Коротко / УКРАЇНА
Пошуки 18 українців у Гонконгівській протоці поки що є безрезультатними
На місці аварії українського буксиру «Нафтогаз-67» у Гонконгівській протоці тривають рятувальні роботи, повідомляє «Інтерфакс». За даними прес-служби Міністерства закордонних справ України, рятівники зробили дев’ять спроб проникнути всередину корабля, але через сильну течію, погану видимість й істотну глибину, на якій лежить судно, не змогли знайти жодного люка, який відкривався б уередину. Станом на 8.50 понеділка (за київським часом) рятувальні служби здійснили другу спробу перевернути судно й перетягнути його на мілину, щоб полегшити доступ рятівників до внутрішніх приміщень. Представник Гуанчжоуської морської служби порятунку, яка допомагає гонконгівським колегам провести рятувальну операцію, визнав, що шанси на порятунок 18 українських моряків дуже малі. Водолази в процесі багаторазових занурень так і не змогли потрапити всередину судна. У зв’язку з цим було здійснено спробу перемістити затонуле судно за допомогою плавучого крану на мілководдя, для чого до нього були прикріплені два троси. Однак особливих зрушень поки що немає. Не виключено, що буде викликано дуже великий плавучий кран, який минулого року був задіяний у здійсненні унікальної операції з підняття з дна Південно-Китайського моря торгового судна «Наньхай-1», затонулого 800 років тому зі скарбами на борту.
Як заявив міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський, якщо винуватицею катастрофи визнають гонконгівську сторону, Україна вимагатиме від КНР компенсації.
Як повідомлялося, 22 березня в Південно-Китайському морі в протоці між найбільшим тут островом Лантау й Новими територіями Сянгану (Гонконгу), приблизно чотирма кілометрами північно-східніше аеропорту Чек Лап Кок в умовах туману сталося зіткнення українського судна «Нафтогаз-67» з величезним китайським суховантажем «Яохай». Внаслідок катастрофи українське судно, отримавши чотириметрову пробоїну, затонуло протягом декількох хвилин. Сім членів екіпажу — шість громадян України і один громадянин Китаю — врятовані. Пошук інших 18 українських моряків продовжують вести підрозділи морської поліції й протипожежної безпеки Гонконгу.
У Карпатах врятували чеських туристів
У Карпатах працівники Головного управління МінНС України в Івано-Франківській області успішно завершили операцію з порятунку групи із семи чеських туристів. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна прес-секретар Міністерства з надзвичайних ситуацій України Ігор Кроль. «Чотирьох туристів доправили до райцентру Верховина, трьох із них поклали до місцевої лікарні, оскільки всі троє мають обмороження. Одна з потерпілих, 16-річна дівчина, має третій ступінь обмороження. Усього госпіталізовано чотири людини з цієї групи», — поінформував І. Кроль. «Усіх потерпілих працівники МінНС несли на руках через погану видимість» — підкреслив І. Кроль. У суботу поблизу села Зелена Верховинського району Івано-Франківської області під час сходження на гору Піп Іван у групі із семи туристів з Чехії в однієї з туристок сталося переохолодження організму. Удень двоє туристів спустилися до прикордонної застави й по телефону викликали рятувальників МінНС. Були організовані пошуки силами 17 альпіністів-рятувальників. У неділю о 10.45 чотирьох обморожених чеських туристів знайшли в горах рятувальники.
Чверть українців не звертатимуться за компенсацією внесків
Більше чверті (27,1%) опитаних соціологічною службою «Український барометр» українських громадян не планують звертаються за компенсацією втрачених внесків Ощадбанку колишнього СРСР, повідомляє korrespondent.net з посиланням на Інтерфакс-Україна. Згідно з опитуванням, 8,8% українців звернулися й отримали компенсацію в розмірі 1 тис. гривень. 17,4% уже звернулися за нею, але гроші ще не одержали. 11,4% опитаних мають намір звернутися за компенсацією внесків у найближчі дні, а 23,5% — тільки після того, як зникнуть величезні черги. При цьому 26,2% респондентів підтримують рішення про виплату компенсацій Ощадбанку й початок її реалізації, 31,1% — в основному підтримують рішення, але його реалізація, на їхню думку, організована неефективно. 13,9% українців не підтримують рішення, оскільки вважають, що внески компенсуються не повним чином. 18,3% зовсім не підтримують рішення, оскільки саме воно призводить до зростання цін.
Хворих на туберкульоз зацікавлять пайками
У Всесвітній день боротьби з туберкульозом будь-який житель Дніпропетровська зможе пройти експрес-обстеження на пересувних цифрових флюорографах і отримати безкоштовний обід просто на вулицях міста. Про це повідомила на прес-конференції головний лікар Дніпропетровського міського протитуберкульозного диспансеру Надія Іванова. За її словами, на реалізацію програми боротьби з туберкульозом міський бюджет виділив 1,5 млн. гривень. На ці гроші було закуплено медичне й лабораторне обладнання, зокрема 10 цифрових малодозових флюорографів для лікарень Дніпропетровська. Н. Іванова вважає, що одним з чинників, що заважають остаточно впоратися з епідемією туберкульозу, є той факт, що чимало пацієнтів не усвідомлюють необхідності лікування. «Щоквартально, — сказала вона, — близько 100 пацієнтів, як правило представники асоціальних груп, достроково припиняють лікування й продовжують поширювати інфекцію. Для того, щоб зацікавити їх, в Дніпропетровську буде реалізована програма підтримки. Пацієнти, які продовжують лікування, один раз на два тижні зможуть отримати продуктові набори приблизно на 50—60 гривень». Наразі проводиться тендер на визначення постачальників продуктів. Подібна практика, сказала головлікар, добре зарекомендувала себе в інших країнах. За словами Н. Іванової, сьогодні на фтизіатричному обліку в Дніпропетровську стоять 11 тисяч людей, серед них 6 тисяч дітей. «Однак ці цифри, — зауважила вона, не означають, що діти хворіють частіше, ніж дорослі. Річ у тім, що наявна система профілактики дозволяє ефективно виявляти захворювання у дітей на ранніх стадіях і повністю виліковувати маленьких пацієнтів. На жаль, виявляти туберкульоз у дорослих набагато складніше через те, що люди рідко знаходять час для турботи про своє здоров’я». Лікарі запевняють, що повне лікування від туберкульозу цілком реальне. Своєчасно виявлене захворювання виліковується за шість місяців, більш запущені форми — за два роки. При цьому лікарі дотримуються повної лікарської таємниці: в медичних документах, які пацієнт надає за місцем роботи, діагноз «туберкульоз» не зазначається. За даними медиків, кожний житель України, старший за 30 років, є носієм палички Коха. Однак чи розвинеться у людини захворювання, залежить від її способу життя й стану імунної системи. Статистика свідчить, що зі 100 хворих на туберкульоз 95 палять або палили, багато людей зловживають алкоголем і вживають наркотики. Вадим РИЖКОВ, «День».
Випуск газети №:
№54, (2008)Рубрика
День України