Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

03 лютого, 00:00

Віддзвеніла «Велика Коляда»

У храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор) відбувся заключний концерт фестиваль «Велика коляда». Участь у гала-концерті взяло близько 30 колективів. Колядували в цей день хорові колективи, автентичні колективи, народна капела бандуристок «Галичина», камерний оркестр дитячої музичної школи ім. С.Крушельницької.

На площі перед Собором організатори фесту розмістили великий екран, щоб усі бажаючі могли побачити концерт. Гостей пригощали пампушками та гарячим вином. Нагадаємо,фестиваль «Велика коляда» розпочався у Львові ще 7 січня у храмі Пресвятої Євхаристії. Загалом у ньому взяли участь 77 колективів.

— Щодня виступали щонайменше три колективи, — розказала координатор фестивалю Ірина Мельник. — Протягом трьох тижнів щонеділі в храмі Пресвятої Євхаристії проходили концерти різних колективів. Раніше на фестивалі підсумковий концерт відбувався наприкінці Коляди, де виступали зведено всі хори. Цього разу підсумкові програми відбувалися щонеділі. На «Великій Коляді-2009» кожного тижня виступали різнопланові за своєю специфікою творчі колективи: дитячі хори, дорослі хори. Цього року фестиваль відзначив ювілей — десятиріччя. За традицією, на заключному концерті колективи виконують лише два обов’язкові твори — «Бог предвічний» та «Прилетів сокіл» (для мішаних хорів) або «Козацька щедрівка» (для однорідних хорів). Євген КРАВС, фото автора.

Байбак-синоптик напророчив Україні ранню весну

За американською традицією, яку радо приймають і в Україні, 2 лютого заведено прогнозувати, наскільки рання на нас чекає весна, спостерігаючи за поведінкою байбака. Якщо день похмурий, байбак не бачить своєї тіні й спокійно залишає нору — зима скоро закінчиться і весна цього року очікується рання. Якщо ж день сонячний, байбак бачить свою тінь і ховається назад у нору — буде ще шість тижнів зими. В Україні, зокрема в Харкові, вже не перший рік такою доброю традицією стала процедура пробудження байбака Тімки, що мешкає на біологічній станції в с. Гайдари Змієвського району Харківської області. Сьогодні, на радість усім людям, які чекають на весну, Тімка «не побачив» свою тінь і цим «передбачив» ранню й теплу весну. В мить, коли байбака вийняли з його будиночка, була похмура погода. За традицією, Тімку з його будиночка на біостанції дістає співробітник біологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Віктор Токарський.

Нікопольські залізничники гріються від паровоза

Поки державні мужі шукають альтернативу газу, залізничники Нікополя пішли перевіреним шляхом. Своє депо вони забезпечують теплом і гарячою водою за допомогою старого паровоза, відісланого «на пенсію» ще півстоліття тому. «В умовах гострого дефіциту газу ми змушені були шукати власні шляхи забезпечення теплом, — розповідає начальник Нікопольського вагонно-моторного депо Геннадій Карака. — Кілька років тому наші працівники пригнали до Нікополя паровоз, що зберігався на станції Пологи. У кризових ситуаціях він нас дуже виручає». Тепло від горіння вугільної суміші в топці паровоза нагріває воду в котлі, а пара, що утворилася, під тиском у 12 атмосфер подається до теплорозподільника котельної. Таким чином залізничники в найхолодніші дні змогли забезпечити себе опалюванням, парою для технологічних потреб, а також гарячою водою для побутових потреб. За словами працівників депо, використання паровоза як джерела тепла в історії їхнього підприємства є не першим випадком. Вісім років тому він вже допомагав пережити сувору зиму. Старі паровози зігрівають своїм теплом Апостоловське та Запорізьке депо, а також низку інших об’єктів. За підрахунками залізничників, використання вугілля допомогло їм майже вдвічі скоротити споживання дефіцитного газу, ціни на який постійно зростають, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати