Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

15 лютого, 00:00

Тепер Клюєв — секретар, а Богатирьова — віце-прем’єр-міністр

Учора ввечері Президент Віктор Янукович провів серйозні кадрові перестановки. Напевно, з часу призначення уряду Миколи Азарова, це одні з найсуттєвіших рокіровок. По-перше, з посади міністра охорони здоров’я був звільнений Олександр Аніщенко. Нагадаємо, перед цим Президент неодноразово критикував пана Аніщенка — погрожував йому звільненням. На звільнене місце, але з більш високим статусом — віце-прем’єр-міністром України — міністром охорони здоров’я України було призначено Раїсу Богатирьову. Попередньо глава держави звільнив її з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України. По-друге, і головне, Андрій Клюєв був звільнений з посади першого віце-прем’єр-міністра України — міністра економічного розвитку і торгівлі України і призначений на посаду секретаря СНБО. Останню рокіровку можна розглядати не інакше, як пониження в посаді.

Волинській школі — ім’я... польського класика

Нинішні старожили села Машів Любомльського району ще пригадують, як до самісінького початку Другої світової війни в кожному класі місцевої школи поруч із портретами польських королів висів і портрет класика польської літератури Болеслава Пруса. Адже до того часу територія нинішньої Волинської області входила до земель Польської держави. І тодішніх школярів їхні польські вчителі водили на екскурсію на місце маєтку, котрий належав родині Гловацьких (від народження майбутній письменник мав це прізвище і звався Олександром). Місцеві легенди свідчать, що і свого знаменитого «Фараона» Прус творив, приїжджаючи на малу батьківщину, під старезним дубом, який зберігся й донині. Кілька років тому, відзначаючи 160-ту річницю з дня народження знаменитого земляка, в Машеві облаштували своєрідний меморіальний куточок на місці колишнього маєтку Гловацьких. А місцева школа почала мріяти про присвоєння закладу імені Болеслава Пруса. Про те, що шана до цього письменника, мабуть, у крові мешканців села, засвідчив недавній факт. Машівська сільська рада стала переможцем всеукраїнського конкурсу проектів за програмою розвитку місцевого самоврядування з проектом... облаштування у школі кімнати-музею Болеслава Пруса. На Волині кілька рад місцевого самоврядування стали переможцями цього конкурсу. Здебільшого ці проекти передбачають вирішення житейських, нагальних проблем на зразок відновлення роботи дитсадка, заміни вікон чи даху в приміщенні Будинку культури тощо. А ось машівці мріють про високе. Адже боротися за присвоєння школі імені Болеслава Пруса вважають неможливим без достойної кімнати його пам’яті. Хоча кілька стендів із цікавими матеріалами у школі вже є. Заодно, говорить сільський голова Тетяна Марченко, в рамках проекту відремонтували б школу та полагодили дорогу, яка веде до неї. Адже в майбутньому очікують туристів до родинного гнізда Болеслава Пруса з усього світу, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

«Тоталітарними» вулицями до старовинних храмів

У Ніжині, що на Чернігівщині, місцеві депутати чекають відповіді зі стін Міністерства культури. Трохи більше ніж два тижні тому вони надіслали звернення на ім’я міністра культури Михайла Кулиняка щодо перейменування вулиць та площ міста. Голова тимчасової депутатської комісії з питань перейменування, міський депутат і викладач Ніжинського державного університету імені Гоголя Володимир Боровик уточнив: «Доки ми не отримаємо відповіді з міністерства, нічого не маємо права робити. Але в будь-якому випадку остаточне рішення прийматиметься за результатом громадських слухань». За його словами, йдеться про пропозиції з перейменування 60-ти вулиць, яким можна повернути історичні назви. «У нашому місті багато пам’яток архітектури, зокрема храмів, які добре збереглись, — говорить депутат. — Зараз повним ходом триває розробка туристичного маршруту, також говорять про створення історичного заповідника. Погодьтесь, екскурсантам із Європи буде дивно ходити вулицями, які названі на честь вождів тоталітарного періоду». За словами голови комісії, науковці з Центру пам’яткознавства НАН України та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури в подальшому планують подати пропозиції на ім’я міського голови та постійної комісії з питань житлово-комунальних відносин, будівництва, архітектури, земельних відносин. Бюджету такі зміни, говорить Володимир Боровик, обійдуться в мінімум, окрім витрат на заміну табличок. Нагадаємо, 29 січня 2011 року 25 із 47-ми депутатів Ніжинської міськради ухвалили рішення щодо знесення пам’ятника Леніну, який стоїть в центрі міста, прямісінько під стінами міськради. Тим же рішенням сесії було створено тимчасову депутатську комісію з питань перейменування вулиць і площ міста, повідомляє Віталій НАЗАРЕНКО, Чернігів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати