Коротко / УКРАЇНА
КС пояснив, що таке коаліція і хто туди входить
Коаліцію в парламенті можуть формувати виключно фракції. Про це говориться в рішенні Конституційного Суду України у справі з конституційного представлення 105 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень ч. 6-ї, 7-ї, 9-ї ст. 83-ї Конституції України (справа про коаліції депутатських фракцій у ВР). Рішення зачитав голова КС Андрій Стрижак, передає UNIAN. Зокрема, Конституційний Суд прийшов до висновку, що словосполучення «коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді», яке міститься в 83-й ст. Конституції України, потрібно розуміти як сформоване на встановлених Конституцією України принципах об’єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій, кількість народних депутатів України в яких складає більшість від конституційного складу ВР, які (депутатські фракції) на основі узгодження політичних позицій погодилися на спільну парламентську діяльність.
Разом із тим КС припинив конституційне судочинство у справі в частині конституційного представлення щодо офіційного тлумачення словосполучення «припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді через непідвідомчість Конституційному Суду питань, піднятих у цьому питанні». У мотивувальній частині суд зазначив, що фракції парламенту є визначальними у формуванні коаліції у Верховній Раді.
Вимога щодо сукупної чисельності народних депутатів України, які в складі депутатських фракцій формують коаліцію депутатських фракцій, стосується як моменту формування коаліції, так і всього періоду її діяльності. «Таким чином, до складу коаліції депутатських фракцій можуть увійти лише ті народні депутати, які перебувають у складі депутатських фракцій, що сформували коаліцію», — підкреслено в рішенні КС.
Литва знімає в Україні фільм про Голодомор
Національна кінокомпанія Литви почала зйомки в Україні документальної кінострічки про Голодомор, повідомляє Укрінформ. Про хід робіт над фільмом розповів посол Литовської Республіки в Україні Альгірдас Кумжа. За його словами, зйомки вже пройшли в ряді міст України, зокрема, у Вінниці й Києві. Зараз творча група працює в Харківській області. У селі Замостя (Валківский район Харківської області) кіногрупа і посол взяли участь в освяченні хреста, встановленого на згадку про Голодомор. «Мені здавалося, що я чую плач дітей, які помирають від голоду, і страждання матерів, які не можуть допомогти своїм дітям», — зазначив А. Кумжа. У Києві литовські кінодокументалісти збираються за сприяння СБУ вивчити архівні матеріали, а також спілкуватися з істориками. Режисер фільму Рімас Бружас зазначив, що назви фільму ще немає, але вирішено, що в ній обов’язково буде слово «Голодомор». За його словами, дуже важливо показати історію Голодомору очима людей, які пам’ятають події тих часів. «Коли ми порівняємо ці спогади з історичними архівними матеріалами, в цій трагедії багато що проясниться», — зазначив Р. Буржас. За інформацією посла, в Литві дуже мало інформації про цю українську трагедію, тому було вирішено зняти 45-хвилинний фільм.
Український університет отримав найпрестижніший науковий орден Росії
Чергову високу відзнаку отримав Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Йому вручили найпрестижніший у галузі освіти і науки Росії орден Михайла Ломоносова, повідомляє Укрінформ. Найстаріший подільський ВНЗ відзначено Національним комітетом громадських нагород Російської Федерації. Клопотало про нагородження університету «Земляцтво вихідців із Хмельницької області», чимало членів якого отримали вищу освіту в стінах цього навчального закладу. Крім того, Кам’янець-Подільський національний університет має давні ділові відносини з науковцями сусідньої країни. Подільські вчені неодноразово бували на конференціях у Москві та інших містах РФ, а російські колеги — у місті над Смотричем. Університет та російські ВНЗ не одне десятиліття проводять творчі обміни досвідом та дослідницькою інформацією, спільно розробляють певні наукові теми. Нагороду на Поділля привіз і вручив ректору університету Олександру Завальнюку заступник голови правління «Земляцтва вихідців з Хмельницької області» Олександр Римарук. Земляцтво об’єднує понад 200 подолян, які займають вагомі посади і отримали заслужене визнання у Росії.
Профілактиці ВIЛ-інфікування вчитимуть у школі
В Україні випустять навчально-методичні посібники з профілактики ВІЛ-інфікування й в рамках викладання дисципліни «Основи здоров’я» для учнів 1—9 класів. Рішення про випуск посібника було ухвалене на Всеукраїнській нараді «Про підсумки виконання Державної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду й підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004—2008 роки й завдання з реалізації Загальнодержавної програми на 2009—2013 роки».
Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України, також було ухвалено рішення видати факультативний курс «Школа проти СНІДу» для учнів 8—11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, програму для професійно-технічних училищ і студентів вищих педагогічних навчальних закладів. Крім того, вирішено включити відповідні питання до програм підготовки й підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі навчальних закладів післядипломної педагогічної освіти.
Під час наради директор департаменту загальної середньої й дошкільної освіти Олег Єресько зазначив, що для формування здорового способу життя в школах на сьогоднішній день уже запроваджено обов’язковий навчальних предмет «Основи здоров’я», факультативні курси «Школа проти СНІДу» й інші. Також затверджено концепцію формування позитивної мотивації здорового способу життя дітей і молоді, налагоджена співпраця з міжнародними й громадськими організаціями, повідомляє прес-служба Міносвіти.
Нагадаємо, в серпні поточного року Президент України навів дані статистики, згідно з якими в Україні зареєстровано майже 130 тис. ВІЛ-інфікованих, померли від СНІДу понад 13 тис. осіб. Щомісяця, за інформацією глави держави, через мережу спеціалізованих лікувально-профілактичних установ виявляється майже 1,5 тис. нових випадків інфікування.
Випуск газети №:
№169, (2008)Рубрика
День України