Коротко / УКРАЇНА
У СБУ відбудуться перші громадські історичні слухання
З метою всебічного та об’єктивного висвітлення українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення, проголошеного Президентом України В. Ющенком, Служба безпеки України розпочинає новий гуманітарний проект «Громадські історичні слухання». Мета проекту — через оприлюднення документів НКВС — МДБ встановити і донести історичну правду про минуле українського народу, його визвольну боротьбу; позбавити суспільну свідомість від нашарувань радянської пропаганди, що спотворюють об’єктивну істину. Перші слухання на тему «Українська Повстанська армія. Слід в історії» відбудуться 23 січня об 11.00 у приміщенні Прес-центру СБ України (вул. Володимирська, 35). У слуханнях візьмуть участь історики, які вивчають раніше замовчувані питання національно-визвольної боротьби, зокрема, діяльність ОУН і УПА, видатних постатей визвольного руху України за документами, які зберігаються в Галузевому державному архіві СБ України, повідомляє maidan.org.ua з посиланням на прес-центр СБУ.
Нових випадків пташиного грипу в Криму не виявлено
Державний комітет ветеринарної медицини України в ході обстеження птахогосподарств і приватних господарств Автономної Республіки Крим не виявив нових випадків падежу птаха на території автономії, повідомляє Інтерфакс. Державна ветслужба спільно з представниками органів місцевого самоврядування сформували 203 мобільних групи для контролю над клінічним станом птаха в приватних господарствах. Ветслужба також перевірила 20 птахогосподарств на предмет закритого утримання птаха, винні за порушення вимог притягуються до адміністративної відповідальності. Як повідомлялося, 17 січня Держкомітет ветеринарної медицини підтвердив факт виявлення вірусу Н5N1 в пташиному господарстві приватного підприємства «Лобзенко» в селі Рівне Красногвардійського району. У цьому господарстві в період з 15 по 17 січня був зафіксований масовий падіж птаха. Усього в господарстві утримувалося близько 25 тис. курей. У Криму у зв’язку з виявленням високопатогенного грипу птаха (вірус типу А субтипу Н5N1) в пташиному господарстві ПП «Лобзенко» заборонене полювання на диких птахів, а з господарств у радіусі 25 км від епіцентру захворювання заборонений вивіз птахів і продуктів птахівництва. Згідно з даними Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України, в господарстві, де виявлений пташиний грип, повністю завершена утилізація птаха та яєць.
В Україні стало на 9 тисяч пішоходів більше
За рішеннями адміністративних судів в Україні вилучено 9 тис. 30 посвідчень водіїв від початку проведення заходів зi стабілізації стану аварійності на дорогах. Про це повідомляє Ліга з посиланням на прес-службу Департаменту Державтоінспекції МВС України. Усього судами винесено 9 тис. 181 постанова про позбавлення порушників права керування автомобільним засобом і 19 тис. 863 постанови про накладення штрафу. Ще понад 21 тис. справ, або 42% від загальної кількості, залишаються в судах на розгляді. Крім того, з 10 січня було зафіксовано 315 тис. 113 порушень правил дорожнього руху, з них 62 тис. 288 порушень, що, як правило, є причиною ДТП. У тому числі було встановлено 14 тис. фактів керування транспортними засобами в нетверезому стані. Також зафіксовано 46 тис. 637 фактів створення аварійної ситуації на вулицях і автошляхах, повідомляє pravda.com.ua. Як відомо, на розгляді в Верховній Раді перебуває законопроект про підвищення рівня безпеки на автошляхах. Проект розроблено за участю МВС і внесено до парламенту Президентом. На виконання указу Президента від 10 січня по 10 лютого 2008 року, підрозділами ДАІ проводиться широкомасштабне оперативно-профілактичне відпрацювання.
Діалог із НАТО
Дискусії у зимовій школі «Україна — НАТО: відкритий діалог» почалися 21 січня у Кам’янці-Подільському. Представники Альянсу, дипломати та науковці обговорюють проблеми євроатлантичної інтеграції, історію відносин України і НАТО, наукові програми, результати соціологічних опитувань, інші актуальні питання на цю тему. У програмі — телеміст з офісом НАТО у Брюсселі. Відбуваються презентації наукових доповідей з Одеського, Кримського, Харківського, Донецького регіонів. Для учасників заходу заплановано екскурсії до Старої фортеці, до відкритих Північноатлантичним альянсом у Кам’янці-Подільському Центру ліквідації озброєнь і Центру підготовки миротворців. «Організатори школи заявили про свої завдання і очікування щодо перебування у системі колективної безпеки», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно- контрольним відділом Кам’янець-Подільської міської ради Валерій Клименко. Тобто йдеться про пропаганду і агітацію серед населення переваг від вступу до Альянсу. Серед гостей міста над Смотричем — заступник аташе з питань культури посольства США пані Віра Максимова, в. о. директора Центру інформації та документації НАТО пан Джон Карватскі, інші офіційні особи. Валерій Клименко нагадав, що дискусії у літній школі «Україна — НАТО: відкритий діалог» відбулися у стародавньому місті в 2007 році, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
У проекті — Музей волинського лісу
Одним iз перших його майбутніх експонатів може стати унікальний дерев’яний меч для посадки дерев, який нещодавно принесли в обласне Управління лісового та мисливського господарства. Таким знаряддям праці лісівники користувалися ще за часів перебування Волині під польською владою. Збереглася і відмітка про це: вирізані в дереві літери — «DLP». Така абревіатура розшифровується як Дирекція лісів панствових... Подібні цікаві матеріали поступово поповнюють скарбницю Музею волинського лісу, який планується створити в урочищі «Лопатень» Ківерцівського району. Найперший експонат розшукало керівництво ДП «Старовижівський лісгосп». Це стара емальована польська вивіска Смідин-Вижівського надлісництва майже вікової давності. До цінних експонатів музею належить і австрійський довідник для визначення кубомаси заготовленої круглої деревини. Він був виданий у зв’язку із переходом на метричні міри і написаний польською та німецькою мовами. Приблизний вік цього експоната — від 100 до 120 років. Заради збереження і популяризації знань про видатних працівників лісового господарства в музеї будуть укомплектовані й персональні фонди заслужених лісівників нашого краю та людей, котрі зробили особливо вагомий внесок в розвиток лісової галузі, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».
Випуск газети №:
№10, (2008)Рубрика
День України