Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

22 травня, 00:00

Уряд Японії подарував Народицькому району медичне обладнання

Посольство Японії в Україні пішло назустріч лікарям та пацієнтам амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів Народицького району Житомирської області, які торік попросили в нього фінансової допомоги. Сьогодні в селі Норинці надзвичайний та повноважний посол Японії в Україні пан Муцуо Мабучі та директор благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» пан Володимир Киричанський передали амбулаторіям району 108 одиниць медичного обладнання, провівши перед тим дослідження стану, в якому тут перебувають медичні заклади. З’ясувалося, що у більшості з них обладнання або застаріле, або його взагалі не було.

У Народицькому районі, який найбільше постраждав від аварії на ЧАЕС, проживає трохи більше ніж 10 тисяч людей (до аварії було 27 тисяч). 16 сіл відселено повністю, тому що половина району є в зоні безумовного відселення. На жаль, держава виявилася неспроможною виділити кошти амбулаторіям навіть для найнеобхіднішого: стерилізаторів, апаратів для фізіотерапії, ваг для немовлят, медичних наборів для надання першої медичної допомоги, електрокардіографів. Зважаючи на такі обставини, торік у лютому уряд Японії надав грант амбулаторіям та дільничній лікарні для придбання необхідного медичного обладнання. Тож в рамках японської програми безвідплатної допомоги проектам безпеки людей «КУСАНОНЕ» нове медичне обладнання вартістю близько 300 тисяч гривень на днях отримають 20 амбулаторій Народицького району та Норинцівська дільнична лікарня.

Кінець банди, що грабувала сільради

Днями оперативники відділу кримінального розшуку Управління МВС України в Житомирській області затримали у місті Ірпінь Київської області трьох чоловіків — 40-річного раніше судимого місцевого жителя та його 36-річного і 20-річного спільників, яких обґрунтовано підозрюють у скоєнні серійних пограбувань сільських рад та ще дач на Житомирщині та Київщині. Як поінформувала «День» співробітник відділу громадських зв’язків УМВС в області Ольга Номерчук, упродовж минулого та поточного років працівники міліції Житомирщини зафіксували ряд крадіжок з приміщень сільських рад, що були скоєні на території області. Невідомі зловмисники викрадали комп’ютерну техніку, гроші, особисте майно громадян на тисячі гривень. Загалом на Житомирщині за цими фактами було порушено 11 кримінальних справ. При аналізі цих злочинів оперативники прийшли до висновку, що прослідковується певний зв’язок з випадками на території Київщини, і що фігуранти цих справ можуть там і проживати. Відтак «вийшли» на Ірпінь. Під час затримання у одного з фігурантів вилучено автомобіль «Ауді», завдяки якому злочинці швидко зникали з місця скоєння злочину та вивозили викрадене. Попередньо встановлено, що зловмисники проникали до приміщень через вікна або просто ламаючи дверні замки, у службових кабінетах нишпорили у столах та, підбираючи ключі, відкривали сейфи у пошуках наживи. Потім усе награбоване виносили також через вікна та вантажили в автомобіль. При проведенні санкціонованих обшуків за місцями проживання затриманих правоохоронцями вилучено знаряддя злому, аудіо- та відеоапаратуру, побутову та оргтехніку, різні документи громадян України, мисливську рушницю, два пневматичні пістолети, боєприпаси до зброї, церковне майно, низку інших речей, які міліція вважає викраденими або придбаними за кошти, отримані злочинним шляхом, а також майже 5 кг марихуани. Наразі правоохоронці стверджують, що доведена причетність даної групи до скоєння 15 крадіжок з приміщень сільських рад на території Житомирщини, а також крадіжок з 50 дач громадян та ще з 20 приміщень сільрад Київщини. В яких регіонах вони «наслідили» ще, зараз перевіряється, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

На Дніпропетровщині звучить Тарасове слово

У Дніпропетровську відкрилося Міжнародне шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій». Для участі в ньому з усієї України, близького і далекого зарубіжжя з’їхалися поети та письменники, перекладачі та вчені. Дехто з них приїхав в Україну зі свіжими збірниками Тарасових віршів, перекладених рідною мовою. Учасники свята поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т. Шевченка в центрі Дніпропетровська. Тут же звучали вірші та пісні Кобзаря. З хорового виконання «Реве та стогне Дніпр широкий» почалися й урочисті збори в театрі ім. Т. Шевченка. Особливе враження на учасників вечора справили поетичні виступи лауреатів Національної шевченківської премії Любові Голоти та Леоніда Талалая. Проте «цвяхом» програми стало нагородження новою літературною премією за кращу книгу року, встановленою австралійцем українського походження Ернестом Гуляком, яка отримала поетичну назву «Айстра». Першим лауреатом премії, яка за своїм грошовим еквівалентом лише трохи поступається шевченківській, стала письменниця зі Львова Галина Пагутяк. «Я думала, що ми приїдемо до комуністичного заповідника, сказала вона в своїй промові, а Дніпропетровськ виявився сучасним українським містом». Зміцнити це враження постаралися і керівники місцевої влади, які надали всебічної підтримки в організації шевченківського свята. Окрім того, вперше за багато років ними були виділені необхідні кошти на ремонт скромного офісу, який орендує обласна організація Національної спілки письменників України. За планом шевченківського свята, групи його учасників відвідають міста і сільські райони Дніпропетровщини, де в ці дні всіма мовами звучатиме Тарасове слово. Вадим РИЖКОВ, «День».

Українських рятівників посадять на мотоцикли

МНС України працює над створенням мобільних рятувальних загонів на мотоциклах, передає «Главред». За словами міністра Володимира Шандри, рятівники зможуть швидко, обходячи пробки, прибувати на місця надзвичайних ситуацій, наприклад, пожеж, оцінювати їхній ступінь та масштаби, передавати необхідну інформацію пожежно-рятувальним частинам тощо.

Як повідомляє прес-служба МНС, пан Шандра, ухвалюючи це рішення, згадав резонансну пожежу, що 14 травня сталася в столиці на вулиці Лютеранській: через пробки на дорогах у центральній частині Києва пожежні машини з лівого берега доїхали на місце випадку швидше, ніж із правого. За словами Володимира Шандри, МНС розглядає й можливості обладнати мотоцикли мобільних рятівників пожежними рукавами, щоб качати воду з гідрантів на відстані 100 метрів і більше. Це дозволить оперативно починати гасіння пожеж на нижніх поверхах будівель ще до приїзду пожежної техніки. Мобільні рятувальні загони зможуть допомагати людям і під час пожеж на останніх поверхах багатоповерхових висоток.

Сьогодні МНС вивчає досвід азербайджанських колег у створенні рятувальних підрозділів на мотоциклах, зокрема, в Баку вже працює такий спецзагін. Міністр також повідомив, що МНС разом із ДАІ розроблятиме систему заходів, які б забезпечили безперешкодне й швидке прибуття пожежних машин на місце надзвичайної ситуації. Йдеться, зокрема, і про додаткові смуги для пожежних машин на ключових магістралях міста, а також регуляції руху на перехрестях для пропуску пожежної та рятувальної техніки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати