Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

12 лютого, 00:00

Сестри Бондаренко святкували перемогу на турнірі в Парижі

Українські тенісистки Олена та Катерина Бондаренко стали переможницями турніру WTA другої категорії 16 eme Open Gaz de France у парному розряді з призовим фондом 600 тис. доларів США, повідомляє unian.net з посиланням на сайт харківського тенісного клубу «Тетра». У фіналі українські тенісистки впевнено переграли чеську пару Хрдінова/Углірова: 6:1, 6:4. Це другий титул WTA, який сестри виграли разом. Першим був відкритий чемпіонат Австралії. Крім того, в активі Олени Бондаренко виграний разом iз білоруською тенісисткою Анастасією Якимовою турнір WTA в Стамбулі (2006). Розмір винагороди сестер Бондаренко на турнірі в Парижі становить 30 тис. доларів, за даними з інших джерел — 48 тис. Вже відомо, що наступними змаганнями, у яких візьмуть участь Олена та Катерина, буде турнір в Антверпені з призовим фондом 600 тис. доларів.

Миколу Рудьковського залишили під вартою

Суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк прийняв рішення про утримання під вартою екс-міністра транспорту України Миколи Рудьковського. Таким чином Рудьковському змінили міру запобіжного заходу з підписки про невиїзд на арешт. Як зазначається у рішенні суду, враховано, що Рудьковський, перебуваючи на підписці про невиїзд, не виконував взяті на себе обов’язки: він звинувачується у скоєнні тяжкого злочину та не проживає за місцем реєстрації, тому «є підстави застосувати більш жорсткий запобіжний захід — взяття під варту». Також це рішення мотивувалося тим, що Рудьковський, перебуваючи на волі, може переховуватися та перешкоджати слідству у встановленні істини. Прокуратура Києва пояснила, що хоча підпискою про невиїзд місцем перебування Рудьковського було обрано Чернігів, звинувачений неодноразово залишав вказане місце, не повідомляючи слідство про це, і для ознайомлення з матеріалами справи не з’являвся. Тепер екс-міністр і «мандрівник» волає, що його начебто «замовив Секретаріат Президента». «Мета моєї «посадки» — показати, що буде з тими, хто багато говорить», — заявив Рудьковський. Він закликав «політиків України бути стриманими, особливо опозиційних, у цій державі справедливості і закону немає!» У той же час член фракції Партії регіонів Нестор Шуфрич, коментуючи ситуацію, заявив, що вона загострить ситуацію в парламенті, повідомляє Олена ЯХНО, «День».

У польському Сагрині буде пам’ятник загиблим українцям

Про це домовилися під час зустрічі голова Волинської обласної держадміністрації Микола Романюк і воєвода Люблінського воєводства Республіки Польща Геновефа Токарська. Зустріч відбулася у польському місті Замость. Представники волинської делегації представили і узгодили з польською стороною проект впорядкування кладовища у Сагрині й домовилися про підготовку списків загиблих у 1944 році українців. Село Сагринь для етнічних українців, переселених у ході сумнозвісної операції «Вісла», стало таким же печальним символом, як Хатинь для білорусів. Хоча українські прикордонні села на території тодішньої Польщі почали горіти ще задовго до того, як ешелони з переселенцями відправилися на Схід. Лише у Сагрині у березні 1944-го вояками Армії Крайової було вбито понад 700 чоловік, а за іншими даними — понад 1200. Таким чином польські військові підрозділи очищали прикордонні повіти від українців... У післявоєнний час польські історики і краєзнавці видали сотні книг про українських «різунів», які знищували поселення польських осадників на Волині. Останні дослідження українських істориків, хоча й не такі численні, доводять, що «різунів» вистачало і серед поляків... Проте, якщо тільки на Волині є кілька польських військових цвинтарів, і з участю польського й українського президентів відкрито цілий меморіал у селі Павлівка неподалік Західного Бугу, то донедавна уряд Польщі дозволяв на могилах українців ставити лише дерев’яні хрести, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

Франція у кіномініатюрі

У семи містах Україні проходить фестиваль, який презентує новинки французького кінематографа. Першими глядачами вже стали кияни, які переглянули чотири стрічки: «Спадок» — від творців кінобестселера «13» Ґели й Темура Баблуані (картина отримала спеціальний приз журі на фестивалі в Санденсі); анімаційний фільм «Персиполіс» (ця стрічка нині номінується на «Оскара», а в травні 2007 р. вже отримала приз журі на Каннському фестивалі); спортивну драму «На ринґу» (дебют молодого режисера Маґалі Рішар-Серрано); комедію Лорана Буніка «Гість», головну роль у якій зіграв Даніель Отей (відомий французький актор, володар премії «Сезар» та нагороди за найкращу чоловічу роль на Каннському фестивалі). Потім програму «Вечори французького кіно», яку пiдготували Французький культурний центр, Посольство Франції в Україні та компанія «Артхаус Трафік», подивилися харьків’яни. З 14 по 17 лютого фестивальні стрічки будуть демонструватися у Донецьку, а далі новинки французьких митців побачать дніпропетровці, одесити та львів’яни, а завершиться міні-кінофорум 2 березня у Севастополі. Інф. «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати