’єкти якісною питною водою та створити належні умови для реалізації продуктів харчування, насамперед — ліквідувати несанкціоновану торгівлю харчовими продуктами. Також вони повинні зобов’язати керівників оздоровчих закладів не рідше одного разу на місяць за мікробіологічними показниками контролювати виробництво готової продукції, напівфабрикатів, води, об’єктів довкілля та забезпечити відомчий лабораторний контроль за якістю питної води, що подається з джерел централізованого водопостачання. Медикам усіх рівнів наказано створити резерв медикаментів на випадок реєстрації спалаху гострих кишкових інфекцій, перевірити санаторно-курортні та оздоровчі заклади щодо медико-санітарного забезпечення відпочинку дітей. Санепідемслужбу зобов’язали чотири рази на рік проводити планові перевірки оздоровчих закладів. Відповідні підрозділи СЕС повинні розробити та затвердити розпорядчим документом перелік харчових продуктів, що дозволені для видачі як «сухого пайку». Важливо, що санепідемстанції уповноважили проводити й раптові (позапланові) обстеження на носіння збудників кишкових інфекцій персоналу харчоблоків оздоровчих закладів та перевіряти санаторно-курортні та оздоровчі заклади щодо дотримання санітарного законодавства. Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
У Черкасах можуть зникнути тролейбуси
Комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» сьогодні перебуває на межі зупинки. Заборгованість підприємства сягає понад двох мільйонів гривень, які у першому кварталі цього року недоплатив український Уряд тролейбусному парку за перевезення пільгових категорій населення. Як розповів міський голова Сергій Одарич на зустрічі з профспілками області, цього року Черкаси мали б отримати з державного бюджету 11 млн. 955 тис. грн. компенсації за пільгові перевезення. Реально за перше півріччя КП «Черкасиелектротранс» перевіз пільговиків майже на 6 млн. грн. Тоді як із державного бюджету місто отримало 3 млн. 305 тис. Тобто, лише половину необхідної суми. За даними Міністерства фінансів, основні платежі заплановані на четвертий квартал, що, звісно, не кращим чином позначається на роботі КП «Черкасиелектротранс». Адже, обслуговуючи левову частину пільговиків, тролейбусники працюють собі у збиток. Зокрема, на сьогодні заборгованість по підприємству сягає близько 2 млн. грн. «Якби держава виконала власні зобов’язання, повністю компенсував перевезення пільговиків, підприємство могло бодай частково здійснювати ремонт, закупівлю запчастин тощо, — зауважив Сергій Олегович. — Адже вільних коштів на підприємстві немає, все, що надходить направляється на виплату заробітної плати. З цього приводу мерія міста зверталась до Кабінету Міністрів, ми збирали правління Асоціації міст, де було підготовлено спільне звернення до уряду, також було аналогічне реагування з боку голови облдержадміністрації. З огляду на ситуацію, що склалась, є ризик, що КП «Черкасиелектротранс» може просто зупинитись». Нагадаємо, що напередодні через страйк працівників Житомирського трамвайно-тролейбусного управління понад тиждень було паралізовано рух електричного громадського транспорту в Житомирі. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Українці з Польщі вшанували на Тернопільщині пам’ять жертв політичних репресій
На Тернопільщині побувала делегація з Польщі — члени Української спілки політв’язнів і репресованих, українці, які після сталінського поділу українських земель опинилися в сусідній державі. Тоді, за умовами радянсько-польського договору від 1945 року, споконвічні українські землі відійшли до Польщі. Ці люди залишилися українцями в паспорті й після офіційних польських переписів, вони православного віросповідання, володіють українською мовою, виховувались і виховують своїх дітей за українськими традиціями. Маршрут делегації пролягав через Тернопіль, Теребовлянський, Бучацький райони, а мета подорожі — доторкнутися до рідної України, з якою вони серцем назавжди, відвідати колиску патріарха Греко-католицької церкви Йосифа Сліпого — село Заздрість, поклонитися Чудотворній іконі Богородиці у головному відпустовому центрі Греко-католицької церкви — Зарваниці та вшанувати тих, хто захищав українські родини від польських каральних частин у Закерзонні до кінця 1947 року, вклонитися землі, яка дала очільників проводу українського націоналістичного підпілля і УПА: Ярослава Старуха — Стяга, Василя Галасу — Орлана, Петра Федоріва — Дальнича, легендарного командира Мартина Мізерного. У Тернополі члени делегації вшанували жертв політичних репресій. Запалена лампадка і вінок на будинку, де колись була сталінська катівня, а тепер Тернопільський музей політв’язнів і репресованих, — ознака того, що вони все пам’ятають і пам’ятатимуть, бо серед прибулих не лише учасники національно-визвольного руху, а й їхні діти, онуки.
— У Польщі Спілка українських політв’язнів і репресованих налічує 250 осіб, і основним її завданням є вшанування пам’яті загиблих повстанців, — розповів голова спілки Осип Мица. — Нашу поїздку ми назвали прощею. Ми йдемо тими слідами, які визначають наше минуле, бо не маючи минулого, не матимеш майбутнього. Ми приїхали в Україну, щоб її побачити і українського духу взяти із собою за кордон. Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Випуск газети №:
№121, (2009)Рубрика
День України