Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

10 червня, 00:00

У Києві хочуть покращити хоспісну допомогу

До 1 серпня цього року в столиці планують напрацювати проект міської медико-соціальної програми розвитку паліативної та хоспісної допомоги невиліковним хворим жителям столиці, повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу Київської міськдержадміністрації. За словами заступника голови міста Ірени Кільчицької, в Києві, як і в Україні, проблема розвитку паліативної та хоспісної допомоги кожного року набуває все більшого соціального значення: в столиці кожного року йдуть із життя близько 60 тисяч осіб, з них близько 5 тисяч — через онкологічні захворювання. Також особливої уваги набуває надання паліативної та хоспісної допомоги хворим на СНІД і туберкульоз. У свою чергу перший заступник начальника Головного управління КМДА з охорони здоров’я та медичного забезпечення Віталій Мохарєв зазначив, що понад 70% хворих хоспісу страждають від больових синдромів, що потребує не тільки медикаментозної терапії, а й професійного вміння переключити хворого, відвернути його увагу від хвороби. За офіційними даними, щодня в Києві виявляють 24-х нових онкологічних хворих, щодобово помирають 11, при цьому на 56 жителів міста припадає один онкохворий. Наразі в столиці паліативну допомогу невиліковним хворим надають три хоспіси: відділення паліативної медицини на 25 ліжок Київської міської онкологічної лікарні; хоспісне відділення на 30 ліжок клінічної лікарні №2 та хоспісне відділення на 70 ліжок клінічної лікарні №10. Загалом в Україні працює 10 хоспісних і паліативних відділень.

Держкомстат назвав продукти, які подешевшали

На споживчому ринку ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3% в травні 2009 року порівняно з квітнем цього року, повідомляє Державний комітет статистики України. Найбільше — на 6,5—3,1% — подорожчали цукор, м’ясо птиці та овочі. На 1,2—0,2% зросли в ціні безалкогольні напої, олія, фрукти, хліб і хлібопродукти. Водночас суттєво — на 12,6% — подешевшали яйця. Крім того, на 2,7—0,2% знизилися ціни на молоко та молочні продукти, тваринні жири, масло, рибу та продукти з риби, яловичину та свинину. Разом з цим відбулося здешевлення комп’ютерів, телефонного обладнання, аудіо- та відеотехніки, фотоапаратів, побутової техніки на 1,5—0,6%. Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,1%. У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,9%, що в основному пов’язане із подорожчанням санаторно-курортних та амбулаторних послуг відповідно на 2,3% та 1,3%. Зростання цін на транспорт в цілому на 1,1% в першу чергу зумовлене подорожчанням палива та мастил на 2,5%. У той же час на 2,3% знизилася вартість авіаційних перевезень. У сфері зв’язку відбулося зростання тарифів на 1,8%, викликане підвищенням абонентної плати за користування телефоном на 7,9%.

Рівне стане більшим

Рівненські чиновники мають намір розширити межі міста. Так, на останній сесії міської ради управлінню містобудування та архітектури було доручено попрацювати з генпланом міста, розробивши пропозиції щодо його коригування. Нині площа Рівного становить трохи більше п’яти тисяч гектарів. Натомість потреба розширення його території, за словами представників міської влади, назріла давно. Адже це можливість стратегічного розвитку міста. Найімовірніше, Рівне розростатиметься за рахунок земель Великоомелянської, Квасилівської, Корнинської, Білокриницької, Великожитинської, Шпанівської, Городоцької та Обарівської сільських рад. Його територія може збільшитися вдвічі. Заступник міського голови Сергій Васильчик переконує, що розширення меж міста дозволить залучати інвесторів. Адже на сьогодні у Рівному є необхідність у так званих промислових майданчиках, де можна було б будувати сучасні екологічно-чисті виробництва. Для цього потрібні землі. Бо нинішні промислові зони — це переважно підприємства часів ще Радянського Союзу. Устаткування й комунікації там застарілі. Тож інвесторам значно вигідніше вкладати гроші у нове виробництво. До того ж збільшення території Рівного дозволить розвиватися місту у житловому напрямі. Зараз зводиться чимало нових будинків. Натомість територія, на якій можна будувати, обмежена. Її вистачить ще на років п’ять — сім. Розширення меж Рівного дозволить вирішити й транспортну проблему, констатують чиновники, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

В Україні буде відзнака гендерної рівності

В країні заснували відзнаку ѓендерної рівнності, повідомляє пресс-служба відомства. Її присвоюватимуть двічі на рік — у дні весняного і осіннього рівнодення — 22 червня та 22 грудня. На відзнаку можуть претендувати фізичні та юридичні особи, які працюють на утвердження ѓендерної рівності і трансформації суспільства з метою повної реалізації принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Засновником відзнаки стала громадська організація Інформаційно-консультативний жіночий центр. Окрім того, буде й антивідзнака, яка вручатиметься тим, хто продовжує стверджувати, пропагувати та розповсюджувати застарілі ѓендерні стереотипи та сексистські принизливі погляди. Вона теж вручатиметься в дні літнього та зимового сонцестояння. Як зазначається, для подання пропозицій слід надіслати есе (до 700 слів) з описом кандидатів на премію та обѓрунтуванням їх відповідності вказаним критеріям. Окремо мають бути вказані координати осіб, які висувають кандидата. Приймаються також самовисування. Пропозиції на номінування на літню анти-відзнаку приймаються до 12 червня на адресу wicc@empedu.org.ua

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати