Коротко / УКРАЇНА
Віталій Кличко: «УДАР» подолає п’ятивідсотковий бар’єр
Лідер партії «УДАР» Віталій Кличко переконаний, що його політична сила подолає п’ятивідсотковий бар’єр на парламентських виборах. Про це політик заявив у ефірі «5 каналу», повідомляє прес-служба партії. «Наша політична сила має хорошу динаміку — і якщо така динаміка в нас буде й далі, у мене немає сумнівів, що ми не тільки пройдемо п’ятивідсотковий бар’єр, ми подолаємо вдвічі більше», — заявив Кличко. «На сьогоднішній день різні соціологічні опитування засвідчують близько 8% підтримки виборців. Але якщо така динаміка залишиться, я впевнений, що ми можемо подолати і 10, і отримати навіть 15% на наступних парламентських виборах», — сказав лідер партії «УДАР». За словами Кличка, українці розчарувалися в нинішніх політиках і чекають на прихід нових політсил. «Ми зробимо все, щоб виправдати довіру людей», — зазначив лідер партії. Він також назвав принципи, за якими формуватиметься команда «УДАРу»: «Наша партія формуватиме команду з тих людей, які мають нормальну репутацію, ніколи не були учасниками скандалів чи якихось брудних справ, є професіоналами й компетентними людьми, і головне — мають моральні принципи». Віталій Кличко також зауважив, що триває процес переговорів з Анатолієм Гриценком. «Так, ми ведемо переговори і ми спілкуємося, порівнюємо наші позиції. Про об’єднання ще зарано говорити, але видно, що ми працюємо майже паралельно, маємо таку ж саму позицію, такі ж самі принципи, ми висловлюємо одні й ті ж самі речі — але ніколи не домовлялися про це», — зазначив Віталій Кличко.
На Львівщині вкрали ікони XVII ст., вартість яких мистецтвознавці оцінюють у сотні тисяч гривень
Це чотири роботи майстра Івана Рутковича, які зникли з церкви села Волиця-Деревлянська, що в Буському районі Львівської області. Нагадаємо, що Іван Руткович — видатний галицький іконописець кінця XVII — початку XVIII стст. А іконостас, намальований Рутковичем для церкви села Волиця-Деревлянська 1680—1682 рр., на думку мистецтвознавців, є однією з найкращих і найцінніших його робіт. Зникнення образів святого Миколая, Богородиці Одигітрії, Христа Пантократора та ікони Вознесіння Господнього селяни помітили 7 січня. У церкві на місці злочину правоохоронці знайшли ватні тампони з хімічним розчином, якими, на думку колекціонера Олександра Молодого, викрадачі перевіряли лики на автентичність. «Отож злодії знали, які саме ікони треба брати і як не помилитися з вибором», — розповів «Дню» О. Молодий. Шокований звісткою й реставратор Левко Скоп: «Це дуже відомі ікони. Їх репродукції неодноразово публікували в підручниках, тематичних виданнях». Художник переконаний, що «на викрадення було чітке замовлення». Прес-служба ГУМВСУ у Львівській області підтвердила «Дню» факт злочину. За інформацією правоохоронців, до храму злодії потрапили, зірвавши навісні замки. Триває слідство, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Влада Дніпропетровська дала помешкання родині, в якої 1 січня народилася трійня
У молодого подружжя Вікторії та Сергія Пархоменків 1 січня народилися хлопчик і дві дівчинки — це їхні перші діти. Народження трійні дуже їх порадувало, попри те, що самі батьки мають скромний достаток і поганенькі житлові умови. Познайомилося майбутнє подружжя на заводі «Дніпроважмаш», куди Віка, випускниця машинобудівного технікуму, приїхала з Дружківки Донецької області. Після весілля молодята оселилися в крихітній тимчасовій будівлі без вигод на околиці Дніпропетровська — в селищі Діївка. Крім кімнатки, в їхньому будиночку є лише кухня розміром чотири квадратних метри. На цій же садибі в старій хатині мешкають бабуся Сергія та батько-інвалід, який втратив ногу. Допомогти Віці та Сергію впоратися з малятами особливо немає кому. Проте молоді батьки сповнені оптимізму й сподіваються на краще. Як кажуть лікарі, трійнята народилися здоровими, але з дуже маленькою вагою. Назвали їх Соня, Даша та Данило. Зараз стан немовлят цілком задовільний, але потрібне подальше спостереження в умовах стаціонару. Міський голова Дніпропетровська Іван Куличенко вирішив зробити новорічний сюрприз молодій родині. Він підписав розпорядження про виділення трикімнатного помешкання для молодої родини в новобудові на вулиці Ближній, 33. Крім цього, відповідно до розпорядження міського голови, родині з міського бюджету нададуть матеріальну допомогу в розмірі 18 тисяч гривень. Варто зазначити, що підтримка багатодітних родин у Дніпропетровську — насущна потреба, оскільки населення мегаполісу швидко скорочується. Минулої осені, за даними статистики, місто втратило статус мільйонника. Щоправда, перед Новим роком сесія міськради включила до адміністративних меж Дніпропетровська селище Авіаторське, де мешкає понад 6 тисяч осіб. Проте влада міста розуміє, що в першу чергу потрібно допомагати молодим родинам. Цікаво, що на демографічну кризу реагує й сама природа. Медики стверджують, що з 1982 по 2007 рік трійні в Дніпропетровську взагалі не народжувалися. Перша трійня з’явилася на світ 2007 року, і з того часу народження трьох дітей стало для міста своєрідною щорічною традицією. Появу трійні на Новий рік багато хто визнав доброю прикметою, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Екопроект щодо очищення довкілля стартував на Тернопільщині
Майже 80 приймальних пунктів по збору неорганічних відходів встановить Міжнародний благодійний фонд «Мій дім — моя земля» на Тернопільщині. Область одна з перших в Україні взялася реалізовувати цей проект. Кілька таких пунктів уже діють в Збаразькому районі, де голови сільських рад відгукнулися на пропозицію. Це у Зарубинцях, Зарудді, Іванчанах, Киданцях, Кретівцях, Старому Збаражі. «Проект набирає обертів. Адже ще три тижні тому ми в Україні мали близько тисячі учасників, а зараз майже п’ять тисяч. На Тернопільщині, яка однією з перших взялась за екомісію, маємо наразі понад півсотні учасників, але думаю, що після свят нас побільшає», — зазначає координатор проекту в Тернопільській області Андрій Бойко. У першу чергу цей екологічний проект вигідний для населених пунктів тим, що вони матимуть змогу очистити довкілля від сміття. Адже на сьогодні санкціонованим сміттєзвалищем може похвалитися не кожне село Тернопільщини. Також за активну участь в проекті організатори обіцяють цінні подарунки. Наприклад, комп’ютери, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Випуск газети №:
№1, (2012)Рубрика
День України