Коротко / УКРАЇНА
Мороз виключив із Ради 49 бютівців та оголосив набір на вакантні місця
Голова Верховної Ради Олександр Мороз зачитав заяви 49 бютівців про вихід із депутатської фракції. За його словами, саме стільки заяв на сьогодні перевірено в секретаріаті ВР. Голова ВР також поінформував звільнених бютівців, що всі, хто бажає, можуть прямо зараз забрати свої трудові книжки з секретаріату Ради. Перешкоджати їм ніхто не стане. «І не потрібно залучати телекамери», — сказав Мороз. Заяви Юлії Тимошенко в цьому списку не виявилося. Мовляв, поки що невідомо, чи писала вона свою заяву власноруч. «У Юлії Володимирівни є повідомлення про вихід із фракції, але вона не була присутня на засіданні парламенту, тому я не можу сказати, що з цією заявою», — повідомив Мороз. При цьому спікер висловив упевненість, що Тимошенко обов’язково підтвердить особисто своє рішення про передчасне складання повноважень. У той же час Олександр Мороз запропонував депутатам, яких було обрано за списками «Нашої України» і БЮТ 2006 року, «зайняти місця, що звільнили їхні колеги», передає Олена ЯХНО «День».
Євпаторія — місто найбільш масової екскурсії
На цьому тижні в Євпаторії (Крим) зафіксовано рекорд України з проведення найбільш масової пішохідної екскурсії, — повідомила «Дню» прес-служба Євпаторійського міськвиконкому. Факт реєстрації досягнення національного рекорду в номінації «Масові заходи» підтверджує диплом «Книги рекордів України», підписаний її головним редактором Оксаною Сніцарук. Туристичний маршрут історичною частиною міста під час його відкриття — 9 червня — відвідали 4877 євпаторійців і гостей міста. На маршруті працювали 60 екскурсоводів, які розповіли про історію Євпаторії, що нараховує 25 століть. Протяжність нового екскурсійного маршруту — 700 кроків. Його по праву можна назвати унікальним, оскільки тут розташована безліч храмів різних релігій: мечеть Хан- Джамі й Свято-Миколаївський собор, караїмські кенаси та текіє дервішів, синагоги і молитовний будинок кримчаків. Цією вулицею в різні часи ходили кримські хани й російські царі, воїни й ремісники, представники різних народів і релігій. Численні екскурсанти отримали можливість поринути в глибину століть, оскільки на маршруті за допомогою артистів, творчих колективів і національних громад Євпаторії були відтворені фрагменти життя міста в різні періоди його історії. Тепер євпаторійці претендують на реєстрацію згаданого рекорду в Книзі рекордів Гіннеса, для чого планують оформити відповідну заявку, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.
У Донецьку знову почали стріляти
Саме так на події минулої п’ятниці відреагували все донеччани, яким довелося стати свідками безпрецедентного пограбування банку на одній із центральних вулиць міста. Нагадаємо, пограбування сталося в Калінінському районі Донецька на проспекті Ілліча: вранці у відділення «Фінростбанку», що входить до групи невеликих банків, увірвалися кілька невідомих у масках, і відразу почали стрільбу. На цей час у приміщенні перебувало троє людей — охоронник, касир і економіст. Охоронник був застрелений на місці, інші працівники не постраждали. Ті, що нападали, забрали з каси банку близько 200 тис. грн., після чого зникли, знаряддя вбивства (пістолета) на місці нападу знайдено не було. На даний момент ведеться слідство, і правоохоронники відпрацьовують основні версії нападу. Проте, як наголосив Генеральний прокурор України Олександр Медведько в своєму коментарі щодо цього інциденту, пограбований банк насправді був схожий за специфікою своєї діяльності на конвертаційний центр, і саме цей факт, можливо, і є прихованою причиною нападу, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Діти жебракують, а вину батьків довести важко
Нині на обліку в обласній службі у справах неповнолітніх перебуває 109 дітей, схильних до бродяжництва та жебрацтва, повідомила днями у Житомирському прес-клубі реформ завідуюча сектором профілактичної роботи згаданої установи Антоніна Щирська. Єдиним важелем, за допомогою якого, на її думку, можна вплинути на батьків, які спонукають дітей до різного роду вуличних промислів, є позбавлення їх батьківських прав за статтею 184 Кодексу України про адміністративні порушення. Це покарання останнім часом було застосована до 118 осіб, 33 дитини за рішенням суду відібрано у батьків та передано до інтернатних закладів. Шлях частини з них пролягає на вулицю за подаянням. Принаймні, за словами начальника кримінальної міліції у справах неповнолітніх Управління МВС області Бориса Васькевича, діти, що жебракують на вулицях Житомира, насамперед із неблагополучних сімей та ще ті, які проживають в інтернатних закладах. В 2007 році із 693 затриманих правоохоронцями малолітніх «бродяжок» 29 потрапило до них за жебракування. Причому 22 дитини «промишляли» жебрацтвом у столиці, хоча офіційно живуть у Житомирі, Коростишеві, Любарі, Коростені й навіть селах багатьох районів. У великих містах, пояснює Б. Васькевич, більші й «заробітки», в тому числі для жебраків. Деякі з дітей затримувалися міліцією під час спільних рейдів із службами у справах неповнолітніх більше трьох разів. Як зазначив правоохоронець, зазвичай до жебрацтва малолітніх дітей примушують їх рідні батьки . У поточному році було виявлено 9 таких фактів, однак лише у 2 випадках порушені кримінальні справи. На його думку, покарання батьків не адекватне тому злу, що вони скоюють у ставленні до своїх дітей, примушуючи їх жебракувати. До адміністративної відповідальності їх притягти важко, тому що складно довести факт втягнення неповнолітнього у це зайняття. Та законодавча база, яка існує сьогодні, наполягав Б. Васькевич, не здатна забезпечити дієвого державного захисту дитини від недобропорядних дорослих, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Кам’янецький прорив. Той, що буде...
Учора у Кам’янці-Подільському завершилася ділова гра, в якій чотири команди презентували поважній публіці свої проекти стратегічного розвитку стародавнього міста. «Ідеї оприлюднили команди депутатів, апарату виконавчого комітету, молоді міста і гості з Новограда-Волинського», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міської ради Валерій Клименко. Найкращим визнано проект гостей. Ті звернули увагу на те, що з розвитком туристичної галузі складається не все так, як собі чомусь уявляли «батьки» стародавнього міста. Он у ці дні в готелях бракує місць, в історичній частині міста обмаль сувенірної продукції, яку турист міг би купити собі «на незабутню пам’ять про дні перебування у цій перлині на давньому камінні над річкою Смотрич»... І все ж, стратеги визначилися з тим, що світлі перспективи міста — то туризм, туризм і ще раз туризм. Що ж до виробничої сфери, то команди були одностайні: треба шукати інвесторів, які підняли б шість «лежачих» гігантів соціндустрії. Тютюнова фабрика, заводи дереворіжучого інструменту та електроприладів, інші, що «сплять мертвим сном», підприємства, щонайменше цікавлять «грошові мішки». Хіба що переобладнати б на гіпермаркети, як це зробили у Хмельницькому?.. Або тютюнову фабрику переобладнати б на цукерню?.. «За матеріалами ділової гри готується масштабний документ, що передбачатиме прорив міста на найближчі три роки», — зазначив Валерій Клименко. До речі, захід відбувався на мальовничому березі річки і тривав два дні, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Випуск газети №:
№94, (2007)Рубрика
День України