Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

28 січня, 00:00

Телефони екстрених служб незабаром зміняться

В Україні з 3 лютого всі телефонні номери виклику екстрених служб буде змінено на тризначні, повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу Головного управління МНС України в місті Київ. Згідно з офіційним повідомленням ВАТ «Укртелеком», що надійшло до столичного ГУ МНС, в Україні відбудеться заміна індексу виходу до вузла спецслужб Києва з «0» на «1» та переключення скорочених номерів вузла спецслужб на нову нумерацію. Всі двозначні номери змінюються на тризначні, відповідно номер «01» буде змінено на номер «101». Зміняться й інші номери виклику екстрених служб: міліції — з «02» на «102», швидкої допомоги — з «03» на «103», аварійної служби «Київгазу» — з «04» на «104», а також довідкової служби з надання телефонних номерів «09» на «109». З додатковою інформацією про заміну скорочених телефонних номерів екстрених, аварійних, довідково-інформаційних та замовних послуг можна ознайомитись на сайті київської філії ВАТ «Укртелеком» та веб-порталі Київської міської влади.

Їжачок, туман і Київ

У нашій столиці в «полку» пам’ятників прибуло. Цього разу встановлено скульптуру улюбленцю дітей і дорослих, головному герою легендарного (ще за радянських часів) мультфільму «Їжачок у тумані». Монумент прописався на перетині вулиць Золотоворітська, Рейтарська та Георгіївського провулку. Автором скульптури виступила організація «Київська ландшафтна ініціатива». Нині, коли над нашою столицею вже кілька днів стоїть туманна погода, цей січневий катаклізм із плюсовою температурою став природною декорацією скульптури: на дерев’яному пеньочку сидить чарівний мультиплікаційний Їжачок.

Нагадаємо, «Їжачок у тумані» був знятий 1975 року художником-мультиплікатором Юрієм Норштейном за сценарієм Сергія Козлова. Ролі озвучували актори: Марія Виноградова (Їжачок), В’ячеслав Невинний (Ведмедик), Олексій Баталов (читав текст від автора). 2003 року, за опитуванням кінокритиків із різних країн, «Їжачок...» названий «Кращим мультфільмом в історії мультиплікації». Аліса АНТОНЕНКО.

За обман пенсіонерів — у в’язницю

Шахрайка, яка обманом забирала в літніх людей останні копійки, днями була затримана в м. Горлівка Донецької області. За даними правоохоронців, 30-річна шахрайка промишляла не лише на території Донеччини, але й в Луганській області, а піймати її вдалося лише завдяки пильності її останніх жертв, які не довго розмірковуючи, вирішили викликати міліцію.

За словами, начальника сектора з розкриття майнових злочинів відділу кримінального розшуку Горлівського держуправління внутрішніх справ Володимира Синілова, жінка діяла за перевіреною схемою: представляючись співробітницею соцзабезу, вона проникала до пенсіонерів у дім і повідомляла їм, що в країні проводиться кампанія з обміну старих грошових купюр на нові зразки. Враховуючи це, шахрайка просила пенсіонерів дати їй всі наявні в них гроші, щоб вона могла їх обміняти на «нові». Діяла злочинниця так переконливо, що немолоді люди віддавали їй всі свої заощадження, і часом суми, віддані спритній пані, складали від п’яти до десяти тисяч гривень. Пенсіонерські гривні злочинниця при них же складала в конверт, ставила на ньому якусь печатку й обіцяла наступного дня повернути саме таку суму, але вже «абсолютно новими» купюрами. Крім цього шахрайка пропонувала оформити документи для отримання спецпакетів із продуктами харчування. Природно, гроші брала заздалегідь.

Але ось з останньою жертвою їй явно не пощастило. Господарі квартири, вислухавши шахрайку, запідозрили недобре й викликали міліцію. За «гарячими слідами» зловмисницю затримали правоохоронці, які з’ясували, що в злочинниці була ще й спільниця. Нині ця жінка переховується, і в двох областях оголошений її розшук, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Багато мешканців Миколаївської області змушені пити небезпечну для здоров’я воду

В Миколаївській області гостро стоїть питання забезпечення населення якісною питною водою. У місті Снігурівці, наприклад, якість води за хімічними показниками не відповідає гігієнічним нормам. Як повідомив головний державний санітарний лікар Миколаївської обласної санітарно-епідеміологічної станції В.І. Клочко, у воді, яку споживають снігурівці, відзначається перевищення рівня загальної жорсткості та загальної мінералізації втричі! Вміст хлоридів перевищує норму в 2,6 разу, сульфатів — у 2,2 разу. Це негативно позначається на здоров’ї снігурівців, але іншої води в цьому місті просто немає. Незважаючи на прийняту в області програму «Питна вода Миколаївщини до 2020 року» й аналогічну програму в Снігурівському районі, місцева влада поки що не в змозі вплинути на ситуацію через відому причину — на реалізацію запланованого бракує бюджетних коштів.

Ситуація, аналогічна до тієї, що виникла в Снігурівці, також спостерігається і в низці інших районних центрів Миколаївської області: селищах Братське, Єланець, місті Нова Одеса, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати